High Heavens Tribune

lmperius - Newspaper from Turkey -

Published in Turkey - First steps in eRevollution - 18 Jan 2016 13:22 - 12

Bu rehberi oyuna yeni başlayan arkadaşlara yol göstermesi, başlangıçta onlar için hayati önem taşıyan ekmek ve paralarını daha kontrollü harcayabilmeleri için hazırladık.

Öncelikle; eğer oyuna kimsenin ref'i olmadan başladıysanız ve yeniden başlama imkanınız varsa bir etr oyuncusuyla iletişime geçerek onun refi olarak başlarsanız ülkemize daha çok gold girişi sağlanmasına yardımcı olursunuz.

Gelelim nasıl başlamamız gerektiğine; öncelikle oyunu ilk açtığınızda sol altta bulunan görevlere göz atın.

http://i.hizlir.com/jVg83W.jpg1-İlk görevimiz günlük trainimizi yapmak;

http://i.hizlir.com/MLVoGM.jpg

My Places/Training Grounds'a girerek ilk antrenmanımızı yapıp bu görevi tamamlıyoruz, karşılığında ekmeğimizi kapıyoruz.

2. Görevimiz daily order'ı yapmak, yani 50 düşman öldürmek.
http://i.hizlir.com/QZLv3j.jpg

Bu görevi tamamlamak için öncelikle bir orduya katılmalısınız. Orduya katılmak için Community / My Military Unit linkine tıklıyoruz.

http://i.hizlir.com/286r1E.jpg

Açılan pencerede Turkish Armed Forces'a tıklıyoruz. Daha sonra açılan MU sayfasında yukarıda bulunan Join butonuna tıklıyoruz. Şimdi bize verilen daily order'ı yapabilmemiz için herşey tamam.

http://i.hizlir.com/Z7XZk3.jpg

Ordunun yönlendirdiği savaşta 50 düşman öldürüyoruz ve 1 enerji bar + 1 bazukadan oluşan günlük ödülümüzü alıyoruz. Anasayfada yeşil olarak yazan Get Rewards'a tıkladıktan sonra bizi Mu sayfasına yönlendiriyor. Açılan sayfada yer alan get reward butonuna tıklıyoruz ve günlük ödüllerimizi alıyoruz.

http://i.hizlir.com/0mRl6Y.jpg

Bu arada bize verilen başlangıç görevini de tamamlamış olduğumuzdan sol alttaki Missions bölümünde ilgili butona tıklayarak 30cc ve 100q5 food daha kazanıyoruz.

3- 10 ARKADAŞ EKLE

http://i.hizlir.com/JnZqJ5.jpg

Bu görevi tamamlayabilmek için de 10 arkadaş eklemeliyiz, eklediğiniz kişilerin arkadaşlığınızı onaylamasına gerek yok, siz ekledikten sonra hemen ödülü alabilirsiniz. Verilen silahları da kullanmayıp biriktirirseniz ilerde sizin yararınıza olacaktır.

4- EKMEK FABRİKASI KUR

http://i.hizlir.com/zrjaoR.jpg

Bu görevi tamamlamak için de ekmek fabrikası kurmalısınız. Bunun için savaşarak level atlayıp 10 gold kazanmalısınız. Her level atlayışınızda 1 gold kazanıyorsunuz. Yani 11. levele geldiğinizde ekmek fabrikasını kurup ödülü alabilirsiniz.

Bunların dışında ekmek fabrikasını kurarsanız profil resmi ekleme görevi geliyor. Onu da yapıp ekstra ödüller kazanabilirsiniz.

EK BİLGİLER

-Anasayfadaki shoutlarda görmüşsünüzdür herkes gazetesinin linkini paylaşır, 2 gold karşılığında gazete açarak 100 aboneye ulaştığınız taktirde 5 gold kazanıyorsunuz. Eğer vaktim var uğraşırım diyorsanız size ek gelir olacaktır. Sadece ilk 100 abone değil, her 100 abone de 5 gold kazanıyorsunuz. Yani 200 abone yaparsanız toplamda 10 gold kazanmış olacaksınız. http://www.erevollution.com/tr/article/1613 makale sahibine gazetenizin linkini pm olarak gönderirseniz yayınlar ve daha hızlı bir şekilde abone kazanabilirsiniz. Siz de makalede yer alan diğer gazetelere abone olmayı unutmayın. Bu işler karşılıklı :)

-Oyun yeni açıldığı için ekonomi oturmadı, bu yüzden de ekmek çok pahalı ve oyun için çok ama çok önemli. Kazandığınız ekmekleri çok zorda kalmadıkça satmamalısınız, ama q5 ekmekleri satarak q1 ekmek alırsanız kara geçebilirsiniz. 5 adet q1 ekmek = 1 adet q5 ekmek fakat fiyat bazında baktığınızda 5 adet q1 ekmek daha ucuza geliyor.

-Enerji barlarınızı ne olursa olsun harcamayın, eğer ülke için çok önemli bir savaş olursa zaten yetkililer belirteceklerdir. Diğer oyundan geliyorsanız enerji barların önemini biliyorsunuzdur zaten.

-Ekmek yerken dikkat etmeniz gereken çok önemli bir bug var. Örneğin doldurabileceğiniz 10 canınız var ve gelecek olan yeni 10 can için süre geri sayıyor, diyelim ki 3.23 saniye kaldı yazıyor. Bu durumda ekmek yerseniz sayaç 6 dakikaya geri dönüyor. Bu sebepten çok sık şekilde ekmek yemeyin.

-Mibbit üzerinden rizon serverında #erevollution.tr kanalına girerek ülkemizdeki gelişmelerden haberdar olabilir, diğer oyuncularla tanışabilir ve eğer isterseniz ülkenin gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

-Başlangıçta günlük work+traininizi yapıp 50 düşman öldürmeniz yeterli olacaktır. Belli bir seviyeye geldiğinizde level atlamanın zorlaştığını göreceksiniz zaten. Bundan sonra yapmanız gereken iki şey var; birincisi training binalarınızı geliştirmeniz, ikincisi de ekonominizi oturtmanız. Gidişatınıza göre bu konularda tecrübeli arkadaşlardan pm yoluyla ya da mibbit'teki irc kanalımıza girerek yardım alabilirsiniz.

Bu bilgilendirme yazısı oyunun gidişatına ve oyundaki değişikliklere göre güncellenecektir.

Support

bucaklilaradmyldzMeTaRoRDunnenDeckDubulCurryRzaaliUfuksmennHelvaciBeyMeteKhagan

Comments (12)

prinç sal ben anlamam
Pirinç
pirinçLaugh
yeni gelecek olanlar için yararlı olmuş vardı voted
Ellerine sağlık kardeşim. Faydalı olmuş.
votingen
Emeğine sağlık votturdum
geldik diğer taraftan çakması gibi duruyor ya bakalım Laugh
voted. teşekkürler
voted gazeteme uye olun lutfen Laugh http://www.erevollution.com/en/newspaper/1046
video derslik yokmu?
Basladim öyle ama sanki beceremiycem gibi Smile