Hicvi Nizam

ddrome - Newspaper from Turkey -

Published in Turkey - Financial analysis - 18 Jan 2016 11:24 - 9

İyi oyunlar dilerim sevgili ETR, Oyun yeni başladı, biz oyuna yeni başladık, yeni bir ülke kuruyoruz kolay değil. Haliyle oturmamış ekonomide kendimizi zorluyor, gelişmeye çalışıyoruz. Zaman zaman ekmeksiz, aç biaç insanlarla karşılaşmak garip değil doğal olarak.

Bir şirkette çalışmak için 3tl aldığımızıda düşünürsek, ekmek fiyatlarının biraz aşağı çekilmesinin mantıklı olacağına kanaatine dayanarak. q1 ekmek satış fiyatımı 0,18 tlden  belirlemiş bulunuyorum ve ilk 200 ekmeği pazara sunduğumu beyan ediyorum. Umarım vatana millete hayırlı olur, rekabeti kızıştırır, işler açılır, insanlar ekmeksiz kalmaz.

Biliyorum şimdilik büyük bir şey yapmış sayılmam ama bunu bir başlangıç kabul edelim :).

Subleyin voteleyin destekleyin.

 

Support

Comments (9)

Eyvallah karsim dusunmen yeter eline saglik Sad Orasi cidden oyle 3 try calisip ekmege bu parayi veremeyiz. Belki bonuslari tamamladikca biraz duzene girer. Ureten pek insan da yok ondan da kaynaklaniyor
Success: You have successfully donated. Üstadım adet yerini bulsun, çam sakızı çoban armağını pirinç yolladım. Smile
v+s
v6
pardon v5 s6
v+s
ekonominin oturması epey sürecek anlaşılan Sad
Öyle görünüyor, sevgili devlet baba bu işe bir el atabilir aslında. Kafadan hesapla günlük çalışanlarıma 18 TRY ödüyorum, 500 eppek'i 0,18 TRY'den 90 TRY'e satıyorum, Kar ortalama 72 TRY ki oldukça iyi rakam bence, Devlet baba ekmekte fiyat için tavan rakam uygulaması yapsa, ben kendi adıma kar'dan kısabilirim biraz daha, oynayanların ekmeksiz kalmaması çok daha önemli şu süreçte diye düşünüyorum.
Arkadaşlar peki oyuncular kendileri ekmek üretimi yapmıyorlar mı. Raw üretip fazla olan rawlarını satmıyorlar mı. Veya level atladıklarında vs. gelen goldlar vs. bunları kim ne yapıyor. Herkes sadece kazandığı maaş ile mi ekmek falan alıyor bu oyunda. Biraz bekleyin ekonomik modül illa ki bir şekilde oturacaktır. Ama bunun için biraz nüfusun artması lazım. İşçine 3 try vermek yerine daha çok maaş verebilirsin eğer karından kısmak istiyorsan. Ama ürünlerin gereğinden fazla fiyatlarının düşmesi ileride çok sıkıntılı durumlar yaratır ülke ekonomisi için. Sonra çalışacak işçi bulamayacağız. Millet maaşlar yüksek diye yurtdışındaki şirketlerde çalışacak.