Hammer Time

Published in Turkey - Social interactions and entertainment - 17 Jan 2016 07:16 - 33

Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere, ülkemizin MPP ve ittifak konularında alt yapısını hazırlamak amacıyla elimizi taşın altına atmaya çalışıyoruz. O yüzden bugün başlayan çabamızın gelişmelerini bildirmek amacıyla bu makaleyi açmayı uygun gördüm. Ayrıca MPP ve İttifak konularında fikir alış verişinin yapılabilmesi, bize en yakın ve uygun sonuçların alınabilmesi için milletvekillerinin de elini taşının altına atması gerektiğini düşünüyorum.

Oyun yeni olduğu için, ne kadar erken MPP sayısını artırır ve ittifak konusunda temelleri atarsak o kadar iyi mantığıyla MPP görüşmeleri için direk gönüllü oldum. Belki beni sevmeyeniniz veya yapılan anlaşmaları mantıklı görmeyeniniz olabilir. Buna saygı duyarım. 

O yüzden bu makalede diğer ülkelerle yapılan görüşmelerin özetini bildirip neden MPP yapıldığını, neden ülkelerle anlaşılmaya çalışıldığını izah etmeye çalışacağım. Gerektiğinde yeni bir gelişme olduğunda makaleyi editleyerek güncelleyeceğim.


MPP:

1- Polonya MPPsi :
Polonya yetkilileriyle görüşmeye başlanmadan önce, bir kaç gönüllü arkadaş ile Polonya'nın MPP planları ile ufak incelemelerde bulunduk. Eğer Polonya'nın yasa tekliflerine bakarsanız Yunanistan ile anlaştığını görüyoruz. Dolayısıyla Polonya'yı farklı bir tarafa kaptırmamak amacı ile kendileriyle görüşmede bulunduk ve anlaşma sağladık. Bu MPP'nin ücreti Polonya tarafından karşılanmıştır.

2- İtalya  MPPsi: Aslında İtalya ile MPP düşünmemiştik. USA ve Brezilya tarafını yanımıza çekmeye çalışırken CPleri benim ile irtibata geçti. İtalya'nın müttefik ve yasalarını kontrol ettiğimde ve ayrıca kabinelerinin konuşmalarını dinlediğimde, bizimle MPP yapmalarında bir sakınca görmedim ve isterlerse teklif verebileceklerini belirttim. Bu MPP'nin ücreti İtalya tarafından karşılanmıştır.

3- Brezilya MPPsi:  Erep'de ettiğimiz tecrübelerde, eTR'nin gece yeterli hasar çıkaramadığını hep gördük. Dolayısıyla geç olmadan gece hasarı konusunda bizim safımızda yer alacak müttefiklere de ihtiyacımız var. Şu an her ne kadar savaşlar 24 saatlik olsa da, daha önce ingilizce açtığım Admine Sorular makalesinde ileride Division ve savaş sisteminin değişeceğine dair ipuçları var. Dolayısıyla şimdiden tedbirimizi almamız gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca Brezilya'nın Yunanistan ve USA ile olan MPP'si geçecek gibi görünüyor. Bu MPP'nin ücreti Brezilya tarafından karşılanmıştır.

4- (EDIT Saat 21:38) Gürcistan MPPsi: Dün daha bizden çıkmadan MPP'yi reddettiğimiz Gürcistan ile anlaşmaya vardık. Gürcistan ile aynı safta olmamızın sebebi aşağıdaki toplantı notlarında belirtilmiştir. Bu MPP'nin ücreti Türkiye tarafından karşılanmıştır. Sebebi ise bir nevi gönül alma. Sonuçta daha önceki teklif de yine tarafımızdan reddedilmişti.

5- (EDIT Saat 23:20) Avusturya MPPsi: Avusturya üye sayısı çok az olan bir ülke. Ayrıca millet vekilleri arasında türk arkadaşlarımız da var. Şu an herhangi olumsuz bir MPPleri olmadığı için bize MPP göndermelerinde sakınca görmedik. Bu MPP'nin ücreti Avusturya tarafından karşılanmıştır.


-------------------------

EDIT (Saat 20:30)
YUNANISTAN HÜKÜMETİ ve TÜRKİYE ARASINDAKİ TOPLANTI:


Biraz önce Yunanistan tarafı ile CPmizle beraber bir toplantı organize ettik. Yaklaşık yarım saat süren görüşmeler sonucunda ortak MPP'ler, planlanan ittifak konusunda ortak kararlar almış bulunmaktayız. Aşağı yukarı neredeyse şu an için iki tarafın da planladığı MPP anlaşmaları aynı. Ve hangi ülkelerle MPP yapılabileceği, nasıl referans sağlanabileceği konuşuldu. Toplantı sonrasında Yunan tarafı da bizimle ortak MPP çalışmalara gireceği kararına varıldı. Aynı şekilde biz de o tür bir yol izleyeceğiz.

Aynı zamanda kurulması planlanan ittifak üyeleri arasında Türkiye-Yunanistan-Ukrayna-Gürcistan-Brezilya-Polonya gibi ülkelerin aynı safta yer almaları konusunda mütabık kılındı. İki taraf da bu konu ile ilgili çalışmalara başladı. Hırvatistan konusunda iki taraf da çekinceli. Dolayısıyla Hırvatistan konusunda şu an beklemedeyiz, izleyecekleri yola göre samimiyetlerine inandığımız takdirde iki taraf da Hırvatlara kapıyı kapatmamıştır.  Yunanlılar Ukrayna ve Gürcistan'ı sayıları bakımından kurulacak ittifakta istiyorlar. Türkiye tarafı olarak kendilerine; Gürcistan ile gerekirse tekrar MPP konusunda anlaşmaya varılabileceği bunun için çalışmalara başlayacağımızı belirttik. Aynı zamanda Ukrayna'nın daima Türkiye'nin dostu olduğu ancak yaptıkları rastgele MPPler ile biraz çekincelerimiz olduğunu belirttik. Bir kaç güne bu sorunların da hallolacağı kanaatindeyiz ve ittifak konusunda aday ülkelerle bir toplantı yapılacağını düşünüyoruz. Türkiye olarak potansiyel ittifakta kurucu ülkeler arasında yer almayı hedefliyoruz.

-------------------------

EDIT (Saat 23:20)
POTANSİYEL BONUSLAR; SUUDİ ARABİSTAN ve BAE ARASINDAKİ TOPLANTI:


BAE tarafı birkaç gündür bizimle irtibat haline geçip bazı konuları netleştirmek istiyordu. Kendileriyle geçen konuşmanın ardından bize ileride yaşanacak bonus konularında bizimle anlaşmak istediklerini belirtip bir nevi ön anlaşmaya varmaya çalıştılar. BAE sözcüsü ile bizzat görüştük ve kendisi SA'dan tam yetkiyi aldığını ve bizimle anlaşmak istediklerini söyledi. Dolayısıyla bu konuda herhangi bir sorun görmeyerek kendileri ile samimi bir şekilde görüştük. Bonusların değişmemesi durumunda bu iki ülke ya Yunanistan ya da Türkiye tarafından sömürülmeye açık konumunda olan ülkeler. Bu yüzden SA ve BAE ile ilerideki potansiyel bonus yolu konusunda ilk ön anlaşma gerçekleştirildi. Eğer sonraki hükümetler de bizim izlediğimiz yolu izleyebilirler ise bu iki ülke de bonus topraklarını bize verecek, karşılığında Milletvekili seçimi için bir kaç bölgenin kendilerinde kalmasını ve gerektiğinde korumamızı isteyecekler. Her ne kadar tam anlamıyla anlaşma sayılmasa da gelecek için atılmış önemli bir altyapı olduğunu düşünmekteyiz. Umarım bu iki ülke de samimiyetini ihtiyaç duyulduğu durumunda tekrar gösterir. Vatana millete hayırlı olsun.

Aşağıda potansiyel bonuslar ve yolları mevcuttur;

http://i.imgur.com/tpmLq4P.png
Tabiki illa bu bölgeler alınacak diye bir kaide yok. Zamanı geldiğinde şartlar değerlendirilerek tekrar masaya yatırılır. Odun (Wood) hariç bütün eksik olan bonuslar bu iki ülkede mevcuttur.

-------------------------


PLANLAR:

1- USA:  
Diğer gece vardiyası ülke... USA ve Brezilya şu an birbirine yakın görünüyorlar muhtemelen aralarındaki yasa da geçecek. Dolayısıyla bu ülke ile de yakında anlaşabiliriz. Bunun için çabalarımız devam ediyor. EDIT (Saat 20:30) : Yunanistan ile yapılan toplantı sonrası bu MPP'yi şu an bekletiyoruz. Eğer Yunanlılar USA ile anlaşırlar ise biz de USA ile MPP anlaşmaları için görüşmelere başlayacağız

2- Hırvatistan: Biliyorsunuz, Hırvatistan ilk başta kendini Sırbistan'a yamamaya çalıştı ve dün bizim teklifimizi geri çevirdiler. Bulgar ve Sırplar kabul etmediğinden dolayı kendilerine yer edinemediler. Erepte beni tanıyanlarınız bilir. Kırıcı olmadan troll yapmayı severim. Kendileri hakkında dünkü olaydan sonra -40 yıldır trollüm böyle hayin görmedim.- gibi bir düşünceye sahip olsam da burası Erep olmadığından dolayı Hırvatistan ile MPP konusunda anlaşmamız gerektiğini ancak önce samimi olduklarını görmemiz gerektiğini düşünüyorum. (Yorum  için teşekkürler BuyukTurkHI)


NOTLAR:

1- Öneri ve eleştirilerinizi makale altında belirtin. Fikrinizi ve düşüncenizi ortaya koyun. Ancak bunları yaparken eski defterleri açmayın. MPP ve ittifaklar konusunda fikirlerinizi belirtin. Bu şekilde hep beraber sağlam bir ittifak konusunda çabamızı göstermiş oluruz.

2- Bu oyunun Erepublik olmadığını öncelikle kafamıza sokalım. Erepublikteki düşmanlıkları, yaşanmışlıkları geride bırakıp yeni bir sayfa açmamız gerekiyor. Erep'de düşman olan burda illa düşman olacak diye bir kaide yok. Dolayısıyla atılan adımları tartışırken bu mantık çevresinde hareket edelim. Bilha MV arkadaşlar; Eğer anlaşma sağlanır ise yasaları trollemeyelim.

3- MV ve kabineyle en kısa sürede toplantı organize etmemiz lazım. Mümkünse bugün en geç yarın.

4- -Sen neden böyle bir işe kalkıştın ki?- diye bir soru olabilir kafalarda. Saygı duyar ve anlayışla karşılarım. Oyundaki ilk hafta geçmesine rağmen somut bir adım atamamızdan dolayı bu işe kalkışma gereğini kendimde hissettiğimi söylemek isterim.

5- Şu anki yapılan veya yapılacak MPPler kalıcı olacak diye bir kaide yoktur. Gün geçtikce ülkelerin tavırlarına göre MPP'ler şekillenecektir. Şu anda Yunanistan, Polonya, USA, Brezilya, BiH gibi ülkelerin bir arada olduğu bir ittifak temeli atılmaya çalışılıyor. Bu konuda diğer ülke başkanları da çaba içerisinde. Ukrayna niye yok orada diyeniniz olabilir. Sebebi ise MPPleri rastgele yapıyormuş gibi görünmesi. Ukrayna tarafından samimiyet gelirse ittifak konusunda yine düşünceler oturacaktır.

6- Yukarıda belirttiğim gibi bu makaleyi, görüşme ve anlaşmalar doğrultusunda ayrıca fikir ve yorumlarınız doğrultusunda editleyerek güncel tutmaya çalışacağım. Vatandaş olarak bu makalenin bütün Türkiye vatandaşlarına ulaşması konusunda yardımcı olun.

Saygılar, sevgiler hörmetler.

Support

Tyraelc0me10Hello MadafakaPepeSallamasyonAnan

Comments (33)

v
v Halkı bildirmeniz gerçekten faydalı. Ayrıca size katılıyorum Erep'te yaşananlar orda kalmalı.
v+s
Aynen katılmaktayım. Şu aşamada diper ülkeler birbirleri ile anlaşma sağlarken bizim de olaya bir yerden girmemiz gerekiyor ki aslında bunu secimin hemen ardından yapmamız gerekirdi. Bence hala cok gec kalınmış bir durum yok ortada. İlk haftalar her zaman önemlidir ancak bir başkanın (ehehe ben baskan oldum ben baskan oldum edasını bırakıp) baskan gibi davranması beklenmektedir. not olarak düşülsün şu anda erev saati ile 07:24 5 saate kadar cephe acilacak (http://i.imgur.com/n9fOzr9.png) Sonra başkan gelip 3 saate açarız cepheyi tiyatrodayım (http://i.imgur.com/QPzqVKC.png) diyor!! Yani böyle bir oyuna tekrar başlıyorsan ve Başkan oluyorsan o zaman bunları planlayacaksın. Eğri oturup doğru konuşalım kimse ağlamasın üzülmesin. MPP ler için geç kaldık! Neden? Çünkü ne Başkan var ortada ne kabine Smile Bu durumda tüm MV arkadaşlarımı insiyatiflerini kullanmaya cagiriyorum. CTT bu makalesinde bence cok guzel yazmış ve belirtmiş. Onu desteklememiz gerekli
oylandı vote
CTT for prezidensi başkan dediğin böyle olur bi şey söylendiğinde trip atılmaz xdxd
eline sağlık
Diğer tüm mpp lere katılıyorum ama hırvatistan mmpsine karşıyım oradan ret cevabı alarak bize gelen bir ülke yarın ihtiyaç halinde öbür taraftan çağırılırsa bizi zor durumda bırakabilir
@BuyukTurkHI, aslında ben de aynı kanıdayım. Kendileri tarafından samimiyet gelirse anlaşılabilir. Yoksa direk bizim tarafımızdan bir teklif olmamalı diye düşünüyorum. Biz zaten teklifimizi yapmışız dün.
çak çak beşlşk sub for sub http://www.erevollution.com/en/article/593
v+s
v+s
v
Romanya da bizim o tarafa yakin galiba onlarla da bir gorusulebilir Sad
Seni sevmeyen ölsün lan.
acaba diyorum hazı bizbizeyken bir birleşmiş milletler kursak Laugh yeni gelenleri almayıp buyuk guc olsak Laugh
@Jun Turk, Romanlar Sırplarla MPP yaptılar, ayrıca büyük ihtimalle kendilerini Sırp tarafına sokmaya çalışıyorlar. Bu yüzden henüz bir iletişimimiz olmadı.
Ellerinize sağlık, elimizden birşey gelirse haber edin.
Kanka harika mppler bitanesin Kiss
Voted
Ula madem Gürcülere yeniden MPP teklifi yollicaktınız, benim iki gün önceki yasa teklimini neden reddettiniz de ülke kasasından 10 goldu yediniz ?
@muratbajr, kendileriyle görüşülmeden yapılan bir MPP idi o. Şu an yapılan veya bize gönderilen MPP'lerin hiç birisi iki tarafın da onayı alınmadan yapılmıyor. Giden 10 gold olsun yapacak birşey yok Laugh İşin tuhafı ben de hayır demiştim o yasaya Laugh
assadfg. ABD MPP'sini ne zaman yolluyoruz
@muratbajr, şu an beklemede. Yunanlıları bekliyoruz. Ayrıca ABD tarafsız görünüyor. Venezuella ve İngiltere ile çok yakınlar. Dolayısıyla Venezuella ve İngiltere'yi de bu bağlamda kazanmaya çalışıyoruz.
oylandı
v
v
v
v
oylandı.
Sub 4 Sub = and pm http://www.erevollution.com/en/newspaper/480
v+s
MPP ler güzel. Tek istediğim güçlü bir ittifak içerisinde olmamız. Belli kriterleri olan işimize yarar belki diye her ülkenin içinde olmadığı veya BM Güvenlik Konseyi gibi belli ülkelerin güdümünde en azından başka ülkelerin olacağı bir ittifak.