Fecri Ati

Published in Turkey - Political debates and analysis - 27 May 2016 13:54 - 21

Romanyalı BattleHero iki gün önce bir makale yayınladı kendi gazetesinde. Bilmeyenler vardır bu arkadaşı o yüzden kendisini öncelikle hafif bir tanıtıp ardından ülkemizi, devlet başkanımızı ve de en önemlisi bizim ülke olarak sadakatimizi kendince evirip çeviren kişiyle ve yazısıyla ilgili görüş ve fikirlerimi paylaşacağım. BattleHero adlı kullanıcı şu an 31 Lvl ve de oyundaki en tecrübelilerden birisi ayrıca Romanya’daki en yaygın gazetelerden birisinin de sahibi. Bununla beraber devlet yönetiminde de et söz sahibi.

Yani sözün özü bu adam etkili ve yetkili birisi, bunun aksine ise ele aldığı konularda ve insanlara gösterdiği perspektiflerde de o derece sığ bir kişilik. O zat demiş ki “Türklerin başkanı Kinsc bana ateş gücü ile birliktelik kurmayacağız sadakatle birliktelik ağız dedi fakat kendisi gitti bizim ebedi düşmanımız Japonya ile doğudaki ateş gücü için iş birliği yaptı”. Şimdi öncelikle kimse senin ülkeni arkasından vurmamışken ve hatta sana bu ittifakta değer verilen bir müttefik olduğun aleni olarak gösterilmişken ittifakta olmam diyerek tabiri yerindeyse çocuksu bir hareketle kendini geri tutuyorsan burada bir yanlıştan ve sadakatsizlikten söz etmeye hiç de hakkın yok. Ayrıca bu gibi arkası boş sadece insanların ve diğer devletlerin ülkemize ve değerli yöneticilerimize karşı olan bakışlarını sorgulatmak amacıyla bu şekilde alçalarak makaleler yazmanın kimseye faydası da dokunmaz.

Yine aynı kişi yazısında Romanya’nın deyimi yerindeyse Japonya için tarafımızdan satıldığını da üstüne basarak vurgulamaya ret ediyor ki insanların aklında bu tezle yer edinebilsin: “Türklerle iş yapılmaz bizi nasıl sattılarsa yarın sizi de satarlar.” Hadi ilk argüman neyse ikincisi daha saçma neymiş ateş gücü üstün gelmiş de doğuda bu müttefik tercih edilmiş. Yazımın başında da belirttim kendisi etkili ve yetkili fakat çıkar yolu bulamayınca bu tipte çürük argümanlar dahi üretebilir hâle gelmiş kendisi. Neden mi? Cevap çok net aslında. Burada yetkili hiçbir kişi hayatında tanımadığı insanların sözde sadakatleri üzerine ülkesini inşa edip geliştirecek kadar basit ve amaçsız denebilecek bir yol izlemez, izleyemez ama bu noktada dayanacak tek bir çıkar dalı kalmayan Romanyalı, sadakatin devletler arası çok önemli bir dinamik olduğunu vurgulamaya ret ediyor ve buradan da öncelikle değerli başkanımız Kinsc’i ardından ülke yönetimimizi ve de devletimizi zan altında bırakmaya çalışıyor.

Bu mantık işlemez bize Romanyalı BattleHero, neden mi çünkü benim devletim ve yöneticilerim senin durumuna düşse dahi yapılmamış bir haksızlığı hatta ve hatta sadakat değerini ağızlarına alabilecek kadar vasıfsız ve de alçak değillerdir. Tartışmayı sona getirirken de tekrar ifade etmek istiyorum stratejik ortaklık ateş gücü peşinde koşmak değildir Türkiye’nin bekası için yeri geldiğinde akılcı adımlar atıp doğru seçimleri yapabilmektir ve Japonya doğudaki güçlü bir müttefikimizdir bu da böyle devam edecektir. Zaman ne getirir bilinmez tabi ama ülkemiz Romanyalı ve onun yandaşları gibilerinin akıl karıştırmalarına mahal vermeyecek kadar yetenekli bir yönetime ve de bu yönetimi en demokratik şekilde destekleyen güzide Türk Milleti’ne sahiptir. Ne Mutlu Türküm Diyene!

https://www.arttablo.com/upload/U-ne-mutlu-turkum-diyene-turk-tarihi-unique-kanvas-tablo1452000475-800.jpg

-Karabey-

Support

bti_13TyraelHadrielSluttyOrphanLyra XeokIzual

Comments (21)

prinç
oylandi.
Çok içten olmuş tebrikler...
paragraflara ayrılmalı yoksa skseler okumam Sad
güsell
Çok güzel bir makale olmuş o7
Gozlem yetenegi gelismis insanlar her zaman degerlidir. Ellerine saglik.
v
v Ellerine sağlık
Kendi kaybeder ağam, 3-5 aya dünyaya hükmedicez inşallah.
Harika olmuș. Daha güzel anlatılamazdı.
nası aydınlandım bilemezsin.ben battleheroya hak verdiydim sayende kötü oyunu gördüm çok sağol kardeşim.
voted
Bir gaza geldim. Mehter marşı açtım şu an bukrese otobüs bileti aldım. 1!1!
Okurken sona doğru yaklaştıkça içimde tarif edilemez duygular oluştu LaughD
Güzel tespit
okurken yoruldum,emeğine sağlık
Tespit iyi şeyide ekle. Biz onlara herşeye rağmen müttefikiz dedik .Mdp kurulduktan sonra ama japonyayla kafayı bozmuşlar. Daha doğrusu bu bozmuş. Kimseden ses yok bu viyak viyak ötüyor.
ellerine sağlık
ellerine sağlık herkesin bilinçlenmesi açısından çok iyi bir makale
o7