COSMOS

Published in Turkey - Social interactions and entertainment - 06 May 2016 01:09 - 13

Herkese merhabalar. Dünkü gerçekleşen başkanlık seçimlerinde Kinsc'in başkan seçilmesiyle beraber kabinede bazı değişiklikler oldu. Geçen dönem MEB 'de görev alarak işlerin nasıl gerçekleştiğini öğrenmiştim. Bu dönem USTA D ve BilgeLider ile beraber MEB Ekibi olarak eTR için faydalı işler yapmaya çalışacağız. Peki bu dönem neler olacak, neler yapacağız?

HASTANE PROJESİ

Afatdede önderliğinde yürütülen Hastane projesinde ilk sonuçlar alındı. 2 adet Q5 Hastane üretildi. Hastanelerden birisi İç Anadoluya kuruldu, diğeri yedek olarak bekletiliyor. Kurulan hastane sayesinde günlük ek olarak +250 Enerji elde edebiliyorsunuz. Şuan projenin başında USTA D ve afatdede bulunmakta.

Şuan kurulu 1 adet ve yedekte 1 adet hastanemiz bulunduğu için devlet önceliği Savunma Sistemlerine ayırmış durumda. Savunma sistemleri üretildikten sonra MSB 'nin belirlediği yerlere kurularak ülkenin sınırları güvence altına alınacaktır. Bildiğiniz gibi Hastane ve Savunma Sistemi üretimi devlet için bile çok maliyetli ve zahmetli bir iştir. Günlük çok yüksek işçi gereksinimi vardır. USTA D ve afatdede 'nin makalelerini okuyarak sizde bu işçi açığını kapatmamızda bize yardımcı olabilirsiniz.

Hastane Hakkında Bilgilendirme Makalesi

REKLAM PROJESİ

Bildiğiniz gibi gazeteleriniz için her 100 abone elde edişinizde 5 Gold ödül alıyorsunuz. Sade oyuncu 'nun gerçekleştirmiş olduğu bu projeyi canlandırmak ve canlı tutmak istiyoruz. Herkesin gazete reklamını yaparak hızlı bir şekilde +100 aboneye ulaşıp ödül kazanmasını sağlayacağız.

BABYBOOM!

Oyuna başladıktan 2 hafta sonra gerçekleştirmiş olduğum 16-17-18-19-20 Nisan Babyboomları ile zincirleme bir Babyboom akımı başladı. O dönemde getirdiğim referanslarımda (Bknz: Lotrer) Babyboom yaparak bu zincirleme reaksiyonu büyütmüş oldular. 16 Nisanda nüfus sıralamasında 3.sırada iken şuan +3000 nüfusla 1.sırada bulunmaktayız. Bu babyboomlar kısa vadede çok büyük fayda sağlamasa bile uzun vadede eTR için çok faydalı olacaktır. Bu dönem Babyboomları arttırarak +4000-5000 nüfusa ulaşma hedefimiz var ve bu hedefe kolayca ulaşabileceğimizden eminim.

REHBERLER

eRevollution zor ve karmaşık bir oyun. Yeni gelen oyuncuları kaybetmemek için oyunu anlamaları için rehberler yayınlamalıyız. Peki yayınladığımız bu rehberler ne kadar işe yarıyor? Doğrusunu söylemek gerekirse yazılı rehberlerden aldığımız verim maksimum %30 'dur. İnsanlar okumaktan daha çok dinlemeyi ve izlemeyi seviyorlar. Bende bu noktada yeni başlayanlar için eRevollution Rehberi adı altında büyük bir video serisi ortaya çıkarmak istiyorum. 2012-2016 yılları arasında MaviEkran Youtube Kanalında oyun ve teknoloji videoları yayınladığım için bu sektöre uzak değilim, zorlanmayacağım. Bu sayede oyuna yeni başlayan ve okumayı fazla sevmeyen arkadaşlara oyunu daha rahat öğretebileceğiz ve oyunda devamlılıklarını sağlayabileceğiz.

EKMEKSİZ BABY KALMAYACAK!

Yeni başlayan oyuncuların baş düşmanı ekmek sıkıntısı. Bu sorunu ortadan kaldırmak için yeni oyunculara ev sahipliği yapan TGO ve KGB 'ye 7-8 mayıs indirimlerinde 5 'er tane en az Q2 Kalitede ekmek fabrikası kurmak istiyoruz. Bu sayede yeni gelen oyuncuların enerji gereksiniminin bir miktarını karşılamış olacağız. Bunun için Başkan Kinsc ve Ekonomiden sorumlu valimiz afatdede ile görüşüp bütçe almaya çalışacağım.

DAHA YAZAMADIĞIM BİR ÇOK PROJE

Kanımızda akan genç kanın etkisi ve heyecanıyla eTR için faydalı olacak, buraya yazamadığımız birçok projeyede adım atacağız. Bugün yeni kabinemizin ilk günü ve benim ilk Bakanlık deneyimim. O yüzden hatalarım olursa lütfen eleştirmekten çekinmeyin. Yapılan eleştirilerle, tavsiyelerle her şeyi daha doğru bir şekilde yapabilirim.

Herkese teşekkürler.

Demircioglu - MEB

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/7d/MEBlogo.jpg/1031px-MEBlogo.jpg

Support

Comments (13)

Eline sağlık dostum özellikle rehberlerin videoya dönüştürülmesi ve nüfusun 4000 - 5000 sayılarına çıkarılması gerçekten çok iyi olucaktır. Şuanda nüfus sıralamasında 1. olsak da aktif olarak oynayan oyuncu sayımız malesef az bunu hep beraber arttırırsak bu dünyayı domine etmek hiç zor olmayacak.
Hayırlı olsun.
nüfusu aktifleştirmek çok yararlı olacaktır size ekip olarak güvenim tamdır başarılar dilerim beni bulacağın yeri biliyorsun sayın bakanım
Eyvallah mehmet abi. Sorum, sorunum olduğu zaman kapındayım Smile)
hayırlı olsun dostlar Smile o7
Basarilar dilerim Demircioglu.
Başarılar
Oylandı o7
hayırlı olsun
o7
HAYIRLI OLSUN SİZE GÜVENİMİZ TAM ALLAH utandırmasın 0/0/0/0/
Hayırlı olsun başarılar Smile v
Güzel bir dönem bizi bekliyor o7