Angiris News

Auriel - Newspaper from Turkey -

Published in Turkey - First steps in eRevollution - 01 May 2016 04:34 - 14

Merhaba arkadaşlar ilk önce aramıza hoş geldiniz. Bu makalemde size yeni katıldığınız bu oyunla ilgili nasıl daha hızlı gelişeceğinizi ve oyunda nasıl söz sahibi olabileceğiniz hakkında bir kaç tüyo vereceğim.

eRevollution: Web tabanlı bir dünya simülasyonu ve sanal strateji oyunudur. Bu oyunda bir ülkenin vatandaşı olarak başlayıp oyun yaşamınızı ülkeniz için devam ettireceksiniz. Bunun için işe girip çalışmanız, gücünüzü arttırmanız gerekmektedir. İleride meclise girebilirsiniz. Başkan, bakan yada milletvekili olup ülkenizi üst düzeyde yönetebilirsiniz. Çeşitli antlaşmalara imza atıp ülkeniz için en iyi olana karar verebilirsiniz.

Oyun ilk başta size karmaşık görünebilir lakin pes etmeyip biraz zaman ayırırsanız eminim benim gibi sizde bağımlısı olacaksınız.  Sizden ricam oyuna biraz vaktinizi ayırıp ülkenize destek sağlamanız. Çünkü her bir oyuncu ülkemiz için altın kıymetindedir. Sizlerin desteğiyle dünyada ülkemiz büyük bir söz sahibi olacaktır.

Oyunda Hızlı Gelişmek İçin Neler Yapabilirsiniz?

1).
Oyuna ilk girdiğinizde karşınıza İngilizce bir arayüz çıkacaktır. Oyunu daha iyi kavrayıp anlayabilmek için arayüz tercihinizi Türkçe yapmanızı öneririm. Bunun için uygulamanız gereken adımlar şöyledir;  Sağ tarafta bulunan oyuncu isminizin yanında küçük bir ok göreceksiniz. Ona tıklayın - Settings -My Language - Turkish - Edit. Sayfayı yenilediğiniz de oyun Türkçe bir arayüzle karşınızda olacaktır. Konuyla ilgili ekran görüntüleri aşağıdadır.

http://i.hizliresim.com/VadL9j.jpg
http://i.hizliresim.com/NAP48Y.jpg
2).
 Oyunda para kazanmak çok önemlidir. Savaşlarda silah alıp kalıcı hasarlar vurabilmeniz, Yiyecek hammaddesi alabilmeniz ve en önemlisi savaşlarda enerjinizi yükseltmek için Ekmeğe ihtiyacınız vardır. Bunların temini için de para gereklidir. Şimdi size nasıl para kazanacaksınız onu anlatacağım. Ana Sayfanızda bulunan Yerlerim kısmına tıklayın - Çalıştığım Yer bölümünde İş Bul Kısmına tıklayın - Açılan sayfa da ilanları göreceksiniz. Size en uygun olanını seçip Başvuru kısmına tıklayın. ( Her gün düzenli bir şekilde Yerlerim- Şirketler kısmına girerek düzenli olarak çalış demeniz gerekiyor. Böylece paranız hesabınıza yatacaktır. Her çalışmanız günlük 10 enerjinizi düşürecektir. ) Konuyla ilgili görseller aşağıdadır.

http://i.hizliresim.com/z5XVO9.jpg

http://i.hizliresim.com/m6BzZ2.jpg
http://i.hizliresim.com/NAP4dk.jpg
http://i.hizliresim.com/g8aADQ.jpg

3).
Yine Şirketlerim bölümünde günlük enerjinizi arttırmak için Ekmek üretmeniz gerekecektir. Bunun için uygulamanız gereken adımlar şöyledir; Şirketlerim kısmında Yiyecek Fabrikası ve Tahıl Tarlası göreceksiniz. Üstte bulunan Yönetici Olarak çalış diyerek Üretime Başla simgesine tıklayarak Ekmek ve Ekmek için hammadde üretmiş olacaksınız. Bunu yapmanız yeterli olacaktır. Tavsiyem günlük olarak bu işlemi uygulamanız olacaktır. Ürettiğiniz Ekmekleri Yerlerim kısmına Depo ya tıklayarak görebilirsiniz. İlgili görseller aşağıdadır.

http://i.hizliresim.com/LAr46J.jpg

4). Ve oyunun en önemli kısmı. Antreman Binaları. Bu ne işe yarar hemen açıklayayım. Oyunda söz sahibi olabilmek, ülkenizi en iyi şekilde savunabilmek ve destekleyebilmek için güce ihtiyacınız vardır. Antreman Binaları gücünüzü arttırmada ki en büyük faktördür. Bu yüzden kesinlikle her gün düzenli olarak Antreman yapmanız gereklidir. Bu size günlük 15 STR (güç) kazandırcaktır. Antreman binalarınız yükselttikçe gücünüz artacak ve savaş alanında daha çok söz sahibi olacaksınız. Yalnız yükseltmek için Gold ihtiyacınız vardır ancak oyunun başında olduğunuz için şuan da bunu yapmanızı önermem. Yapmanız gerekenler ise; Yerlerim - Antreman Binaları - Antreman Yap. Evet bu kadar basit. Tekrardan söylüyorum bunu her gün yapmanız sizin faydanıza olacaktır. İlgili görseller aşağıdadır.

http://i.hizliresim.com/21Akd0.jpg

5). Günlük olarak size verilen görevleri ve emirleri yapmanız gerekmektedir. Bu görevleri yaptığınızda size fazladan tecrübe puanı, Enerji barı ve Bazuka verecektir. Görev ve emirleri yapmak için ana sayfanızda Günlük Görev ve Günlük Emir bölümünü tıklamanız yeterli olacaktır.

Günlük Görevlerde işinizde çalışmanız ve antreman yapmanız yeterli olacaktır.
Günlük Emirlerde ise Cephede 50 ye kadar vuruş yapmanız gerekmektedir.
Enerji Barı: Savaş sırasında tükenen enerjinizi yenilemek için kullanırsınız. Her enerji barı +100 Enerji sahibi olmanızı sağlayacaktır.
Bazuka:  Yine savaşlarda kullanabileceğiniz etkili bir silahtır. Normalde vereceğiniz hasarın 5 Katına çıkmasını sağlar.

http://i.hizliresim.com/v59RX6.jpg
http://i.hizliresim.com/nMn2J0.jpg

Evet arkadaşlar umarım bu yazım hepinize faydalı olur ve kolayca oyunu kavrayabilmenizi sağlar. Dediğim gibi oyunda pes etmeyin. Burası büyük bir sosyal platform olup samimi dostluklar edinebilirsiniz ve keyifli zaman geçirirken ülkemize büyük katkılarda bulunabilirsiniz. Hepinize tek tek ihtiyacımız var. Anlamadığınız veya aklınızda her hangi bir soru kalırsa bana,  Lotrer e  yada Demircioglu arkadaşımıza  mesaj atmanız yeterli olacaktır. İyi oyunlar.

Lotrer: https://www.erevollution.com/tr/profile/24819
Demircioglu: https://www.erevollution.com/tr/profile/22623
Lorien: https://www.erevollution.com/tr/profile/27402


 

Support

LotrerLotrerDemirciogluTyraelLotrerhuseyinfatih

Comments (14)

pirinç savar
Harika makale, ellerine sağlık. Böyle detaylı makaleler yeni gelen oyuncular için müthiş!
Makale süper olmuş! Kısa sürede oyunu kavradın sen de bendensin tebrikler, böyle devam... Wink
Çok faydalı olmuş. Eline emeğine sağlık o7
Güzel olmuş.
Faydalı çalışma olmuş. Emeğine sağlık
v+s
sagol dostum işime yaradi
Eline sağlık v+s
v
s+v faydalı işler bunlar
ellerine sağlık
.
Savaş hakkında yani nasıl savaşılacağı hakkında da bilgiler verseydin daha da süper olurdu Smile