Pazar Postası (Haftalık Sayı-2)

20 - Published in Turkey - Political debates and analysis - 5 years ago

http://i.hizliresim.com/6PV9v3.gif
Yine yeni bir pazar gününden tüm e-TR vatandaşlarına selamlar. 
http://i.hizliresim.com/m6y3pP.jpg

http://i.hizliresim.com/E8dgNq.jpg
Meclis Seçimi:
          Gün 96 da dördüncüsü düzenlenen Meclis Seçimlerinde adaylar, milletvekili koltukları için yarıştılar ve Nisan-Mayıs Dönemi meclisimiz tamamlandı. 

 
http://i.hizliresim.com/0n61po.jpg

          Görüldüğü gibi Milli Birlik Partisi, meclis yarışını büyük bir farkla önde götürürken onu, birbirine eşit milletvekili sayılarıyla Türkiye Partisi ve Yurtsever Sosyalist Parti takip etti. Yarışı kazanan 20 milletvekilimize buradan ulaşabilirsiniz.

Haftanın Kanun Teklifleri:

http://i.hizliresim.com/4roPVJ.jpg

http://i.hizliresim.com/3LZ7lr.jpg

http://i.hizliresim.com/JAJazj.jpg

         Haritadan da anlayacağınız üzere ülkemiz şuan silinmiş durumda ve herhangi bir toprağa sahip değil. Ama hafta boyunca silinik vaziyette değildik. Haftanın başında Hırvatistan, Tabuk bölgesine indi ve oradan Arabistan üzerindeki topraklarımızı ele geçirdi. Diğer yandan Arabistan da, sahip olduğumuz topraklarda isyanlar başlatarak, bizim Hırvatistan ile uğraşmamızı fırsat bilerek topraklarını tekrar bünyesine kattı. Ama bizim gözümüz Anadolu da idi ve açtığımız isyan savaşlarından Güneydoğu Anadolu Bölgesi ni geri aldık. Oradan çıkıp Doğu Anadolu yu da özgürleştirdikten sonra rahat bir nefes alacaktık ki Hırvatistan durmadı. Güneydoğu Anadolu yu işgal ettikten sonra an itibari ile Doğu Anadolu yu da işgal ederek bizi topraksız bıraktı. Arabistan ise bizden geri aldığı topraklarını bekleme olmaksızın İran a kaptırmış durumda. 


http://i.hizliresim.com/y5aEp7.jpg          Dün, yani 97. günde, bizim için önemi çok büyük olan bir savaşı kaybettik ve sonucunda ülkemiz haritadan silindi. 


http://i.hizliresim.com/OA60zP.jpg
          Bu tablodan da anlayacağınız gibi olay savaşan ülkelerde değil, müttefiklerde bitiyor. Savaşta en yüksek hasarı veren ülke biziz. Düşmanın ilk üç müttefikinin verdiği toplam hasar Hırvatistan ın verdiği hasardan yüksekken bizim tarafımızda, tüm müttefiklerimizin verdiği toplam hasar bizim verdiğimiz hasara yaklaşamıyor bile. 
          Ayrıca fark ettiyseniz tabloda trajikomik bir olay var. Kendi ülkemizden yaklaşık 5,5 milyon hasar yemişiz. Bunun nedeni ise dün aramıza katılan babylerimiz. Yeni oyuncular, sanırım başkentimizin olmaması nedeni ile Hırvatistan toprağında başlıyorlar ve Hırvat Cephesini gördükleri anda babyliğin verdiği ve kanlarında dolaşan kuvvetle ne var ne yok savaşta kullanıyorlar, Türkiye ye karşı vurduklarını bilmeyerek. Yönlendirme amaçlı makaleler açılsa bile, eRevollution basit anlaşılır bir oyun değil. Ve bu olay için babylerimizi suçlayamayız. 
          Babyler bu kadar vuruşu nasıl yaptı, sorusuna ise şu tablo bir açıklık getiriyor.

http://i.hizliresim.com/z5k3p9.jpg
         Dün oyuna bir Türk akımı oluştu ve dünyadaki 131 yeni baby nin 100 ü Türk. Belki şuan silindik ama yukarıdaki ekran görüntüsü, ilerideki gücümüzün bir görüntüsü.

Türkiye nin Aktif Savaşları;

http://i.hizliresim.com/OA60b0.jpg

          Unutmadan söylemekte fayda var. Vuruş yapmak bizim için çok bir önem arz etmese de ülkemiz için tüm vuruşlar çok değerli ve Milli Savunma Bakanlığı, bu vuruşları nasıl daha değerli hale getirilebileceğini kararlaştırıp ilk ağızdan makaleler halinde yayınlıyor. Savaşlarda ülkemizi daha iyi temsil edebilmek adına lütfen aşağıdaki gazeteye abone olun ve makalelerini takip edin.
MSB GAZETESİ

http://i.hizliresim.com/Wkv0pN.jpg

http://i.hizliresim.com/GRAB4V.jpg


Oyuna yeni başlamış olan arkadaşlar, lütfen aşağıdaki linkten ulaştığınız makaleyi okuyun ve oyun hakkında daha fazla bilgi edinmek için makalenin yayınlandığı gazeteyi takip edin, teşekkürler.
https://www.erevollution.com/tr/article/4722

Yeni güncellemeyi inceleyen ek makalemize ulaşmak için:
Pazar Postası Ek Sayı - Yeni GüncelleştirmeZaman ayırıp okuduğunuz için teşekkürler. Pazar Postası na destek olmak için;
Makaleyi oylayabilirsiniz.
Gazeteye abone olabilirsiniz.
Bağış yapabilirsiniz.
Makaleyi paylaşabilirsiniz.

Chain Shout:

Pazar Postası (Haftalık Sayı-2)
https://www.erevollution.com/tr/article/4734

Ayrıca geçen hafta ilk makaleme aldığım olumlu yorumlar beni gerçekten çok mutlu etti. Hepinize gerçekten çok teşekkür ederim. Umarım tüm yayın hayatımda, beğeneceğiniz güzel makaleler paylaşırım.

Haftaya görüşmek dileğiyle keyifli oyunlar dilerim..
galyus

Support

Sultan Haydar BasSTALKER

Comments (20)

voted
v
OYLANDI GAZETEYE ŞU LİNKİDE EKLER MİSİN BİLİNÇLENDİRELİMGENÇLERİSmile https://www.erevollution.com/tr/article/4722 YENİ GELEN OYUNCULARIN ÖNCELİKLE OKUMASI GEREKEN MAKALE
oylandı
Eline sağlık o7
Oylandi
eline sağlık mükemmel gazetecilik o7
Ellerine sağlık, sana hemen MM madalyası aldırmamız lazım.
emek var eline sağlık Smile
s+v
Dostum süper bir çalışma. Tüm önemli bilgiler makalelere tek bir gazeteden ulaşıyoruz..emek vermişin eline sağlık...
Dün aramıza katılan beybilerimiz değil bizzat ben gördüm beybi olmadığını wildfiredan bi eleman ismini hatırlamıyorum 25k ata ata gidiyodu önce kendi ordularımızdakilere bilgilendirme yapmak lazım diye düşünüyorum
s+v emeğe saygı.
harika
votingen harikasın.
Eline sağlık
Eline sağlık
V+S
o7
v