Tehran Times

Ferifak - Newspaper from Iran -

Published in Iran - Financial analysis - 15 Apr 2016 12:48 - 25


اگه دقت کرده باشین بر خلاف پیشرفت ایران،ارزش ریال پایین و پایین تر اومده که به نظر من از اصلی ترین دلیل های این اتفاق میشه به راکد بودن تجارت در بازار و بازار ارز ایران اشاره کرد که در حال حاضر دلیل این اتفاق سودجویی سرمایه دارهاست!

حالا باید ببینیم که سود جویی به چه صورتی اتفاق می افته.
برای مثال کالای غذا.در حال حاضر کشور با بحران غذا مواجه شده.
در این شرایط رفتار و عکس العمل افرادی که دارای ذخیره ی بالا و یا نسبتا بالای غذا هستند بسیار مهم و تاثیر گذار است که متاسفانه با کمی دقت و تفکر به قیمت های غذا در بازار ایران میشه بوی سود جویی و فرصت طلبی رو احساس کرد.
فروشنگان غذا به صورت خودجوش و هماهنگ قیمت غذا رو بالاتر از ارزش واقعیه این کالا قرار میدن که این  کار میتونه ضرر های زیادی در آینده برای کشور داشته باشه.
برای مثال افرادی که به تازگی وارد بازی شدند و هنوز به مرحله ی استقلال مالی و درامدزایی نرسیدن.از اونجایی که غذا مهمترین نیاز هر بازیکن برای انجام کار های روزانه است بازیکنان تازه وارد یا باید به اندازه ی سهمیه ی کم خودشون از غذا استفاده کنند و یا محکوم به پرداخت پول های زیاد برای تهیه ی غذا هستند که بسیار بسیار سرعت پیشرفت اونهارو کم میکنه و یه چرخه ی کاملا اشتباه و مخرب مالی از سمت ضعیفتر  ها به سرمایه دارها ایجاد میکنه.

به عنوان مثال 450 غذای کیو2  که معادل 1800 انرژی هست در تجارت ها با قیمت 1 گلد یا به پول ایران حدودا 140 ریال فروخته میشه.
این درحالیه که قیمت ارزان ترین غذای کیو2 در بازار ایران 0.5 ریال بود که اگر 450واحد از این کالا خریداری کنیم میشه 225 ریال.یعنی 85 ریال گرون تر !!!!

البته باید حرکت های انجام شده ی مثبت در این زمینه  رو هم نادیده نگرفت مثل توزیع رایگان غذا از طرف دولت و یا نهاد ها و ... که هرچند مقدار کمی به هر فرد میرسه اما کار بسیار زیبا و با ارزشی بوده.

Support

NebadinTiptonAydin_xAmiramirhossein93Jawafno0bsailbotkia07amethyst77mr 4mi2Erfan094Erfan094lord commanderHajilariRohamkabiriEroor404

Comments (25)

کاملا موافقم ایولا فرهاد
درسته. من به عنوان یه تازه وارد مجبورم هرروز همه. پولمو خرج فود کنم. تازه بعضی وقتا نمی تونم اتک هامو بزنم
دقیقا درسته اقا فرهاد سخته اوضاع لطفا بزرگان چاره اندیشی کنن اقتصاد مقاومتی 😀
موافقم فرهاد جان! هفته پیش به خاطر ویکلی ایونتی که بود بحران شدیدی داشتیم و همچنین بازار هم توسط خارجی ها خالی شدک اومده بودن ایران و با توجه به قیمت ارز و قیمت فود ایران بازار رو خالی کردن و فود های ارزون رو خریدن! خب من برای جلو گیری از این کار باره توصیه کردم که فود ها رو در بازار قرار ندین و به صورت دونات خرید و فروش ها رو با قبمت ارزون انجام بدین ولی جز عده ای بقیه عمل نکردن! تو این زمینه کاربر ام اس دهقان کمک زیادی کرد و قود سهنیه با قیمت ارزون میفروخت که جای تقدیر و تشکر داره! همچنین دولت و اقا یاشار ک تلاش زیادی برای مشکل کردن که فود خریدن و به طور رایگان در اختیار کار بر ها قرار دادن! و ایجاد بی مار سطان که ب کمک یاشار و چن تن دیگه از دوستان ایجاد شد! جا داره از این عزیزان هم تشکر به عمل بیارم! فک میکنم تا چند روز اینده قیمت ها پایین بیاد اما میتونین از کمک های صندوق هم استفاده کنن دوستان تازه وارد! به امید بهتر شدن اوضاع تشکر بابت مقاله
دقیق حرف دل منو زدی الان من بجای اینکه زمین تمرین قوی کنم باید فکر کارخونه باشم برا غذا
بسیار مقاله درست و بجایی بود ، در این ایونت اخیر که باعث قحطی جهانی فود شد ! بعضی ها نشون دادند که به فکر ایرانند و بعضی ها نشون دادند که به فکر جیب خودشون هستند .از همه کسایی که کمک کردند در این مدت تشکر میکنم .به زودی اوضاع بهتر میشه .همچنین صندوق هم با بهتر شدن اوضاع کار خودشو با قدرت بیشتری ادامه میده و فود در اختیار تازه واردین قرار میده .
مرسی فرهاد اینده ی درخشان روروی پیشونیت میبینم viva iran
ایشالا که به کمک مسئولین این مشکلم رفع میشه
مقاله عالی و کاملا درستی بود. قیمتها رو یه نفر باید پا پیش بذاره و بکشه پایینتر و بقیه هم طبعیت کنن. ایشاللا با راه افتادن صندوق بخشی از مشکلات رفع میشه. البته توی بازار داخلی هم باید تحولی ایجاد بشه voted!
ممنون بابت مقاله ات موفق باشی
بابا من روزانه 1500 تا فود تولید میکنم. 200 تاش رو خودم مصرف میکنم. بقیش رو اصلا جرعت نمی کنم بذارم تو بازار سریع یه نفر میاد همش رو میخره اگه غذا می خواید به من پیام بدید قیمت خیلی خیلی ارزون مثل اول های بازی بهتون بدم ممنون
حال کردم باش
من هم که تمام تلاشم رو میکنم
بله ١٠٠٪‏
الان به نظر شما باید قیمت فود کیو 1 چند باشه ؟
با حقوق 25 ریال قیمت ها بالا نیست
حقوق ها + مالیات + مواد اولیه
ممنون از افرادی که حمایت کردند از مقاله بسیار خوشحال شدم البته از دوستانی که مخالف نظربنده هم بودند ممنونم که حداقل نظر خودشون رو گفتند. درجواب این دوستان باید بگم که از لحاظ اقتصادی میزان حقوق بحث کاملا جدایی هست از بحث قیمت کالا بالا رفتن قیمت فود باعث بالا رفتن حقوق هم میشه و بازهم پلیرهایی که توان پرداخت حقوق بالا رو نارند از داشتن کارگرمحروم میشن.از طرف دیگه 25 ریال پول زیادی نیست حساب کنید ببینید چند انرژی میشه خرید. درضمن اگر بچه ها بتونند پول ذخیره کنند خیلی بهتره ،لزوما نباید تمام حقوق روزانه رو خرج کنند.
درود بر شما دوست عزیز که اینقدر قشنگ یه مشکل عمده تازه واردهارو تحلیل کردین.کی بشه همه دوستان دست در دست هم بدن برای یه هدف مشترک و اونم ایران نه جیب خودشون بقول فرمایش شما.خدا قوت دوست عزیز
s109 v25 event Sub 4 Sub http://www.erevollution.com/en/newspaper/1548
cm
CM
v s c Smile)
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
v