Dönem Sonu Raporu [ Başkanlık ]

15 - Published in Turkey - Political debates and analysis - 5 years ago

Merhaba arkadaşlar, 

Biraz tartışmalı başladığımız dönemimizi yine bu tartışmalara yakışır bir şekilde tartışmalı bir şekilde bitiriyoruz. Dönem sonu raporumuzu yazalım, hedeflediğimiz neleri gerçekleştirdik, neleri gerçekleştiremedik, hedeflemediğimiz neleri hayata geçirebildik bunları halkımıza anlatalım istedik. 

Ekonomi
Ekonomimiz ekmekte 1 bonus eksiğiyle dünyanın en güçlü ve en etkin ekonomilerinden birisi halindeydi, askeri olarak iki başat ülkenin saldırısı neticesinde geçici bir geri çekilme yaşamış durumdayız bonuslarda, bizden sonraki hükümete bu zorluklardan çıkışın anahtarını bıraktık, kurtuluş yakın merak etmeyin. Tekrar tam bonuslu halimize döneceğiz. 

Bu dönem içerisinde, 2 öncü MU muzun çabalarını devlet olarak destekleyerek ve kilit noktada faizsiz ( verdiğimizde faizliydi erken geri ödediler faizi sildik ) kredi temin ederek MU larımızın önce q5 tank şirketi kurmasına ve ardından da helikopter şirketleri kurmalarına destek olduk. Ülkemizin göreve başladığımızda en büyük sorunu olan çıplak elle vurma sorununu en azından kısmen çözmüş olduk. 

Yine dönemimiz içerisinde önceden söz verdiğimiz hastane şirketini ve gerekli hammadde şirketlerini de kurduk ve ilk hastanenin inşaatına başladık, umarız takip eden dönemde tamamlanacak olan hastanemiz savaşlarda halkımızın yaralarını saracaktır. Kuruluş makalesi ve hastane nedir ? 

İç İşleri

İç işleri olarak WS10 önderliğinde kurulan erevtr sitesine, bir forum kısmı da ekledik, şimdilik vatandaşların taleplerinin yetersizliği nedeniyle inaktif durumdadır fakat istenilirse aktif şekilde kullanılabilecek bir site ve forumu da bizden sonraki hükümetlerin kullanımına açmış bulunuyoruz. 

Askeri
Halihazırda kurmuş olduğumuz devlet MU suna çeşitli destekler verilmesini ve küçük de olsa düzenli bir bütçe almasını sağlamayı planlıyorduk, fakat daha öncelikli ve temel taşı niteliğindeki harcamaları yapmak zorunda kaldığımızdan bütçeyi ayıramadık. Umarız ilerleyen dönemlerde bu projemizi bir hükümet hayata geçirir. 

Yasal Temeller ( Anayasa ) 

Ülkemizin yasal temellerinin kurulumu açısından vaat ettiğimiz projelerimizi hayata geçiremedik, bununla ilgili olarak ise meclisten talep ettiğimiz komisyonun kurulamaması ve bunun neticesinde zaman kaybetmemizin de etkisi olmakla birlikte sorumluluk tamamen benimdir. Dönem başında vaat ettiğimiz fakat hiç bir ilerleme sağlayamadığımız tek projemiz budur. Eğer ilerleyen dönemlerde meclisler veya hükümetler talep ederse elimden geldiğince bu konuda destek olmaya çalışırım. 

MEB
Milli eğitim bakanlığı, hastanenin kendi sorumluluğuna verilmesiyle esas işleriyle çok ilgilenemedi, Afatdede miz hem meclis, hem hastane hem bakanlık derken elinden geleni yaptı ama o da insan :) fazla yüklendik dede diye :) saygılarımızla öpüyoruz ellerinden. 

Dış Politika
Dış politikada temel amacımız status quo nun temimini sağlamak olacaktı olamadı, ittifağımızın çeşitli üyelerinin karşı ittifaka katılması ve ardından da ittifakımızın dağılması bizi ciddi bir tehdit ile karşı karşıya bıraktı, bu süreçte Ukrayna ile yaptığımız NAP ve Gürcistan ve Yunanistan ın bizim bölgelerimizi korumak için bizimle omuz omuza aktif savaşa girmeleri başarı olarak değerlendirilebilecek dış politika gelişmeleri olmakla birlikte, konjonktürün kurbanı olduğumuz bir alandı. 

Dönem boyunca özellikle, her türlü işte yardıma koşturan Afatdede ye, Savunma konusunda ve savunma ile alakalı konularda dış işlerine verdiği destek için Aeronknigt a, ve dış işleri bakanımızın şahsi imkansızlıklar yaşadığı bir dönemde bizi bakansız bırakmayan Ferdi Carrefour a hepinizin önünde tekrar teşekkür ediyorum. Yine dönem boyunca gerek pm atarak gerek irc de denk geldiğimizde gerek soru sorarak gerekse de çözüm üreterek, fikir paylaşarak bizlere yardımcı olmaya çalışan vatandaşlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum, yaptıklarımızı en net onlar gördü, bir pm e dahi cevap vermediğimizi söyleyecek yoktur aralarında. Dönem içerisinde yaptıkları aktif katkıları unuttuğum dostlarım yoldaşlarım varsa hepsinden özür dilerim. Beşer şaşar unutmayın. 

Yine son cümleyi yazarken tüm halkımıza da şunu hatırlatmak isterim, bu dönem boyunca yaptığımız iyi şeyleri hep çalışma arkadaşlarım ve halkımız sayesinde yaptık fakat varsa her başarısızlığımızdan ben şahsen sorumluyum. Liderin hem şansı hem de kaderi budur. Lütfen çalışma arkadaşlarıma sizler de teşekkür etmeyi bir borç bilin. 


Saygılarımla
Eldarion Sionnodel
eTürkiye 3. Dönem Başkanı

not: Dönem boyunca yaptığımız bütün harcamaları buradan takip edebilirsiniz.

Support

Comments (15)

Dönem içerisindeki çalışmalar için hepinize teşekkürler.
ikinç sal..
bütün çalışmaların için ve uğraşanlar için ayrı ayrı teşekkür ederim
Güzel dönemdi tebrik ediyorum. Kırmadık etmedik birbirimizi.
Oylandı
daha iyisi olabilirdi bir dahaki görevde daha fazlasını bekliyorum Wink
Güzel ve stressli bir dönemdi, hepinize ayrı ayrı teşekkürler o7
hepinize teşekkürler o7
İyisiyle kötüyüsüyle, oldu veya olmadı ortada bir çaba var. bunun için tebrik ve teşekkür ederim.
yorucu dönemdi baştan sona hepinize ayrı ayrı teşekkürler o7
Ellerinize sağlık o7
elinize saglık bazı şeylere engel olmak gerçekten zordu tek problemimiz dış işleri idi ama bunlarda gelip gecici şeyler onemli olan yaptıgınız ve yapmaya çalıştıklarınız tesekkur ederim emegeniz ve çabalarınızdan oturu o7
Herşey için sağol başkan...
Biraz veda havası sezdim, bir yere gidiş yok, eTr ye hizmete devam..Smile)
Ellerine saglik Baskan Smile