EKONOMİ BAKANLIĞI MİLLİ HELİKOPTER PROJESİ

15 - Published in Turkey - Financial analysis - 4 years ago

http://i.hizliresim.com/nMk6zM.jpg

Arkadaşlar, daha önce bildiğiniz gibi milli helikopter projesiyle ilgili bir anket yapmıştık. 42 evet, 3 hayır oyuyla büyük bir çoğunluk helikopter projesinin gerçekleşmesi gerektiğini belirtmişti. Fakat toplanacak gold yeterli olmadığı için ertelemiştik bu projeyi.

Haftasonu şirket kurulumlarında %25 indirim geliyor, bu fırsatı kaçırmamak adına hemen projeyi güncelleyip size sunmak istedik. Bu sefer doğrudan kişilerle devlet arasında bağlantı olması yerine, herkes kendi MU liderlerine bağış yapacak. Her MU kendi topladığı gold oranında pay sahibi olacak. Hafta sonuna pek zaman kalmadığı için acilen aşağıdaki formu doldurmanızı rica ediyorum.

-Sizden ricam tüm imkanlarınızı zorlayarak en yüksek bağışı yapmanız yönünde, ne kadar yüksek bağış yaparsanız projenin gerçekleşme olasılığı o kadar artacaktır.

HELİ PROJESİ FORMU

AMAÇ
Bu projede amacımız ülkemizde heli fabrikası sahibi kişi ya da kurumlar oluşturmak. Ülke vatandaşlarımızın Heli alımlarında dışa bağımlı olmasını istemiyoruz.


KURALLAR
-Katılım zorunlu değildir, eğer ki biz kendi içimizde fabrika kurabiliriz diye düşünen ordular var ise projeye katılmayıp kendileri kurabilirler. Bu ordulara şirket kurulduğunda devletin kasasına giren %10 gold iade edilecektir. İade Q5 silah şirketi ve üstüne geçerlidir, maksimum iade edilecek tutar 96 Gold dur.

-Her Ordu, günlük olarak onun adına kurulan heli şirketi sayısı kadar işçi ve yeteri kadar wrm sağlamakla yükümlüdür. Örneğin SANCAK Ordusuna ait 8 heli şirketi var, günlük sağlaması gereken işçi sayısı 8, wrm sayısı 3200 adettir.

-Her Ordu heli şirketlerinin kurulacağı hesaba kendi adına 10K lık depo kurulmasını sağlamakla yükümlüdür.

-Şirketlerin kurulacağı kişi, üretimle ilgili detaylı bilgileri günlük olarak bir excel formatında tutacak, bu excel dosyasına projeye katılan MU liderleri ve DDK dilediği zaman erişebilecek.

MU PAYLARI NASIL HESAPLANACAK?
-Q5 Tank şirketine ulaşmak için gerekli olan gold tutarı 960. Bu tutar katılan ordu sayısına bölünecek. Örneğin 3 ordu bu projeye katıldı. Ordu başına ödenmesi gereken minimum tutar 960/3=320 Gold olacak. Diyelim ki SANCAK Ordusu 400 Gold bağışladı. SANCAK Ordusunun payı 1/3 ve onlara ait 80 gold bedelindeki 8 heli şirketi olacak.

-Her Ordu heli şirketleri için kendi içinden işçiler çıkarmak zorunda, örneğin SANCAK 8 heli şirketi için 8 işçi ayarlayacak ve bu 8 işçi heli şirketlerinin kurulacağı kişi için çalışacak. MU haftalık olarak işçi ücretlerini şirketlerin kurulduğu kişiye iade edecek.

-Her heli şirketinde günlük olarak üretilecek helinin 1/8 i devlete ait olacak. Yani 40 heli üretiliyorsa 5 adedi devlete ait olmak suretiyle üreten kişi tarafından MSB ye bağışlanacak, 2 adedi şirketlerin kurulduğu kişiye şirketlerde yönetici olarak çalıştığı için bağışlanacak, kalan 33 heli ait olduğu orduya bağışlanacaktır.

Support

Esdeath

Comments (15)

O7 çok haklısın
Hadi inşAllah
Oylandı
o/
Votingen
oylandı.Ayrıntılar bekleniyor...
oyandı hadi hayırlısı o7
oylandı o7
Oylandı
oylandı
votturdum
Başarılı bir çalışma olmuş Smile inşallah yeterli katılım bu sefer sağlanır ve kurulur şu şirketler artık
MU liderlerine mesaj attım tek tek, katılımın yüksek olmasını ancak onlar sağlayabilirler. Ordular arası rekabet oluşturarak bağış oranının yükseleceğini umuyoruz ama form yanıtlarına baktığımda hayal kırıklığına uğruyorum malesef Smile
Formdan ziyade mu liderlerinin ikna olması ve kaç mu nun gireceği önemli dostum.bir an önce mu liderleri cevap versin katılım konusunda ona göre diğer ordularda payına düşeni toplamaya çalışsın
v