eTürkiye Başkan Adaylığım Projelerimiz

15 - Published in Turkey - Political debates and analysis - 4 years ago

Merhaba değerli eTürkiye Halkı, 

Bildiğiniz gibi başkan adayı olduğumu ve ekip arkadaşlarımı sizlere bir önceki makalemde duyurmuştum. Aynı makalemde bir de proje makalesi sözü vermiş ve projelerimizi ayrıca açıklayacağımızı belirtmiştim. Ekip arkadaşlarımla yaptığımız istikşafi toplantılar neticesinde şimdi projelerimizi açıklıyoruz. 

Ekonomi
Ekonomimiz ekmekte 1 bonus eksiğiyle dünyanın en güçlü ve en etkin ekonomilerinden birisi halinde, fakat oyundaki bugların kullanılması neticesinde askeri açıdan bu toprakları korumamız biraz daha sorunlu hale gelme eğiliminde. Ekonomik olarak hem zor bir şekilde kurduğumuz ve var olan ekonomik denge ve istikrarı koruyacak hem de 2 büyük projeyi ülkemize kazandıracağız. Helikopter ve Hastane fabrikaları kurulumuna dönemimizde başlanacak yeterli kaynağın toplanabilmesi durumunda dönemimizde de tamamlanacaktır. Aksi halde ( mesela q4 tank şirketi olarak ) bizden sonraki döneme devredilecek ve onların bitirmesi için çaba sarf edilecektir. Metot olarak ise doğrudan borç temini neticesinde devlet şirketi düşündüğümüz gibi, ortaklı bir yapı da düşünüyoruz bunu ekonomik gerçeklikler ışığında ve çeşitli garantiler altında dönem içerisinde kararlaştıracağız. 

İç İşleri
Bir başka oyundaki ülkemizin içinde olduğu en büyük problem fakeler ve fakelerin etkin bir şekilde oyunun siyasi modülünde kullanılması. Biz bu oyunda bunu engellemek için, geçen dönem kurulumuna başlanan ve tamamlanmak üzere olan ulusal internet sitemize, bir forum ve üye olanların oylaması modüllerini eklemeyi ve ülke işlerinin forum üzerinden ( tıpkı diğer oyundaki bir çok ülkenin yaptığı gibi ) üyeler aracılığıyla çözümlenmesi gerektiğini hem daha katılımcı ve demokratik buluyor, hem de fakelerin en azından siyasette kullanılmasının önüne geçeceğini varsayıyoruz. 

Askeri
Halihazırda kurmuş olduğumuz devlet MU suna çeşitli destekler verilmesini ve küçük de olsa düzenli bir bütçe almasını sağlamayı planlıyoruz. Bu noktada son karar ise ilgili tasarıyı sunduğumuzda halkımızın yapacağı referandumla kararlaştırılacaktır. 

Yasal Temeller ( Anayasa ) 
Bir diğer oyundaki ülkemizin içerisinde olduğu problemlerin bir çoğu da yasal temellere sahip olmaması ve ülkenin nasıl yönetileceğine dair herhangi bir kuralın yazılı bir şekilde olmamasından kaynaklanıyor. Mesleğimin de avantajını kullanarak ( evet hem maliyeci hem de hukukçuyum :D ) ülkemizin forumun aktif kullanımına dayanan bir anayasasının olmasını sağlamaya çalışacağız. Ülkemizin ekonomik altyapısını kurduğumuz geçen dönemi yasal altyapısını da kurarak taçlandıracağız. Anayasanın yanında dönem süremiz yeterse devlet ordusu kanunu ve çeşitli diğer elzem kanunları da yetiştirmeye çalışacağız. ( hazine kanunu gibi ) 

MEB
Milli eğitim bakanlığının hem çeşitli baby yardımlarını yapan bakanlık haline gelmesini hem de oyun tanıtımını yürütmesini bekliyoruz ve bu konuda yapacakları çalışmalarda internet sitesi ve forumu da etkin şekilde kullanmalarını bekliyoruz. 

Dış Politika
Dış politikada temel amacımız status quo nun temimini sağlamak olacak, güçlü müttefiklerimizin ve kendimizin kazanımlarının uluslararası camiaca da her gün yeniden tanınmasını sağlayacağız. 

Seçimlere dakikalar kala yayınladığımız bu makaleyi umarım okur ve buna göre oy kullanırsınız. 

Unutmayın güçlü bir ülke; ancak yasal temelleri sağlam, ekonomik ve askeri açıdan kuvvetli ve dış politikada dostlarının desteğini alacak ve iç yapısında da birbirine saygı duyan kaynaşmış bir toplumun varlığıyla kurulabilir. Bu dönem bu işi bitirelim. 

Saygılarımla
Eldarion Sionnodel
eTürkiye Başkan Adayı




Support

melih

Comments (15)

Yine yeniden ilk yorum mu acaba
Ellerine sağlık, güzel bir dönem olacak o/
Tabii ki oylar Eldara Laugh
sal gelsin
hemen irana dalalim Laugh
Kabine belli mi? Silah sanayii icin destek vermek icin hevesle sirada bekliyorum. Basarilarinizin surekliligini dilerim.
Fake'i engellemek için forum olayı güzel tutar mı bilmiyorum. Neticede oyun dinamiklerine etki etmez forum oylama burada yapılıyor. Helikopter ve baby yardım olaylarını nasıl gerçekleştireceksiniz merak ediyorum. Ataşlı oğlanlar diye MU kurdunuz. Helikopter için çalışacak mısınız söylentiler geldi kulağıma. Devletle özel ordu ilişkilerinizi yakınen takip edeceğim. Başarılı bir dönem geçirmeniz dileğiyle.
Devletin başına Eldar gelecek Laugh
bu heli ve hastane meselesi bu dönemde de dillendi ama sonuç yok bir an önce bunların gerçekçi olması lazım tokatla şamarla bu iş olmaz elin adamı son dakika gelip vuruyor heli ile tankla bizde bakıyoruz referandum yapıldı sözde ama sonuçları bile bilmiyoruz yoksa benim mi yanlışım var
ikinç başkan
Forum olayını ben de anlamadım. Sonuçta sonuç burda belirleniyor.
Hadi bakalım başkan Wink
Onur Sad
Arkadaşlar heli olayı için 1300-1500 gold arası gerekiyor. Yaptığım ankette devlete gönderebileceğiniz gold miktarını da sormuştum. 40-45 kişi ankete yanıt verdi ve toplamda 600 gold toplanabiliyordu. Yani hedefimize çok uzağız henüz. Biz de istiyoruz heli şirketlerimiz olsun hep birlikte helilerle yardıralım el ele fakat şu yukarıda yorum yazanların yarısından fazlası ankete katılmadılar Smile
o7