Кандидатура за претседател месец март

19 - Published in Republic of Macedonia (FYROM) - Political debates and analysis - 6 years ago

Поздрав до сите играчи. Активни, неактивни.. реактивни :). 

Претходниов период бевме сведоци на интересни битки со многу пресврти што иако резултираше да на крај останеме пак без територија, покажавме добра организираност во дел од битките и истите ги добивме со помош на сојузниците. Во претходна статија напишав дека солидната бројка од 30-35 души беше клучна за успех во некоја од битките и како да урочив па се намали активноста. Како и да е, нешто што е за почит и внимание е следното : Macedonian Army е 6та по вкупна штета. Иако детали одлучуваа кој ќе победи, сите можеме да се сложиме дека губиме само ради мастер картичката на Кајло, но и тоа нема да трае вечно со оглед на тоа што сме повеќе играчи разликата ќе се намалува постепено. 
http://i.imgur.com/ZjkaMiR.png
Во периодов што следува приоритет е следново : 
1. НАП со Грците. За ова веќе десетина дена лично преговарам со кајло. Трите оригинални територии и гаранција дека членка од EAGLE нема директно да не нападне се нешто без кое не разговарам за НАП-от. Не можам да кажам со сигурност дека ќе биде во многу брзо време, но дотогаш ќе си остане истово да креваме востанија и да вршиме притисок над Грција со надеж дека нема сите да си отидете во туѓина. Константните востанија и ним не им одговараат толку многу бидејќи не можат да си бркаат други планови, кои верувајте кајло ги има. НАПот инсистирам да биде 2 месеци со опција за продолжување.
2. МПП-а. Доколку добиеме НАП, потпишуваме МПП-а со истите држави со коишто имавме за почеток. Со тоа, ние 2 месеци им помагаме на нив, односно ја возвраќаме штетата кои сите видовме они ја вложија за МК. Не може вечно србија, украина, јапонија, нешто унгарија  да пукаат за нас со хелиња а ние еднаш у 2 недели да испукаме без weps. Тоа за брзо време ќе прекине, никој не сака такви сојузници. Со пукање за сојузот ќе оставиме добар впечаток и нешто на кое ќе можеме да се повикаме во иднина за помош. Покрај тоа, од 2 месеци ќе се соберат 60 барови и ракети со што дмг-от кај нас значително ќе се зголеми па за идни конфликти би биле многу помоќни. Единствена мана, која сум свесен дека е голема, е отсуството на ТП битки за тој период. Не би сакал да барам тренинг војна со членка на EAGLE бидејќи целава оваа наша мака со нив почна токму така, а бг е моментално окупирана од Турција. Ипак мислам дека жртвата од тп медал за 2 месеци, ке ја надокнадиме со 60 барови и ракети, и сојуз кој ќе не цени и помага дури и повеќе од претходно.

Што се однесува до тимот, VelAco ќе ја води надворешната политика, Pentito ќе помага за организирање на удари, востанија (ако нема нап) и сл, Resident Evil ќе им помага на двајцата. Сите што сакате да помогнете сте добредојдени и сите заедно ќе одлучуваме за се, сите ние сме тимот. Нив ги имам исконтактирано и затоа ги ставам во статијава. Сите што сакаат да доприносат нека пишат или коментар или PM. Особено слаба ни е економијата и тоа треба да се подобри значително. На тимот се приклучува и Kinq.
Знам дека има многу играчи на кои не им стига леб за ФФ, се работи на тоа, но тој план не можам сега да го обелоденам, ќе бидете известени доколку го реализираме со Velaco. 
Би ве замолил да не фаќате одма патот и туѓина, ќе си помагаме и заедно ќе искочиме од оваа ситуација. Не мора да си вадите очи за се и сешто. 
Било каква критика, идеја, совет, што и да е слободно пишете во коментар.
Помагајте си едни на други, заедно сме посилни. АТЕHTATOPOT о7 

Support

Comments (19)

vote o7
o7
Imas moj glas I za 3-4 dena nema veke da ti bidam teret za leb Smile
o7
За НАП, но под подносливи услови... И имаш мој глас штом ги кажеш контактите хахаха 07
o7
Srecno o7
Нап без ќејф на кило, туку само од твој ќејф, нема да се случи, знаејќи го лично дечкото од многу порано. Ќе сака нешто да понудиш за возврат (како што мене ми насочи на неколку пати, еден од условите е Македонија да влезе во EAGLE) Уште еден совет, доколку веќе дојде до НАП, потипиши НАП во времетраење од мандатот, не повеќе, со можност за продолжување. Може следниот претседател ќе си има други планови, па ради претходникот ќе биде кочен. Поздрав и се најдобро, имаш мој глас o7
Toa ti e na mesto deka sledniot CP moze da ima drugi planovi. ne razmisliv na toa, gledav za da se nafarmame dobro kako prioritet. Kako sto kazav na kylo ne mu odgovara mnogu sekoj den vostanija poso dobar drain im pravime. Ako saka da pojde vo drugi pohodi ke mora da se otarasi od nas. A toa da nie gi odjebeme site sto pukaa za nas dosega za da se smirime so kylo i posle nikoj da ne ne ceni i pocituva da mu bideme gzolizaci na nego nema da se desi.
o7
o7
ako se potpise NAP 1-2 meseca bez pukanje za TP ke vlijae mnogu na novite igraci odnosno ke nemaat nikakov prihod bidejki sea i MM medal tesko se dobiva...
podrska od Plato Cheeky @ASAP nedostatok od TP moze da se nadoknate so delenje leb, atentatorot kaza deka rabote na toa
НАП со Грците на 1 месец ке е сосема доволно... за тоа време да вратиме дмг најмногу на Србите, Јапонците, Украинците... ТП медали нема да е проблем дечки ке има поделби на леб секоја недела и ке се помага на тие што им фали голд за теретани и такви работи ( лично од мене дадов повеќе од 30голд на МАК играчи овој месец ) ... МПП или да влеземе во ЕАГЛЕ нема шанси никакви .. доколку се случи такво нешто си одам од мкд :p Среќно го имаш мојот глас и дајте да имаме една собиранка во брзо време да се видиме кои сме и што сме Cheeky o/
Pentito o7 ATEHTATOPOT o7
Глас §/
Подршка... о7
prekinete da trosite gold na oruzja i pomognete za trening centrite. Ne bidete sebicni.
mislam deka e podobro da imame nap samo so grcija sepak TP medalot e vazen a i osven albanija nema druga clenka na eagle da ne napadne