Kanla Aldık Kanla Veririz AUUUUUUUUUU

2 - Published in Turkey - Financial analysis - 3 years ago

Merhabalar,

Yapacağım bilgilendirme Hırvat savaşı ile ilgili. Özellikle ikinci core saldırısında gördük ki ittifakımız savaşmak istemiyor. Hırvatistan ve Sırbistan kültürleri gereği tek bir ülke gibiler, ve aynı ittifakta oldukları için de iyi bir dayanışma içindeler. Aynısı bizim için geçerli değil. Birinci ittifakta Brezilya süper güç, ancak hit sayısını yüzdeye vurduğunuzda bize gelen yardım çok çok daha az. Sırbistan ve Hırvatistan güçlü ülkeler, buna ek olarak bizim ittifakın 2 diğer süper gücü ikinci ittifakta. Böyle olunca yardım etmek ve yardım almak çok zor. Hırvatistana saldıran ekibin aynı ittifakta olması gerekiyor ki önemli cephe olmadığında en azından FFmizi gereken cephelere yönlendirelim, hasar israfı yapmayalım. Ancak ayrı ittifaklarda ısrar edildi ve Hırvata saldıran diğer iki ülke Polonya ve Fransadan ayrı kaldık. Hal böyle olunca sadece Türkiye bir yere kadar gidebiliyor. Sırbistan ve Hırvatistana göre daha güçlü bir ülkeyiz; ancak ikisine karşı tek başımıza dişimiz yetmiyor. Bu savaş süpergüçlerin savaşı ve dostlardan yeterli ve sürekli bir destek olmadan bu savaşı oyunda hiçbir ülke kazanamaz, özellikle de DSye karşı. 

Bugün ittifak toplantısında Fransızlar savaştan çekilmek istediklerini söylediler. Ettikleri yardım zaten belli seviyedeydi, ancak savaştan hepten çıkıyor olmaları bizim cephelerimizde karşıdan daha fazla hasar anlamına geliyor. Polonyanın durumu ise zaten ortada. Bu durumda Türkiyeye pek fazla seçenek kalmıyor. Savaş artık en az 3-4 kat daha pahalı hale gelmiş durumda, kasadaki altın da belli. Verdiğimiz DDS fiyatı ise alım fiyatına göre düşük. Bu savaşı bu şekilde daha fazla devam ettiremeyiz, bu açık. Aynı hızda saldırmaya devam edersek önümüzdeki ay gelecek olan hükümeti çok büyük sıkıntıya sokacağımız gibi, ülkeyi de karşı taraftaki stokçu ülkelere karşı riske atmış olacağız. Sonuç olarak ittifak bizi dinlenmeye aldı.

Peki şimdi onca yaktığımız kit, harcadığımız goldun üstüne tükürüp, kuyruğumuzu kıstırıp dönecek miyiz? Tabii ki hayır. Sadece 2 gün önce Hırvatı ittifağıyla birlikte anlaşma masasına oturttuk. Biz saldırdığımız halde savaş tazminatı ödemeyi düşünecek kadar köşeye sıkıştırdık. Keşke tazminatı ödeseydik de kurtulsaydık dedirtecek kadar da zayıf düşürdük. Karşı taraf şu an bitik durumda. Sırbistandan biraz stok desteği almış olsalar da daha fazla dayanacak güçleri yok, çünkü Sırbistan da Venezuelaya karşı overkill yapmakla meşgul. Para ve stok olarak bu savaşı kazanabilecek gücümüz VAR.

Geldik dananın kuyruğunun koptuğu yere. Hepiniz bu savaş için gold harcadınız. Hepiniz aldınız vurdunuz, gelen madalya vurduğunuza değmedi. Hepiniz zarar ettiniz. Eğer şimdi vazgeçersek, savaşmayı bırakırsak kaç gündür vurduğunuz stok, kullandığınız kit, ettiğiniz zarar sadece karşı tarafı törpülemek ve zayıflatmak için olmuş olacak. Daha sonra sikik, stokçu bir ülke gelip bunların işini bitirecek ve zafere konacak. Bu kabul edilemez.

Avdan en büyük parçayı avı kovalayıp yoran kurt değil, avı yaralayıp düşüren, ümüğünü sıkan, öldüren kurt alır. Avın sonuna geldik beyler; artık ya bunları indireceğiz, ya da kurtulduklarında arkalarından mağrur mağrur bakacağız. Devleti riske atmadan, gelecek kabineyi zora sokmadan bu savaşı hala bitirebiliriz. Tek yapmamız gereken cephe sonunda burada olmak. Birazcık örgütlensek o duvarları başlarına yıkabilecek güçteyiz, düzgün örgütlenirsek kimsenin yardımına ihtiyacımız olmadığı gibi Hırvatı da elimizden kralı gelse alamaz. Bu yüzden lütfen cephe sonlarındaki DDSlerden faydalanın, cephe sonunda burada olun. Bu savaş için herkesten 300-500 gold altın çıktı toplamda. Böyle bir meblağı nasıl birden çöpe atmıyorsak, kaç gündür bu savaşta verdiğimiz emekleri de çöpe atmayalım. Gelin bu bir aylık emeğimizi güzel bir zaferle taçlandıralım.

Kılıcımız keskin, zaferimiz üstün olsun o7

Support

sitaresitaresitare

Comments (2)

Pirinç o7, bana watsaptan ulaşılmıyor
hmmm ok