eTürkiye Başkan Adaylığım

20 - Published in Turkey - Political debates and analysis - 6 years ago

Merhaba değerli eTürkiye Halkı,

Sizlerin de bildiği gibi az bir zaman sonra Mart dönemi ülke başkanlık seçimlerini gerçekleştireceğiz. Ocak ve Şubat dönemleri içerisinde ülkenin temellerinin oluşturulmasına katkı sağlayan her iki hükümete ve hiç bir görevi olmaksızın cansiperane çalışan vatandaşlarımıza teşekkür ederek sözlerime başlamak isterim. 

Bu makalemde sizlere kendimi ve ekibimde şu anda yer almayı kabul etmiş arkadaşları tanıtacağım. Seçimlerden önce bir adet de projelerimi açıklayan makale yazarak ve bu makalede olası kabineye eklenen yeni arkadaşlarımızı da sizlere duyurarak propaganda sürecini tamamlayacağım. Şimdiden sabrınız için teşekkür ederim. 

Eldarion Sionnodel kimdir diye sorduğunuzda özellikle öbür oyunda ve kısmen de bu oyunda sizlere cevap verecek dostlarınız olacaktır. Nacizane kendimi tanıtmaya çalışırsam, Maliye ve Hukuk alanlarında lisans ve yüksek lisans derecesine sahip bir akademisyenim. İzmir de yaşıyorum. Bir önceki oyunda 2 dönem eTürkiye Başkanlığı, hatırlayamadığım kadar çok milletvekilliği, çeşitli bakanlıklar ve parti başkanlığı görevlerinde bulundum. Çoğunuzun hatırlayacağı ise İran Fatihi oluşumdur. Oyunun askeri ve ekonomik yönü kadar siyasi yönüyle de ilgili bir arkadaşınızdım bir önceki oyunda.

Sen bize geçmişi boşver şimdiyi anlat derseniz, bir önceki hükümet sürecinde ekonomi konusunda çeşitli tavsiyelerde bulunmuş ve Helen Nyx döneminde de ekonomi bakanı olarak halen görev yapıyorum. 

Göreve başladığımızda bir kriz ortamında bulduğumuz ekonomide ise fiyat istikrarını sağlamış, devletin de senyoraj geliri elde etmesi neticesinde daha güçlü bir ekonomiye sahip olmasını sağlamış bulunuyoruz. Bu süreçte bana yardımcı olan kabinedeki arkadaşlarıma ise ayrıca teşekkür ediyorum. Bugün ekonominin günlük gülistanlık olmadığının farkındayız ama göreve geldiğimizden çok daha istikrarlı ve kuvvetli bir ekonomiye sahibiz, ekonominin içinde olduğu nakit darboğazını aştık, fiyatlardaki sert düşüşlere önlem aldık ve fiyat istikrarını sağladık. Bir yandan da monatery aracılığıyla halkımızın ihtiyaç duyduğu nakdi piyasaya sürdük ve sürmeye de devam ediyoruz. Bütün bunları yaparken ise her bir hamlemizi kayıt altına aldık devletin 10 try sinin dahi hesabını verebilecek defterlere sahibiz. 

Proje makalemizde ise görebileceğiniz üzere önümüzdeki dönem için de en önemli projelerimiz ve hedeflerimiz arasında ise  ekonomiyle ilgili olanlar ön plana çıkacaktır. Bu dönem Ekonomi Bakanı olarak başında olduğum  güçlü ekonomi inşa projesine başkanlığımda da devam edecek ve ülkeyi askeri olduğu kadar ekonomik olarak da güçlendirecek hamleler yapacağız ve ülkemizi en güçlü ekonomi haline getireceğiz. 

Takım Arkadaşlarım

  Ülke Başkanı : Eldarion Sionnodel
  Başbakan : Helen Nyx
Geçtiğimiz dönemde kendisi ülke başkanı olarak görev yaptı ve bütün kabineyi bir harmoni ile başarıyla yönlendirdi, kendisinin bu yönlendirme görevini bu dönem de başbakan olarak yapmasını istedik ve bizi kırmadı kendisine yeni görevinde başarılar diliyoruz. 
  Dış İşleri Bakanlığı : Can Touch This, Kubasar, Ferdi Carrefour
Can Touch This ; Kendisi Erevollution Türkçeleştirme ekibinin kurucusu ve E.A.G.L.E. ittifakının kurulmasındaki kilit isimdir. Aynı zamanda ittifağa da SoFA olarak da hizmet etmiştir.  (Secretary of Foreign Affairs).İttifakların çatırdadığı bu günlerde dış işlerini yine kendi gözetiminde ekibine teslim etmeye karar verdik. Dış işleri anlamında kurmuş olduğu bu altyapıyı Kubasar ve Ferdi Carrefour ile beraber daha da geliştirmek için çalışmalarına devam edecektir.

  Milli Eğitim Bakanlığı : Afatdede
Afatdede yi tanımayan yoktur, yeni oyunculara babacan yaklaşımı ve 4 çocuk büyütmenin kendisine kattığı inanılmaz sabır sayesinde kendisine gelen her türlü anlamsız soruya yanıt verebilen ve çalışkan bir abimiz, dedemizdir. Kendisinin oluşturacağı ekip ile yeni oyuncuların eğitilmesi ve iyi birer evatandaş olmaları konusunda çaba sarf edecektir. 

  Milli Savunma Bakanlığı : hat hat, umitsengul
hat hat ; Erepublik’den tecrübesi için transfer ettiğimiz bir kişidir. Kendisi defalarca MSB olarak farklı kabinelerde ülkeye hizmet etmiştir. Cephe konusunda oldukça tecrübeli bir arkadaşımızdır. Aynı şekilde bu oyunda da geçtiğimiz ay MSB’de görev yapan umitsengul ile birlikte görev alacaktır. Her ikisi de ülkeyi geçtiğimiz aylarda zaferden zafere taşıdılar, zaferlerimiz daim olur inşallah. 

  Ekonomi Bakanlığı : WS 10 ;  Kesut Momiser
WS10 ; Kendisi, ekonomi bakanlığım boyunca sürekli ekonomik konularda tartışabildiğimiz ve ekonomi projelerine hakim birisidir.  Türkiye’nin ekonomisinin temellerini oluşturacak projelerin devamı için, geçen dönem ekonomi bakanlığında aktif bir şekilde çalışan Kesut Momiser ile birlikte ülkede ekonomik düzenin sağlanabilmesi konusunda görev alacaklardır.

  İç İşleri Bakanlığı : Tolgaksk
Tolgaksk, diğer oyunda aktif olarak çeşitli kereler iç işleri ve diğer devlet görevlerinde bulunmuş, partiler arası iletişimi ve vatandaşların problemlerini iletme kanallarını açık tutacak bir dostumuzdur. Kendisi bu dönem erev de ilk kez kurduğumuz iç işleri bakanlığında ülkenin uzun süreli refahı ve işbirliği için hayati gördüğümüz projeleri ve saygı sevgi ortamını hayata geçirecektir. 

Saygılarımla
Eldarion Sionnodel
eTürkiye Başkan Adayı

Support

BedeHelenyxInarius Reborn

Comments (20)

pirinç Smile
Koskoca eski ekonomi bakanından pirinç ne gelecek merak ediyorum Smile Ayrıca vaatleri bekliyoruz. hastane kurulması işi ve eğer ki seçilirseniz nerelere sefere çıkmayı düşünüyorsunuz?
Başarılar o7
Hayırlı olsun
O7
ooo güzel pirinç geldi aa dostlar Laugh
v+s ikinç
Devletın basına Eldar gelecek Laugh
Hayırlı olsun. CTT görev falan almayacağım diyordu nasıl ikna ettin Smile)
hayırlı olsun..fakat kabinede hep aynı kişilerin olması biraz farklı geldi bana saltanat gibi bir şey oluyor bu.Siz şimdi diyeceksiniz ki ee halk seçiyor istemese seçmez.tabiki de sizi seçecek tecrübelisiniz, tanıdıklarınız çok, eskilerdensiniz, oyunun herşeyini iyi biliyorsunuz.Ama bu demek değildir ki yönetim biz de olacak yeni kişilerin kabineye girmesi tecrübe edinmesi farklı sesliliğin olması hiç değilse sadece iki partiden değil tüm partilerden temsilcilerin girmesi gerekli diye düşünüyorum..tekrar hayırlı olsun....
Aer0Knight Zorladım kendisini evini basarım dedim o zaman ikna oldu Smile AAlpereNN Projelerimizi ilan ettiğimizde düşündüğün şekilde bir devamlılığın oluşmasını engellemek için yeni ve istekli isimlerin çeşitli görevler alması ve tecrübe kazanması için de projelerimiz olduğunu göreceksin. Şahsım adına başladığım çeşitli ekonomik projeleri tamamlamayı ve kenara çekilmeyi planlıyorum. 2-3 dönem sonra yüzümü göremezsiniz Laugh saltanat olmaz Smile
vay amk yine haberim olmadan görev kitlemişler Laugh
Oylandı o/ Başarılar dilerim
beni yanlış anlamışsınız sizin veya başkalarının yüzünü görmek istemiyorum demek istemedim yaptığınız faaliyetler de elbette eTr yararına olmuştur benim demek istediğim şeye burada cevap vermişsiniz ''Projelerimizi ilan ettiğimizde düşündüğün şekilde bir devamlılığın oluşmasını engellemek için yeni ve istekli isimlerin çeşitli görevler alması ve tecrübe kazanması için de projelerimiz olduğunu göreceksin.'' eğer kazanırsanız projelerinizi bekliyoruz....
Sevgili ekonomi bakanım sen mükemmel bir başkan olacaksın Smile
Oha be Eldar. Tatil yapamayacak mıyım ben yine. xdxd
Bir maliyeci olarak destekleyebilirim. Neden olmasın? Smile
Voted, etr adına hayırlı olsun.
Votingen, hayirli olsun
Aynı insanlarin olmasi guzel. İstikrara ihtiyac duyulan bir donem. Bașarilar.