High Heavens Tribune

lmperius - Newspaper from Turkey -

Published in Turkey - Financial analysis - 24 Feb 2016 13:51 - 30

http://i.hizlir.com/nMk6zM.jpg


Arkadaşlar merhaba,

Shout kısmından gördüğünüz üzere çok sayıda kişi q1 helikopter üretip satışını gerçekleştiriyor. Bu kişiler oyunda bulunan bir bug sayesinde kolay yoldan helikopter şirketine sahip oldular ve admin bu şirketleri silmedi. Dolayısıyla ülke olarak biz dezavantajlı duruma düştük. Devletin imkanları da sınırlı olduğundan milletimizin desteğiyle bu projeyi gerçekleştirebileceğimizi düşünüyoruz.

Şu anda Q1 helikopter fabrikasına sahip olmak için Q5 Silah ve Q5 Tank şirketine sahip olmamız gerekiyor. Her birinin maliyeti 640 gold. Yani Q1 helikopter şirketi için ihtiyacımız olan rakam 1280 Gold.

BU İŞİ NASIL YAPABİLİRİZ?
Eğer halkımız yeterince destek verirse oyunda org bulunmadığı için şirketler devlet adına güvenilir bir arkadaşımızın hesabına kurulacak. Bu arkadaşımız üretim/maliyet gibi verileri bir excel tablosuna düzenli olarak ekleyecek. Kurulacak olan DDK veya kabine tarafından düzenli olarak denetlenecek. Oyuna ORG gelene kadar bu şekilde yapmayı düşünüyoruz.


DEVLETE GOLD BAĞIŞLAYACAĞIM. PEKİ GERİ ÖDEME NASIL OLACAK?
Ekonomi bakanımızla konuşmamız sonucunda iki şekilde geri ödeme yapabileceğimiz konusunda hemfikiriz. Bunlar;

-Gönderdiğiniz gold karşılığında helikopter
-Gönderdiğiniz goldu faiziyle gold olarak geri ödeme

AVANTAJLARI
-Q5 Tank şirketini bir kere kurduğumuzda sınırsız sayıda q1 helikopter şirketi kurabileceğiz. 1 helikopter şirketinden full bonusla 40 helikopter üretilebiliyor bildiğimiz kadarıyla. 1400 gold topladığımızı varsayalım; Q5 Silah ve Q5 Tank şirketleri için 1280 gold harcadıktan sonra elimizde 120 gold kalacak ve bu 120 gold ile 12 adet Q1 helikopter şirketi kurarak günde 480 helikopter üretebileceğiz. Şirket sayısını artırarak üretimimizi katlayabiliriz de.

-Milli üretim sayesinde yabancılardan pahalıya aldığımız helikopterleri ülke içinde çok daha ucuza alabiliriz.

-Ülkemizin goldunun dış ülkelere gitmesini (ithalatı) engellemiş oluruz. Zaten genelde dikkat ederseniz düşman ülkelerin oyuncuları satıyor helikopterleri.

DEZAVANTAJLARI
Aklıma gelen tek dezavantajı güven sorunu. Oyunda ORG olmadığı için bireysel bir kişinin hesabına kurulacak şirketler ve kimseye devredilemeyecek oyuna ORG gelene kadar. Milletimizin parası olduğu için bu kişiyi dikkatli seçmemiz gerekecek eğer referandumda kabul oyları daha çok çıkarsa.

SONUÇ & REFERANDUM LİNKİ
Sonuç olarak ben şahsen komün sistemine karşı olan ve gereksiz bulan bir oyuncu olarak bunu yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Gönül isterdi ki oyunda ORG sistemi olsun ve başkandan başkana şirketleri devredelim, fakat malesef oyunda henüz bu sistem mevcut değil ve biz bu milli helikopter şirketini bir an önce gerçekleştirip goldumuzun düşmanlarımızın eline geçmesini önlemeli ve savaşlarda vuruş gücümüzü yükseltmeliyiz.

Tabi böyle birşeyi yapmak için meclis onayı yerine asıl bağışı yapacak olan milletimizin onayına sunmak mantıklı olandı. Bu yüzden bir referandum formu hazırladık ve bağış yapacak yapmayacak herkesin katılımını bekliyoruz. Formun linki aşağıdadır;

MİLLİ HELİKOPTER PROJESİ REFERANDUM FORMU

Support

Comments (30)

Hep destek tam destek Cheeky
Mantikli gibi gorunuyor. Su asamada makaleyi oylamak ve fikren desteklemekten baska da yapacak birseyim yok. Erepteki yeni baslayan fakirleri simdi daha iyi anliyorum Smile str binalari icin kime aglayacagiz Smilegold lazim hep...
Mantıklı Wink
Asil destekleyen biri var ise o benim Cheeky
Bendende destek ama .... Bu bizim verdiğimiz altının geri verilme olayı olacağına altın miktarı eşit şekilde olsun herkes aynı sayıyı versin veya % lik birimde ortak olunsun çıkan kar haftalık veya aylık bazında dagitilsin
Ben şimdi direk q1 helikopter şirketini kuramıyor muyum. ilk önce silah ve tank olanlarını en son seviyeye mi getirmem gerekiyor?
@aizonia Söylediğin şekilde de olabilir tabi, öncelikle kaç kişi katılıyor, kaç kişi onaylıyor bunu bilmemiz gerekiyor. Bir de herkes ne kadar gold bağışlayabileceğini yazarsa ortalama bir tek rakam belirleyebiliriz. @mandza hayır direk helikopter şirketi kuramazsın, q5 silah ve q5 tank şirketlerini kurman gerekiyor öncelikle.
Şirket Helenyx hesabına kurulacaksa hayatta destek vermem :p
Büyük Oyunu Bozmaya Haydi Tarih Yazmaya!
Umarım herkesin hemfikir olacağı kişiyi buluruz Smile
+1 Destek o/
Şirket kurulmasına destek veriyorum fakat kişi üzerinde olmasına karşıyım. Zaten şuan bile aralarında anlaşamayan arkadaşlar var.İlerde büyük tartışmalar doğacaktır. Muhtemeln referandumda evet çıkacaktır fakat isim üzerinde nasıl uzlaşacaz onu merak ediyorum Smile Diğer olacak bir sıkıntı da heli dağıtım konusunda olacaktır. Kime ne şekilde dağıtılacak bu helikopterler? Diyelim ki şirket borcu ödendi ve kamulaştı, kamulaştıktan sonra nasıl bir dağıtım olacak?
Org olmadiği için kişi üzerinde kurulacak ve bunun şuanda kurulması mecburidir. Artık o riski alacaksınız yoksa A kişisi gelsin q5 tank satın alsın cephede 3milyon vursun diye bekleriz. Herkesin silahla mücadele ettiği bir cephede eTR kolay kolay savas vermez. Bu işin aciliyeti çok önemlidir çünkü rakip ülkelerde 1 kişi ortalama 30 şirket kurmuş vaziyette.
sıstem cok mantıklı guven konusunda da bu altını alıp kacacak olan vatandas ne yapacak altınları reel paraya mı cevırecek yoksa goldlarla tek basına ulke mı kuracak burda bırlık ıcınde bıseyler yapmaya calısıyoruz bende desteklerım elımden geldıgınce
Kurulması mecburi ve faydalı bu konuda sıkıntı yok. İşte kurulacak kişi ve dağıtım konularında hem fikir olmak gerekli.Neyse önce kurulum referandumu bitsin sonrada kurulacak kişi referandumu yapılır muhtemelen
Benim aklımdan geçenleri devlet bir bir yapıyor. Devlet gibi adamım mübarek Smile)) Bu arada org konusunda adminleri ticket yağmuruna tutarsak en kısa sürede org elde edebiliriz. Organize ticket atma ekibi kurmayı tavsiye ediyorum..
Proje adını da ATAK koysaydınız bire bir düşüncelerimi kopyalamış olurdunuz Laugh Laugh: D
o7
@sitare aynen adım adım gidiyoruz, öncelikle ne kadar bağış toplayabiliriz, ülkenin çoğunluğu onaylar mı diye bu formu açtık. Yeterince gold bağışı olacaksa yapıcaz, şirketleri kuracak kişi ve dağıtım olayları halledilebilecek şeyler zaten biri bulunur illa ki.
guzel bir konu ama 10 dk dusundum bu bagıs miktarı sistemi nasıl işlemeli diye aklıma bi şey gelmedi Laugh
Kişiye bağış yapılacak böylece kim ne kadar bağışlamış görücez.Dağıtım konusunda ben ülke sıralaması baz alınabilir diye düşünüyorum. Az veren e az çok verene çoktan ziyade herkese eşit miktarda dağıtım olabilir. Asgari ücreti 1 TRY yapip gönüllü çalışabiliriz.
Çalışma konusu kolay sıraya bağlar çalışırız gelmeyenler için yedek te ayarlanır Benim sorum bu şirket devamlı bizim yani e-tr halkının mi olacak yoksa belirli süre sonunda kurana kalacak mi
Kurana niye kalsın. Para milletin değil mi aizonia ? Böyle düşündüğünden dolayı güvenli biri şartı var işte Smile
Kurana kalmayacak tabii ki, ama devlet yapılan bağışları geri ödeyerek heli şirketlerini sahiplenip uygun fiyatlarla vatandaşlara satabilir. Goldlar dışarı gideceğine ülkemiz içinde dönmüş olur.
Tamam canım kızmayın güvenden bahsedilince aklıma o geldi mesela ben silah şirketi kurmadan bu kurulu şirketi satın alabiliyormuyum
''Komün sistemini karşı ve gereksiz buluyorum'' Bu kadar makaleyi yazdıktan sonra bunu demen büyük bir ironi olmuş. Smile Aslında dostlar en mantıklı olan her ay ülke başkanına oyun sistemi bir ORG hesabı vermeli, bu sistemden de kurulan şirketleri vesaire kendisi ve seçtiği bakan kontrol edebilmelidir. Bu eğer olursa bu makaleyi çok mantıklı bulurum. Ama bu olmazsa boşa kürek çekilir malesef. Düşüncen çok güzel, lakin oyun sistemi müsait değil.
Wyceff zaten amaçlanan o ama şu an bir ORG sistemi olmadığı için bunu hedeflemişler. Başka türlü helikoptere ulaşmak zor olur.
Destek +1 o7
@Wyceff komün sistemini gereksiz buluyorum normalde evet, fakat malesef heli konusunda ihtiyacımız var komün sistemine, söylediklerimde ironi yok.
destek +1