Hammer Time

Published in Turkey - Political debates and analysis - 21 Feb 2016 05:41 - 9Agreement about regions those Al Jawf, Northern Borders, Eastern Province, Najran, Asir and Al Bahah, between Turkey and Saudi Arabia.


http://www.imgim.com/t9hxuq5.png


1) The regions will remain at Turkey cause of they are bridge to Turkey's capital for bonuses.
2) If one of the regions mentioned in article 1 will be conquered by another country or Saudi Arabia, Saudi Arabia will give DW (Declare War) to Turkey and give the region back to Turkey. Turkey will help to Saudi Arabia for DW law if Saudi Arabia haven’t enough gold and if it is necessary.
3) Turkey will help to Saudi Arabia about training wars. If any regions will remain in Turkey except those regions, Turkey will give it back to Saudi Arabia.
4) Saudi Arabia won’t request any rent price from Turkey.
5) Turkey will protect Saudi Arabia against any attack threat.
6) If Turkey’s core regions are under attack by a third country Saudi Arabia support RW on those regions, and win those RWs for her own safety. Saudi Arabia will keep those regions until Turkey get her core regions back. When Turkey will get her core regions back, Saudi Arabia will give those regions to Turkey as decided in articles #1 and #2. Also Turkey will help to Saudi Arabia for support RW if Saudi Arabia haven’t enough gold and if it is necessary.
7) This agreement will be regenerated each 2 months. This agreement will be continue If there is no new agreement.
8) This agreement will be canceled only if both side refuse that / do anything against the agreement.


Signed by;

Helen Nyx
Turkey Country President

Krupanjac
Saudi Arabia Country President

Can Touch This
Turkey Minister of Foreign Affairs

Bradonja
Saudi Arabia Minister of Foreign Affairs---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Bu antlaşma Al Jawf, Northern Borders, Eastern Province, Najran, Asir ve Al Bahah bölgeleri için, Türkiye ve Suudi Arabistan tarafından imzalanmıştır.

1) Bu bölgeler Türkiye’nin başkentine köprü olduğundan bonus için Türkiye’ye bırakılmıştır.
2) Bu bölgelerden birinin kaybedilmesi durumunda Suudi Arabistan Türkiye’ye DW vermek suretiyle bölgeleri Türkiye’ye geri bırakacaktır. Eğer Suudi Arabistan’ın yeterli goldu yoksa ve gerek duyulursa, Türkiye Suudi Arabistan’a DW yasası için gold yardımında bulunacaktır.
3) Türkiye, Suudi Arabistan’a Training War konusunda yardımcı olacaktır. Antlaşma dışındaki bölgeler eğer Türkiye tarafından işgal edilirse, Türkiye o bölgeleri tekrar Suudi Arabistan’a geri verecektir.
4) Suudi Arabistan bu bölgeler için herhangi bir kira bedeli talebinde bulunmayacaktır.
5) Türkiye, Suudi Arabistan’ı herhangi bir savaş tehdidine karşı koruyacaktır.
6) Eğer Türkiye’nin ana bölgeleri başka bir ülke/ler tarafından saldırıya uğrarsa, Suudi Arabistan bu bölgeleri RW ile elinde tutacak ve Türkiye ana topraklarını geri aldıktan sonra Türkiye’ye madde 1 ve 2 deki sebeplerden dolayı iade edecektir. Ayrıca Suudi Arabistan’ın yeterli goldu yoksa ve gerek duyulursa, Türkiye Suudi Arabistan’a RW açabilmesi için gold yardımında bulunacaktır.
7) Bu antlaşma her 2 ayda bir yenilenebilir. Eğer yeni bir antlaşma yapılmadıysa, antlaşma şartları aynen devam edecektir.
8) Bu antlaşma sadece eğer iki taraf da iptal ederse veya antlaşmaya uygun olmayan davranış sergilerse geçerliliğini yitirebilir.

Support

Comments (9)

Signed o/
pirinç
Başarılarınızın devamını diliyorum..o7
Signed o7
o7
o7
o7
o7
O7