Vicdan Muhasebesi

51 - Published in Turkey - Social interactions and entertainment - 3 years ago

Merhabalar sevgili e-Dünya vatandaşları,


Malumunuz bir çok vatandaşımızı rahatsız eden sürekli tartışma arayan birisi var aramızda. Bu arkadaşın neden neredeyse tüm eTR vatandaşlarını ve hükümetini düşman edindiğini bir çoğunuz gibi biz de merak ediyorduk. Bugün 20 milyara yakın hasar savaşta karşı ittifakın discord kanalında-ki kendisi bu discord kanalında müttefik vatandaş olarak rütbelendirilmiş-
kazandık mı? diye bir soru soruyor, ve hayır bir milyar farkla kaybettik cevabını alınca da daha erken vurmaya başlasaydık kazanabilirdik diye tavsiye veriyor.


Uzun lafın kısası , ülkeyi ve ülkenin menfaatlerini düşündüğünü söyleyen bir insan ; Ülkesinin böylesine önem verdiği ve savaştığı bir cephede karşı tarafla iletişim ve işbirliği içinde hareket ediyorsa , bu yapılanın adı sizce nedir ?https://cdn.discordapp.com/attachments/299592288902840322/337710022492553226/FYNH.jpg


https://cdn.discordapp.com/attachments/299592288902840322/337710034764955651/FYNh2.jpg


Bu ekran görüntüleri , özel konuşmadan değil , Nemesis ittifağının halka açık Discord kanalından alınmıştır.

As you can see , this screenshots were taken from a public discord channel , not a personal conversation.


Support

Silent ScreamSilent ScreamSilent ScreamEsdeathEsdeathEsdeathAmy RoseAmy RoseAmy RoseOruzmekOruzmekOruzmekOruzmekOruzmekOruzmekOruzmekOruzmekOruzmekOruzmekOruzmekOruzmekOruzmekOruzmekOruzmekOruzmekOruzmekOruzmekMattleansbluePolatAlemPolatAlemDerbederVali BeyMentalistVali BeyMentalistMentalistKinyasKinyaserdemsrmskCenqiSKhan

Comments (51)

pirinç
ikinc
Türkiyeye geldiğimde VV için vurmayacağımı zaten belirttim. Şimdi git discord kanalında yaz çomar havariler de oylasın bunu. Para falan da atın haklı çıkın. Polonya savaşında, yani VV savaşında anti VV olan adamı hain ilan ediyorsun. Zeka fışkırıyor valla.
Uzun lafın kısası , ülkeyi ve ülkenin menfaatlerini düşündüğünü söyleyen bir insan ; Ülkesinin böylesine önem verdiği ve savaştığı bir cephede karşı tarafla iletişim ve işbirliği içinde hareket ediyorsa , bu yapılanın adı sizce nedir ?
Uzun lafın kısası , ülkeyi ve ülkenin menfaatlerini düşündüğünü söyleyen bir insan ; Ülkesinin böylesine önem verdiği ve savaştığı bir cephede karşı tarafla iletişim ve işbirliği içinde hareket ediyorsa , bu yapılanın adı sizce nedir ?
Uzun lafın kısası , ülkeyi ve ülkenin menfaatlerini düşündüğünü söyleyen bir insan ; Ülkesinin böylesine önem verdiği ve savaştığı bir cephede karşı tarafla iletişim ve işbirliği içinde hareket ediyorsa , bu yapılanın adı sizce nedir ?
Uzun lafın kısası, ülkeyi ve ülkenin menfaatlerini düşündüğünü söyleyen bir insan; ülkesinin böylesine önem verdiği ve savaştığı bir cephede karşı tarafla iletişim ve işbirliği içinde hareket ediyorsa, bu yapılanın adı sizce nedir?
LoL
Uzun lafın kısası, ülkeyi ve ülkenin menfaatlerini düşündüğünü söyleyen bir insan; ülkesinin böylesine önem verdiği ve savaştığı bir cephede karşı tarafla iletişim ve işbirliği içinde hareket ediyorsa, bu yapılanın adı bence düpe düz hainliktir !
Berkay şimdi benim aklıma bir makale geldi dostum yanlış hatırlıyor da olabilirim tam emin değilim. Sen insanların oyun anlayışıyla ilgili bir makale açmıştın. Kinscyi örnek vermiştin yanılıyor muyum ? Kinscyi sevmiyorum onu savunduğumdan da değil yanlış anlaşılmasın. Senin kendi tabirinle insanların oyun oynayış tercihi bu. Sen demiştin bunu ben değil Smile Şimdi üstüme gelinir bu dediklerimden dolayı ama hani rol playdi öyle demiyor muyduk ? Düşünceler mi değişti ?
Uzun lafın kısası , ülkeyi ve ülkenin menfaatlerini düşündüğünü söyleyen bir insan ; Ülkesinin böylesine önem verdiği ve savaştığı bir cephede karşı tarafla iletişim ve işbirliği içinde hareket ediyorsa , bu yapılanın adı sizce nedir ?
Fynh heil o7 x)
@Mason, Hala arkasındayım. Oyunu milliyetçi bir şekilde oynayan insan bu tür oyunculara da ithamda bulunabilir demiştim onu da söyle Koray. Niye işine gelen tarafını söylüyorsun sadece bakayım Smile
Bunu da yunanlarla birlikte denize dökün
Hatırlamadığım şeyi söylemem olanaksız ne yazık ki Smile Ben öyle hatırlamıyorum var diyosan onu bilemem tabi
Kinyasa başka oyunlarda hain denilmesi nasıl komediyse bütün bunlar da komedi benim için. FYNh burda nasıl tutarsız bir savunma yapıyorsa siz de tutarsız iddialarda bulunuyorsunuz arkadaşlar. Kinyası savunmuyorum vs diyenlere de not; bunun yaptığı hainlikse onun yaptığı da hainlik, hain olduğunu kabul ettiğiniz adamın ittifağını savunmak için mi yapıyosunuz bütün bunları? Tekrar belirtiyorum ki ikisi de hainlik falan değil insanların oyun oynama tarzı sadece. Kimse sizin sanal ittifağınızı da sanal ülkenizi de savunmak zorunda değil. İnsanın kendi sanal ülkesine karşı vurması bile bir oyun tercihidir ama bununla ilgili hakaretleriz sanalın sınırlarını aşıp gerçeğe taşınabilir. Yok ben oyun için dedim falan diye de savunamazsınız kendinizi.
Şurda düşmanlarımızla bile arkadaşlık kurup güzelce muhabbet edebiliyoruz ama sırf kendi milletinizden diye sizinle düşman olmayı tercih etmiş insanlara altından kalmayacağınız ithamlarda bulunuyosunuz
biz bu babyboomları zamanında çok yanlış yerlerde yaptık ondan böyle oldu ag baksana şu comment şelalesine iq parçacığı yokluyorum yarım saattir bulursam yeşillendirirm, neyse hayırlı forumlar arkdşlr. ps: sultan benimle evlen süper mantık evliliği yapalım.
Comment şellalesinde iq parçacigi arayip yesillenmek woah bu ne lan Laugh
Vatandaşımızı rahatsız eden demiş bir de, PKKnın *sivil masumlar öldürülüyor* demesi kadar komik ve acizsin. Bu ülkede siz hainlerden başka hiç kimseyle sorunum yok, zaten şu yorumlara para atanlara bakıyorum hep aynı kitle. Körler sağırlar, birbirini ağırlar... Bu kadar boktan birşey için *oooooo bakın* dercesine makale açacak kadar kızdırabildiysem doğru yoldayımdır, ne mutlu bana: Uluduğu zaman çakalları hırlatmayan kurt, kurt değildir.
Sultan Haydar Bas, trollüyor musun ciddi misin bilemiyorum fakat bu tür şeyler yazmadan önce iki defa düşünmen lazım. İftira ile, bu makalede yayınlanan kanıtlı bir gerçeği kıyaslıyorsun sonra da bu kıyas sonucunun sana göre doğrularına göre bunu savunuyorsun. Bu sadece cinsiyet nispetinde bir tesadüf olarak adam olan fakat herhangi bir özelliğini taşımayan kişilik, biz bunu operasyon kanalların almadığımızda ben hain miyim demiyor muydu? Operasyon kanalına neden almadık, çünkü bu adamın bizim düşmanlarımızla birlikte hareket ettiğini söylüyorduk. Burada da görüldüğü üzere, başkalarını edepsizce suçlayarak iftira atan bu kişi, attığı iftiraları aslında kendisi yapıyormuş, yukarıdaki yorumlarda arkadaşların söylediği üzere. Türkiyenin milyarlar yakarak savunduğu bir cephenin ardından, düşman ülkelerin yanına gidip *daha önce girseydik kazanırdık* yazan, temelinde Türkiyeye karşı kurulmuş bir ittifakta *müttefik* sıfatıyla bulunan kişinin hain olmadığını mı iddia ediyorsun? Bu insan müsveddesi, tüm bunları yapmasına rağmen, haya denen olgudan zerre nasiplenmediği için böyle çıkarıp suratına suratına vurmakta beis görmüyorum. Attığı iftiralar ve söylemlerindeki hakaret (daha geçen gün büyük bir topluluğu şerefsizlikle suçladı) yenilir yutulur cinsten olmadığı için, bu sınırların bahsettiğin gibi gerçek hayata taşınması da şaşırtıcı değil. @Mason Itachi, Kinsc en azından amacını ve oynama şeklini açıkça ifade ediyor. Bunun gibi hain diyene köpürüp arkadan düşmanlarla kafa kafaya vermiyor. Haliyle Berkayın onun için öyle deyip bunun için böyle demesinde bir çelişki göremiyorum.
Anlamadığın nokta şu İran Ajanı arkadaşım, ben bunu zaten saklamadım ki? Geldiğimde zaten söyledim, *TR için vuracağım, VV için 1 mermi atmam, gerekirse karşıdan vururum* diye. Anti VV olduğum için güvenmiyoruz dediniz, discorda almadınız ona da eyvallah. Ben ne Anti VV kimliğimi sakladım, ne de discorda almamanıza. VV hakkında zaten kaç haftadır olumsuz konuşuyorum, o kanalda da ABD zamanından beri müttefik etiketim var. Hani bir bok bulmuşsunuz gibi bir de *hölöllöğğğ haöyn* diyorsunuz. Kanal Anti VV, konuşan Anti VV, savaş VV savaşı, e tabi bunu yazacağım? Beyin yoksunu lobotomitler sizi.
İki yüzlülüğün daha ötesi ise bana burada vatan millet mavalı okuyan adam, devlet bilgilerini gizli şekilde düşmana satmış biri. *Ellerinde ne kadar stok var, Türkiye bize karşı ne kadar dayanabilir* hesabı yapan insanlara Türk stoklarını, operasyon bilgilerini satan bir ALÇAK. Utanmadan gelmiş bir de konuşuyor, ÇAKMA BOND SENİ.
Senin ne mal olduğun bak kanıtlı belgeli makalede var. İddia ettiğin şeylere dair elinde ne varsa koy görelim. İftira atıp kanıtlamayanın haysiyetini onurunu sorgularım. Hodri meydan.
Yani sen şimdi birisine -seni sevmiyorum ve seni öldüreceğim- deyip bunu da yaptığın için -önceden söylemiştim beni suçlayamazsınız- gibi bir savunma mı yapıyorsun?
adam svslee çıktı rıza babişko
Emicem yok be svslee de --i go, you go, we go-- ingiliçcesi vardı. Bu oyundaş döktürüyor maşallah
makaleyi açan da altına yorum kopyalayan da çomarım diye bağırıyor. sonra ben söyleyince hakaret oluyor xd
Merdo kaşarı Deadly sucuguyla birleşince sucuklu kasarlı tost olur
Şu an tercihleri sorguluyorsunuz. Siz nasıl bu şekilde oynamayı tercih ediyorsanız o da bu şekilde oynamayı tercih ediyorum. Ben discordda bu muhabbetleri çok duydum. Özellikle naci söylüyordu sonra berkay makale açtı. Onun oynayış tarzı sizi bağlamaz sizinki onu. Sizinki haklı bir isyan ama adam da ben vv düşmanıyım diyor iki tarafın kendine göre haklılık payı var ama ne yazık ki bir sonuca bağlamayacak. Tr savaşlarında da bize karşı vurursa söylediğinin arkasında ne kadar duruyor o zaman görürüz.
yav kemal ben ne diyorum sen ne diyorsun ben şu oyundan, insanların sana tercihlerinden saçma sapan çıkarımlarda bulunmayın diyorum sense bana iftira atılıyor falan diyorsun. benim o olanlardan hiç haberim yok. şimdiye kadar kendini hiç bu kanuda savunmadığın için öyle sandım. hayır o denilenleri yapsan ne olur diyorum ben, sense iftira miftira diyosun. yok illa birilerini hain ilan etmek istiyorum diyosan çok da uzakta arama başka bi oyunda senin ordunaklerin çoğu tr karşıtı bir ittifakta ve her gün tr düşmanları için vuruyor. yakında muhtemelen çoğu tr ye karşı da vuracak. bu oyunda olanların tam tersi de orda oluyor. görelim bakalım dik duruşunuzu
ayrıca FyNh nin kendini tutarsız bir şekilde savunduğunu da belirttim. eğer hakkındaki iddialardan dolayı sana hain diyosa kendine hain denmesine de yadırgamayacak. ben burda sadece sizin değil onun da yanlışını görmesini sağlamaya çalışıyorum. ama ortaçağdan kalma yargılama tekniklerinizle 30 kişi hain hain diye adamın üstüne çullandığınız için köpürmesini de mazur görüyorum. neyse yakında ordundakiler başka oyunda benim dediklerimi haklı çıkaracak zaten. belki o zaman daha iyi anlarız birbirimizi
Kinyas onu bunu bırak meme aç
hayır bir de şu senaryonun gerçekte olduğunu düşünün yaa. gerçekte nato karşıtları vatan haini mi mesela? hadi şimdi nato karşıtı bi rüzgar var bu ülkede, önceden niye bu adamları tek tek toplayıp yargılamadık? beşşar esad mesela türkiye nin resmi düşmanı, bu adamın bir sürü sempatizanı var ülkede bunlar vatan haini mi? sanalı aşıp gerçekle bağdaştırmaya çalışsak bile saçmalıklarınızın elle tutulacak bir tarafı yok
SURİYE CUMHURBAŞKANI VE SURİYE ORDUSU BAŞKOMUTANI UZMAN DOKTOR SAYIN BEŞŞER EL-ESAD onun doğrusu haydar*.
adam FETO beyler!
Arkadaşlar kimse adama sen nasıl ittifakı sevmezsin demiyor. VVye benden çok eleştiride bulunan yoktur. Burada mesele, bu adam başkalarını -düşmanla birlikte sevinmek- ile suçlarken, bizim operasyon kanallarımıza alınmadığında cıngar çıkarırken aslında neler yaptığı. Bu adamı operasyon kanalına aldık diyelim sözüne güvenip, Sırplara son 2 dakikada operasyon yapacağız. Dün Sırplara Bulgarlara tüh keşke daha önce vursaydık diyen adam, bizim operasyon bilgilerimizi söylemeyecek mi? Teknik olarak Türkiye ye karşı vurdu mu vurmadı. Türkiyedeki oyuncuların emeğini mahvetti mi evet. Mesele bından ibaret.
@Deadly, Taci abi ekmek kim?
Arkadaslar sizi hala anlamakta zorlaniyorum.Hangi gezegenden geldiyseniz oraya geri dönün.Oyun be kardesim bu. Hadi herkese hayirli aksamlar
@Aztek, Kimseyi reelde birşeyle suçlayan yok zaten, farkındayız oyun oynadığımızın.
Berkay, abicim sucladin diye yazimi yazdim ben. Dedimki birakin herkes istedigi gibi oyun oynasin.Arti senin yaziya binayen degil, yorumlara cevap olarak yazdigim bir cevap olarak algila kardesim.
Farkındayım farkındayım. Benim demek istediğim de bırak biz de istediğimiz gibi oynayalım. Oyun içinde adamın yaptığı şey kanımca hainliğe giriyor ve biz bu oyuncuyu hainlikle suçluyorum. Ne var bunda? Adamın rl karakterine mi sövüyorum ya da anasına bacısına mı sövüyorum? Hayır. Bak bu makaleyi o oyuncu öyle konuşup böyle davranıyor diye açtım ben makale.
Saat kaç olmuş meme açan yok
Lan zaten operasyon kanalında yoktum ki? 1 kere geldim mi o kanala da beni operasyon bilgilerini sızdırmakla suçluyorsun? TRde CS almadan önce linke tıklayıp 1 kere sizle aynı kanala girdim, onda da hangi kanal olduğunu bilmiyordum, baktım ki siz varsınız, hainlerle aynı kanalda olmak istemeyip kapattım. Operasyon kanalına alın dedim, güvenmiyoruz dediniz almadınız, ona da eyvallah dedim. Operasyon kanalında YOKTUM bile... Ben bundan iki sonuç çıkarırırım, ya hepten şizofreniksiniz, ya da hepten yalancı şerefsizlersiniz.
31 oy var, oy atanların hepsi de belli. 35 kişilik ordudan 4 tane de fire vermişsiniz. Erkan abi haklıymış, arada benimle derdi olmayan az da olsa insan varmış... Kalanların alayı da çomar gibi toplanmışlar K nin itliğini yapıyorlar her zamanki gibi.
Senin gibi anormal bir insana kafasına vurmadan, sövülmeden laf anlatılmaz. Tutturmuşsunuz çomar, yalaka diye gidiyorsunuz. Aztek görüyorsun işte tipleri sonra geliyorsun diyorsun. Bak adama hain dendi diye (oyun içinde) nasıl kuduruyor 1 aydır. Konuşmalarından ve tavrından da belli oluyor kimin ağzından konuştuğu da, neyse. Oyun içinde hainlik yapar ya da vatansever bir sekilde oynar bu benim umrumda değil. Bu FYNh, merdo, Inarius denen şahıslar ve bunun gibiler kendilerini ne zannediyorlar ki tanımadıkları insanlar hakkında (birçoğumuzun adını bilmezler) bu kadar rahat ve emin şekilde yorum yapıp ithamda bulunuyorlar anlamıyorum. Örnek vereyim mesela. Mesela bana bu oyunda kinyasın yalakası diyen birçok insan oldu şu son birkaç ayda. Ben bu oyuna başladığımda 1 Aer0 yu 2 kinyası 3 topalosmanı tanıdım. Yani senin anlayacağın ben bu oyunu bir yıldır bu adamla birlikte oynuyorum. Kimdir, nedir çok iyi biliyorum. Kendisi hem dostum hem büyüğüm. Haklı olduğunda yanında olup sonuna kadar destekler, yanlışı olduğunda karşısına geçer yanlışını vurgularım zaten. Diğer arkadaşlarım da aynı benim gibi. Hayır yani yalakalık, havarilik ne alaka? Sen bu insanları birşeylerle itham edecek kadar tanıyor musun? Tanımadığın insana çomar, yalaka demek senin ne haddine?
Medeniyet, beyefendilik, zeka fışkırıyor arkadaşlardan herhalde. FYNh sen sorumlusun kardeş kabul et ya da etme. Makale altında Kemal agayla srn birebir tarımtışırken lafı evirdin çevirdin ordudaki diğer insanları olmadık şeylerle itham ettin. Senin bu yaptığına ben de dahil ordudaki insanlar tepki gösterince hemen herkesi yok kinyasın havarisi yok şoyle yok boyle diye nitelendirdin. Oradan beri de yürütüyorsun aynı kampanyayı. Ya ne yaptığını bilmeyen birisin ya da karaktersizin tekisin bilemem orasını. Şunu bilesin ; Senin etrafa savurduğun o lafları, attığın iftiraları yediremezsin.
İpnelik olsun hem vote hem donate
harikasınız cengiz hanım
comar nedir ya yil olmus 2017 ve GOT un 7. sezonu basladi...... kabiliyetsiz ithamlardan kacinalim lutfen @kaan ekmek kadrosu bosta seni yada hakani dusunuyorum
ne çok oç varmış yahu