GÖZCÜ Gerçeğin Sesi

Wyceff - Newspaper from Turkey -

Published in Turkey - Political debates and analysis - 17 Feb 2016 23:20 - 22

Üst Düzenleme: Yurtsever Sosyalist Partimiz için gereken desteğe ulaştık. Yardım eden, desteğini bildiren herkese çok teşekkürler!

Arkadaşlar, yoldaşlar, herkese merhaba!


Oyunda  39 günü geride bırakmış durumdayız. Geçen günlerde ülkemizdeki herkesin saygısını koruduğunu görmek beni ziyadesiyle mutlu ediyor. Birbirimize karşı saygımız devam ettiği müddetçe diğer oyunlarda yaşadığımız kırgınlıkları, askeri, siyasi grupların başka ülkelere taşınmasını vesaire yaşamacağımıza emin olabilirsiniz.

Siyasete ilk hazine yardımıyla kurulan Türkiye Partisiyle başladık. Bu partimizin merkezde ve kapsayıcı görüş benimsemesiyle beraber güzel bir başlangıç yaptık. Lakin çok sesliliğe ihtiyacımız vardı. Bu durumda işleyen süreçte sağ/aşırı sağ partilerin kurulmasını olanak tanıdı. Bu yaşananlarla birlikte, biz sol ideolojiyi benimseyen arkadaşların kafasında bir soru oluşmaya başladı.

‘’Biz neden sol parti kurmayalım ?’’ İşte bu soruyla düşünmeye karar verdik. Bütün sol franksiyonları kapsayıcı çok güzelde bir isim bulduk. Dostlar, yoldaşlar! Türkiye’mizin kuruluşundan sonraki yıllarda bile, diğer ülkelerden sürekli olarak ‘’Çok partili döneme ne zaman geçiyorsunuz ?’’ sorusuna muhattap olmuştur. Bu yüzden birçok kez çok partili hayata geçiş denemeleri yapılmıştır.

Demem odur ki, bu bir oyunda olsa, eğer bu oyunda parti sistemi varsa bizde kendi görüşlerimizi benimseyen bir parti olsun isteriz. Bunun için birşeyler yapmaya karar verdik. Parti oluşturmak için istenen miktarın 40 gold olduğunu gördük. Bu miktarı fikirlerimizi benimseyen yoldaşlardan ve bize destek olmak isteyen arkadaşlarımızdan toplayarak biriktirmemiz gerekti. İmece usülüyle 1 gold - 2 gold destek olmak isterseniz, bana göndermenizden memnuniyet duyarım. İsminiz makale sonuna yazılacaktır. Fazla büyük meblağlar yollamazsanız seviniriz. En az 8-10 kişinin desteğiyle bu partiyi kurmak istiyoruz.

Ben bu dönem milletvekili seçimlerinde oy isterken, kazandığımda 5 goldu parti
kurulumuna ayıracağımı beyan etmiştim.

Bendeniz Wyceff'den 5 GOLD.
afatdede 10 GOLD yolladı.
melih 6 GOLD yolladı.
asiruhemre 3.6 GOLD yolladı.
Sultan Haydar Bas  3 GOLD yolladı.
METURKAN 1.5 GOLD yolladı.
Eldarion Sionnodel 2 GOLD yolladı.
Glaukon 1 GOLD yolladı.
Mighty Sultan 5 GOLD yolladı.
Yalo 2 GOLD yolladı.
Hoboken 2.4 GOLD yolladı.

Gereken Miktar: 40 GOLD
Toplam toplanan miktar: 41.5 GOLD. afatdedeye 1.5 gold fazlalığı iade ettim :)
Kalan Miktar: 0 GOLD

Dipçe: Makaleyi oylarsanız daha fazla kişinin görmesini sağlayabilirsiniz.


Partimiz kuruldu, bütün yoldaşları bekliyoruz. Destek olan herkese çok teşekkür ederiz!

http://i.hizlir.com/0mP42R.jpg

Support

EsdeathMarkosCSultan Haydar Basmelihasiruhemre

Comments (22)

pirinç
Başarılar, bendeden de küçük bir gold desteği.
goministler moskovaya
@METURKAN: Fikir ayrılığına olan saygından ötürü teşekkürler. @STALKER: Biz daha parti kuracak goldlu denkleştiremiyoruz sende pirinçten birşeylermi bekliyorsun yav Laugh
insan bi eppek yollar
STALKER ben yolluyom sus Laugh
v+s+e+f+g+h+hj+gfjhhcgfbhcdg
Hayırlı olsun Wink
voted
Laugh
votturdum subturdum
Biraz daha salam da kurun artık
@METURKAN: Yok kabul edemem. Biz kururuz acelesi yok Smile
hayırlı olsun şimdiden
Hayırlı olsun.RSP burda!
o7
Ben buraya gold salıcaktım unuttum Affet beni Wyceff Sad
Desteklerini belirten herkese sonsuz teşekkürler o/ o7 @umitsengul: canın sağolsun kardeşim Smile
Hayırlı olsun
ismi olmamış, bu partiye isim veren ya sosyal faşist işçi partisindendir yada kemalzm ile sosyalizm arasında sıkışıp kalmış tkp lidir Laugh hatta bunu "NASYONAL SOSYALIZM" olarak nitelendirsem kimse garipsemez Laugh
ismi olmamış, bu partiye isim veren ya sosyal faşist işçi partisindendir yada kemalzm ile sosyalizm arasında sıkışıp kalmış tkp lidir Laugh hatta bunu "NASYONAL SOSYALIZM" olarak nitelendirsem kimse garipsemez Laugh
@ayawaskazade efendi: Yurtsever kelimesinden nasyonal sosyalizme geçiş yapamazsınız, garipsenir. Gerçek hayattaki parti isimlerini buraya yazmayın. İsteyen istediği partiye oy verir. Bunun kavgası burada verilmez. Bu oyunda önemli olan yoldaşlarla toplanıp etkinlik yapabilmektir. Çünkü biz gelen yoldaşlara ''Hangi partidensin?'' diye bir soru sormuyoruz. Partimize üye olsanızda olmasanızda saygı duyarız, sağlıcakla kalın.