Little Talks

redKind - Newspaper from Turkey -

Published in Turkey - Political debates and analysis - 16 May 2017 15:46 - 16

Öncelikle selamlar herkese, üzülerek sizlerle bir konuyu paylaşma gereği duyuyorum. Son zamanlarda kabine içi yaşanan bir takım durumlar mevcut, bunların kesinlikle kötü niyetli olmayıp tamamen sıkılmışlığa ve görevin ağırlığına bağlı olduğunu düşünüyorum. Şu anki başkan Ateist imam'ın gerek ailevi sorunları nedeniyle oyuna zaman ayırmamasıyla, gerek kabine içi üslup yanlışlığıyla ve otorite kurma gerekçesiyle kabine üyelerine sürekli müdahalesiyle, gerekse görevini yaparken yaptığı şeyleri kayıt altına almayıp ülke defter kaydında üşengeçliği nedeniyle problemler çıkarmasına ve başına buyruk hareketlerle başta söz verdiğimiz birçok vaadi hiçe sayarak kendi başına aldığı kararlarla bizim kabinemiz üzerinde sıkıntı oluşturmaya başladı. Dediğim gibi bunları kötü niyetinden yapmadığını biliyorum fakat kabineye zarar verdiği için yapmak zorunda hissettiğim birşeyi yapıyorum. İlk olarak istifamı vermeyi düşündüm ve hatta bunu kendisine ilettim fakat sonradan birçok kişinin bu durumdan rahatsız olduğunu farkettim ve zaten bu dönemki yönetimin büyük bir oranını üstlendiğim yönetime geçmek için impec veriyorum. Yukarıda verdiğim örneklerin detaylarını saygımdan ötürü paylaşmak istemiyorum, ancak ateist imam burada zaten itiraz edeceği bişey yazmadığımı biliyordur.

Yanlış bir anlaşılma olmasın diye tekrar üstünden geçmek istiyorum, defterde bahsettiğim olay tamamen başkanın üşengeçliğine ve dikkatsizliğine bağlıdır. Ateist imamın yazmak zorunda olduğu defterde yapılan teknik hatalar tespit edilmiş ve uzun uğraşlar sonunda düzeltilmiştir, diğer kabine arkadaşlarıma teşekkür ediyorum bu konuda sağolsunlar düzeltmeye ihtiyaç duyulacak bir durumda değil defterleri. Bunu belirtmemin sebebi yaptığımız işe olan saygımızı kaybetmememiz gerektiğini düşündüğümden. 

Son olarak bir not eklemek istiyorum. Elimdeki tüm devlet zimmetini iade etmiş bulunmaktayım, tek kuruş bile üzerimde kalmadı kanıtlarıyla mevcuttur. Bunu söylememin nedeni, impec in geçmemesi halinde görevime devam etmeyeceğimi belirtmek istiyorum.

Support

Comments (16)

pirinç
Haydaaa.
detay bekliyoruz başkan beyden de
ateist imamin aciklamasini bekliyorum ben de
ahahaha üslup çok tanıdık hadi hayırlısı
başına buyruk hareketlerle başta söz verdiğimiz birçok vaadi hiçe sayarak kendi başına aldığı kararlarla derken neyi kastettin merak ettim. Ayrıca diğer kabinedeki arkadaşlarda bu impeç durumanabaçıklık getirebilir mi?
bu duruma cok uzuldum. kavganin kabine icinden disari cikmasi da bence ayrica yalnis. dusunuyorum eger ortam tam calisilmayacak hale gelmishse ve baskani devirmek karari alinibsa, bu halde de senin, reis, basa gecmen de yalnis, bu gorev arkadaslarina karsi saygisizlik, devirilmeye calisan arkadasiniza karsi yalnis. Bu durumda en dogru yapilacak sey, ya kendi aranizda anlasarak, hep beraber basladiginizi yola beraber devam etmek, ve ya hep beraber, hem baskan, hem kabinesi olarak istifa vermek, ve gorevi meclis toplantisinda kararlasdirilacak arkada devr olunmasi. Bu demokrasi icin de onemli. Bir daha gecmis olsun.
Ya bundan baskan degil eve baba bile olmaz anca kuduz gibi etrafa saldirir demek tek bana karsi degil herkese boyle salya saciyormus. 15 yasinda cocugu ulkenin basina gecirirse bazilari iste boyle olur. O zirto ne anlar devlet yonetmekten Laugh
Çeşke böyle bir karar almadan banada sorsaydın dostum :/
olum zaten oyunun durgunlaşmaya başladığı bir dönemde niye böyle bir karar aldınız anlamıyorum ki çok güzel bir ekiptiniz. Bir yanım hep seviniyordu sizler için. Ayrıca adamın kendi haberi bile yok olan durumdan , anladığım kadarıyla impeç olayını siz istemişsiniz. Bu durumu bir anda yapman birazcık kötü oluyor böyle keşke insanlara danışarak bunu yapsaydınız Sad
Güzel bir dönem geçiriyordunuz neyse hayırlısı bakalım. Bu durumda impeach olacaksa bile yerine senin geçmen olmaz dostum.
Aynı yola birlikte başkoyup, sonrasında tek hareket etmek de ne ola. Ateist yoğunum bırakıyorum diyerekten impeach verilseydi eyvallah derdik ama bu durumda olmaz beyler.
Böyle bir saçmalık olmaz devlet yönetiyorsunuz kardeşim çiftlik değil kafana göre impeach vermek nedir
Verilen bu impec, başarıya ulaşsın illa diye vermedim, durumun içeride ve dışarıda anlaşılması adına bu gerekliydi. Kaç gündür yaşanan olaylardan ötürü verilmiş bir karar bu. Burada şöyle bir izlenim mevcut, arkasından iş çevirip başa geçme gibi yorumlamışsınız. Olayın aslının öyle olmadığını belirtmek istiyorum ama açıklama istiyorsanız bu açıklamayı ben yapmayacam başkana gidin bana gelmeyin o artık ne derse odur. Bu impecin asıl amacı şudur, son verilen kararlar ve yapılan olaylar, ben ve geriye kalan kabinenin haberi dahilinde yapılmamıştır. Dönem sonu incelendiğinde bunun hiçbir şekilde sorumlusu olmadığımı belirtmek için böyle bir yola başvurdum. Dediğim gibi zaten genel hatlarıyla benim yönettiğim bir ülke vardı ortada, bu nedenle yönetimi alayım gibi bir derdim yok. Orada da belirttiğim üzere normal şartlarda istifa verecektim fakat gelen istekler üzerine bunu yaptım. Seçilip seçilmemem sizin taktirinizde ama arkadaşlar tekrar söylüyorum, asıl derdim yönetim olsaydı ben bunu çok daha güzel bi şekilde lanse ederdim zaten.
Böyle konuşupta detay vermiyorum demek olmaz,açık açık anlat sorunu fortum mu var ne var bilelim
Usulsüzlük varsa anlat ki insanlarda ona göre oy versin. Sorumluluk bende değil demekle bitmiyor iş.