Published in Republic of Macedonia (FYROM) - Political debates and analysis - 17 Feb 2016 10:19 - 8

Здраво еревМакедонци


Ви пишувам статија на Ваше барање зашто глеам дека многу работи не ви се јасни.

Имено, НАП беше одбиен бидејќи условите беа катастрофални, мислејќи дека со помош на алијансата ќе се ослободиме. ЕПА НЕМА, зашто? Зашто нема алијанса. Алијансата уште на старт на играта беше чист промашај, за тоа го имате моето мислење од претходно. Друго, дел од бугарите, нашите најдобри пријатели, ги банираа, па си останавме сами на себе. ЈБГ тоа е.

После тоа, се појавува некој си Ками од нигде никаде и со идеа да го разретчи Eagle доаѓа у Македонија да разрешува стари сметки со негов стар пријател, КилоРен. Значи двајца идиоти со пари си играат курац и си пукаат тука на наша територија, каде ние сме колетерална штета.

Ако Вие сметате дека играва е нормална каде еден ебан играч мава повеќе штета него ли 150 активни играчи, ондак не знам што да ви кажам.
Не планирам да продолжам да играм игра каде со пишување на пин на картичка можеш сам да освоиш цела држава и каде преку ноќ можеш да купиш сила.
Ако мислите дека е моја вина поради ситуацијата каде се наоѓа Македонија океј.

Друго, компании нема зашто неаме држава, нели логично, така да не можам да ги реализирам моите планови од економијата бидејќи се уште сме во војна која не можеме да ја добиеме. Фармер во странство не може да се прати бидејќи имено ако му префрлиме голд од државата, играчот ќе добиел БАН. Така да и тоа опаѓа. Што останува? Да се ебеме во газ очигледно бидејќи реално, сами НИШТО не можеме.

Алијанси нови се спомнуваат, ДА. Исконтактиран сум од 5-6 држави за МПП меѓу кои Србија, Мексико, Јапонија, Шпанија и уште неколку. МПП е океј работа, да, би потпишале, меѓутоа со предуслов да ни помогнат да се ослободиме, бидејќи пак да фрламе по 10 голд за нешто што нема да трае ни 24 часа, НЕЧЕ МОЧИ ОВЕ НОЧИ.


За крај за оние кои викаат дека Вашиот претседател не пукал во востанијата, не е точно. Пукам по 200 удари минимум во битка, ама со овој strainght што го имам не можам да влезам во top 10, јбг, q3 теретана дигнав пред неполна недела, нормален човек кој не планира да вложува во игра која нема иднина, тешко доаѓа до голд без да моли на околу, а дели на секој што ќе пише дека му е потребен заем на кратко време (македонец се разбира)

Сличен артикл за ситуацијата на Македонија, ќе напишам и на англиски, во кој акцент ќе ставам на препукувањата помеѓу Ками и гркот.

Ако имате прашања кои Ве мачат, пишете ги во коментари, радо ќе Ви ги одговорам во текот на денот.
Бидете ми поздравени и убави, до подобри времиња.

MightyRed за MightyNews

Support

Comments (8)

plukat hejterite
VelAco i trebase da si bide CP. I sega trebase nego da go stavis ama ok. Ne treba otkazuvanje igrata e samo 1 mesec, sig ke ima promeni i adminite ke uvidat deka nesto ne ide. o7
ja imam prasanje, kako ti i mnogu drugi sto gi gledam ovde pukade sekoa den po 200-300 udari? edvaj kraj so kraj vrzuvam za 50 udari DO da ispolnam koga ima nase rw. Da ne bea ovie 2 eventa do sega ke nemav leb
Браво докажа дека само јадеш говна и нишо друго. Се глеаме во друга игра и ако се откажуваш не влечи и други играчи со тебе. o7
Pivo nikoj ne vlecam, se pravdam jas pred vas poradi koi pricini mislam deka igrava odi vo pogresen pravec. Sega za sega smetam, kako so imam pisano gore, deka ne go zasluzuva MOETO vreme. Nikoj ne ve tegne za raka. Samo ja smetam deka so ova tempo na igrava, nikad nema da se oslobodime poradi toa sto Kylo nema nikakov limit, a toa sto kami ni pomaga, samo ni odmaga. o7 momci
Dzabe ke vlegvame vo alijansa so srbija , spanija i oni se kako nas edvaj kraj so kraj vrzvaat pred kolaps se i 2te zemji...se duri ne se smesha japonija , irska (i nekoja 3ta) kako pojaki zemji...bel den nema da vidime i nie i srbite . hmm a ungarcite koj pravec go fakaat ?
igrava stanuva govno definitivno
игрите не се прават за играчи, игриве како оваа се прават некој да заработи од неа, никој не ти троши време да направи нешто само за да нас ни биде убаво, вакви игри живеет од оној што ќе троши РЛ пари, како овие 2-ца погоре напишани, е сега кај нас не се појави некој што ќе влече картица и тоа е тоа, што незначи дека во иднина нема некој да се појави, лично мене играва ми троши 10 мин од денот, и не ми смета сега засега.