Afatdede Masallari

afatdede - Newspaper from Turkey -

Published in Turkey - Political debates and analysis - 15 Feb 2016 10:47 - 4

http://i.hizliresim.com/7MlQ3N.png

 
Merhaba değerli eTürkiye vatandasları,

 
5 şubat tarihinde gerçekleştirilen seçimlerin ardından başladığım meclis görevimde neler yaptığımızdan kısaca bahsedeceğim. Bu makaleyi yayınlama sebebim bugün yapılan seçimlerin ardından yeni görev alacak vekillerimizi bilgilendirmek. Umarım görev alacak vekillerimiz de, geçen dönem olduğu gibi birlikte hareket edebiliriz.
 
10 şubat tarihinde ilk defa toplanan meclisimiz, bakanlar ve devletbaşkanının da katıldığı oturumda bir araya geldi. Bu ilk oturumda kabine üyeleri dönem içindeki çalışmalarını ve yol haritalarını anlattılar. Milletvekillerinin de fikirlerini söylediği bu toplantıda alınan kararlar üzerine bazı yasa değişiklikleri yapılmasına karar verildi. 
 
http://i.hizliresim.com/28DPDN.png


http://i.hizliresim.com/jV9AZ9.png

http://i.hizliresim.com/PPyG8b.pnghttp://i.hizliresim.com/1M8Zm1.png
http://i.hizliresim.com/4bEVRQ.png
 
Günde sadece 1 adet vergi değişikliği yasası sunabilme hakkımz olduğu için, gelecek döneme devreden yasa önerilerimiz:
 
*tank  ( work tax %7 import %5 Vat %5 )
*helikopter ( work tax %7 import %5 Vat %5 )
*ev hammaddesi ( work tax %1 import %1 vat %1 )
*ev ( work tax %7 import %5 Vat %5 )
*hospital ( work tax %1 import %1 vat %1 )
 
Ekonomi bakanımızın önerdiği bu yasalar ve başta MPP olmak üzere devletbaşkanımızın onayladığı yasa önerileri hakkında bilgilendirme yeni vekillere tarafımca mesaj yolu ile iletilecektir.

Milletvekilleri ile daha çabuk iletişime geçmek için oyun yönetiminden beklediğimiz toplu mesaj veya resmi shout bölümü için olumlu yanıt henüz alamadığımız için yasalar hakkında bilgilendirmeler tarafımdan tek tek vekillere mesaj yolu ile iletilmiştir. Önümüzdeki dönem yine mesaj ve IRC kanalında toplantı şeklinde iletişim halinde olacağız.

Support

Comments (4)

Emeğine sağlık dede. Emeğin cidden büyük. Daha önümüzdeki süreçlerde bol bol yasa geçireceğiz MPPsi şuyu buyu derken. Çok kafanı ağrıtacağız daha Cheeky
dedem o7
dedem voted
votee