Ukrainian space

Published in Ukraine - Political debates and analysis - 15 Feb 2016 03:37 - 0

«Ведмежа блокада» російських перевізників: ультиматум до понеділка.

Активісти блокади російських фур на Закарпатті оголосили владі ультиматум.

Припинити транзит російських товарів через Україну і заборони російського бізнесу в Україні вимагають учасники «Ведмежої блокади», яка стартувала на Закарпатті, Волині і Львівщині на кордоні з ЄС.
Показать полностью… Акція місцевих жителів почалася у відповідь на повідомлення про те, що фури з Росії прямують до ЄС через Закарпатську область в обхід Польщі, яка закрила свої кордони для російських товарів.

До понеділка уряд зобов’язався розробити рішення на рівні кількох міністерств. Протестувальники, водночас, у випадку невиконання вимог погрожують розширити географію блокади.

На блокпосту поблизу закарпатського села Нижні Ворота фур не залишилось, з початку акції близько півсотні машин розвернулось і поїхало геть. Про це Радіо Свобода повідомив Тарас Деяк, голова громадської організації «Карпатська-Січ», яка ініціювала блокаду вантажівок із Росії до країн ЄС

Минулої ночі дві фури намагались прорватись крізь пост протестувальників, розповіла прес-секретар мобільного оперативного штабу ДУК «Правого сектора», який також долучився до цієї акції, Варвара Черноіваненко.

«Але наша оперативна група із хлопців з «Карпатської січі» і кількох наших із Добровольчого українського корпусу на машині поїхали їм навздогін, затримали і повернули», – каже вона.

Від початку лютого припинився в’їзд російських вантажівок на територію Польщі, а польських – в Росію. Мінтранс Росії і Міністерство інфраструктури і будівництва Польщі не змогли домовитися про продовження дозволів для транспортних компаній на 2016 рік. Російські перевізники вирішили здійснювати транзит до Європи в обхід Польщі через територію Білорусі й України.

Через це у четвер увечері місцеві жителі почали блокування доріг для фур із російськими номерами поблизу Нижніх Воріт на Закарпатті. Пізніше повідомили про початок аналогічних акцій на Львівщині і Волині.

Support

Comments (0)