Hammer Time

Published in Turkey - Political debates and analysis - 14 Feb 2016 08:11 - 12

http://www.internethaber.com/images/other/disisleri-bakanligi-site.jpg

Merhaba değerli Türkiye halkı,

Bildiğiniz gibi Türkiye olarak dış ilişkilerimizde, oyundaki kilit rolü oynuyoruz. Bu rolümüz doğrultusunda dış ilişkilerdeki durumumuzu, Eagle içindeki ve dışındaki gelişmeleri sizlerle paylaşmak için bir bülten yayınlamak istedik.

Öncelikle tam bilgisi olmayan vatandaşlarımıza içinde bulunduğumuz ittifak için bilgi aktarmak isteriz. Türkiye E.A.G.L.E. ittifağının kurucularından olduğu gibi gerek HQ'da (ittifak yönetiminde) söz sahibi, gerekse oyundaki dostluk ve düşmanlıklar tartılırken dış ülkelerinin odak noktasıdır. İçinde bulunduğumuz bu ittifakta; Yunanistan, Hırvatistan, Bosna Hersek, Arnavutluk, Amerika, Brezilya, Fransa, Gürcistan, İtalya, Polonya core (demirbaş da diyebiliriz) ve normal üyeler olurken; Litvanya, İrlanda, Estonya ve Letonya ise PRO-E.A.G.L.E. rolünü üstlenmektedir.

Şu an için 2 üyemiz daha mevcut. Bu ülkelerden birisi Ukrayna olurken diğeri ise Tayvan'dır. Ancak Ukrayna'nın son zamanlardaki tavrı ve bilha Polonya'yı tehdit etmeleri neticesinde Ukrayna ile yollarımızı ayırmamız muhtemel görünüyor. Kendileri dünkü yapılan toplantıda Polonya'yı tanımayacağını, ittifak içerisinde olsalar dahi savaş açacaklarını belirtmiştir. Bunun sebebi Polonya'nın Ukrayna'ya verdiği NE yasasıdır. Her ne kadar Polonya'nın bu hamlesi yanlış da olsa problemi çözmek, uzlaşma sağlamak için çabalamış ancak Ukrayna tarafından aynı tutum sergilenmemiştir. Sonuçta Polonya'nın Ukrayna'ya verdiği NE yasasının sebebi Ukrayna'nın Polonya'ya karşı bir kaç cephede savaşmış olması ve o savaşların kaybedilmesiydi. Tamamen iletişim eksikliğinden kaynaklanan bu krizi Polonya tarafı çözmek isterken, aynı yaklaşım maalesef Ukrayna tarafından görülememiştir. Aksine saldırgan ve agresif tavır takınmaya devam etmişler ve 'Ya onlar, ya biz' diyebilecek kadar politikadan uzak bir yaklaşım sergilemişlerdir. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde Ukrayna ile yolların ayrılması muhtemeldir. Tayvan ise Pro-Eagle üyesi ancak Japon ve Sırp tarafına yakınlaşmalarından dolayı, eğer kendilerine çeki düzen vermezler ise yollarımız ayıracağımız diğer bir ülke olacaktır.

İttifak dışındaki gelişmeler olarak ise şu sıralar gündem Japonya'da. Nexus'un etkisiz kalması, dağılmasıyla birlikte Japonya tarafı kendi ittifaklarını kurma çabalarına girmiştir. Mutlaka bu olaylar son 4-5 gündür dikkatinizi çekmiştir. Japonya, E.A.G.L.E. üyesi olan Amerika'yı açık bir şekilde tehdit etmiş ve yakın zamanda savaş açacaklarını belirtmiştir. Bunun dışında da yine son 4-5 gündür Japonya E.A.G.L.E. karşıtı olarak cephelerde yer almıştır. Dolayısıyla Japonya ile artık dostluğumuz devam etmeyecektir. Muhtemelen Sırbistan, Japonya ve Ukrayna ilerideki günlerde aynı tarafta yer alacaktır.

Nexus üyelerinden bir çok ülkenin ayrılma sebepleri, Sırpların yanlış politikaları olmuştur. Genelde kendilerine odaklı olduklarından Sırplar bir çok dost ülkesini kaybetmiştir. E.A.G.L.E. olarak, ittifaktan ayrılacak yada gönderilecek ülkelerin yerine 3-4 ülkenin bizim tarafımıza geçmesi için çalışmaları başlatmış bulunuyoruz. Hatta bu ülkelerden ikisi eski Nexus ülkesi olup, müzakere için kendileri bizimle irtibata geçmiştir. Henüz görüşmeler ve uzlaşmalar devam ettiğinden bu ülke isimlerini şu an açıklamamız doğru olmaz. Ancak eğer görüşmelerin meyveleri alınır ise (Şu anki gidişatta iki tarafta oldukça olumlu yaklaşmakta) ayrılacak veya gönderilecek ülkelerin yerine, daha sadık ve daha yardım sever ülkelerin geleceğini düşünmekteyiz.

Bunun dışında Türkiye olarak diğer ülkelerle MPP yaparken, ülkemizin ve ittifağımızın çıkarlarını düşünmeye devam etmekteyiz. Ekibimizin, kısıtlı vakti ile bile yoğun bir efor sarfettiğini sizlere belirtmek isteriz. Eğer Dış İşleri Bakanlığı'na sorunuz var ise bana veya Kubasar'a mesaj göndermeniz yeterlidir. Elimizden geldiğince sizlere bilgi aktarmaya devam edeceğiz.

Saygılar, sevgiler, hörmetler. o/

http://www.internethaber.com/images/other/disisleri-bakanligi-site.jpg

Support

Helenyxhamido1234trHello MadafakaAnan

Comments (12)

Pirinç savar. Cheeky
bana her zaman pirinc Kiss Bu konuda butun arkadaslarımızın duyarlı davranmasını rica edecegim Smile ulke cikarlarımızı her zaman on planda tutarak ona gore DMG harcarsak cephelerde bizim icin iyi olacaktır kanaatindeyim.
v
o7
Oylandi.
Guzel bilgilendirme olmus. Calismalar icin de tesekkurler Kiss
Opucuk yanlis oldu lan Sad yapacaktim comment de silinmiyor galiba erkekim ben abazalara duyrulur xdxd
Ahahah xd
güzel çalışmalar güzel sonuçlar güzel mütler tebriklerSmile)
hadi bakalım Smile ekonomi yapmamız lazım gelişemeyen oyunculara destek vermemiz lazım hali hazırda ilk olarak hızlı gelişenler birbirine destek vererek ivmelerini atırması lazım ? tang olarak sayımız cok etr adamlar uctu bile Smile
şuanda elimde stok fazlası ekmeğim mevcuttur bunu devlet ihtiyacı olan kalıcı oyuncuları belirler ise ona göre bir hibe yapabilirim elimdekinin %50 si kadar düz hesap olsun yada devletin düşman ülkelerin ekonomisini bozma amaçlı aynı oranda bağışlayabilirim saygılar makalede güzel olmuş
Emeğinize sağlık bilgilendirmede güzel olmuş :-)