The Nest

Foryst - Newspaper from Poland -

Published in Poland - Social interactions and entertainment - 05 Feb 2016 02:06 - 9

http://i.imgur.com/fKOMeK0.png PL http://i.imgur.com/svLESeg.png EN

http://i.imgur.com/2xMH4RN.png
Author: Phor Killick        

http://i.imgur.com/fKOMeK0.png Ćwir Ćwir Wszystkim i Każdemu Z Osobna!
http://i.imgur.com/svLESeg.png Chirp Chirp Everyone, and Every Single One of You!

http://i.imgur.com/fKOMeK0.png Witajcie, drodzy czytacze! Dzisiaj jakiś nieco bardziej normalny artykuł. I to w dwóch językach, w którym część rzeczy zawartych ma na celu rozwinąć pewną inicjatywę na inne kraje :)
http://i.imgur.com/svLESeg.png Hello, dear readers! Today we have a more normal article. And best thing is - one, internationally importand part is in two languages! Because I really, really want other people to join the fun I've accidentally created by making a Polish Medal League. :)

http://i.imgur.com/fKOMeK0.png DZIWNA WRÓBLA EKONOMIA
Wielu z was zapewne zastanawiało, czemu wystawiam rzeczy po tak niskich cenach? Odpowiedź może wszystkich zaszokować. Otóż... obliczyłem to. Jeśli produkty zalegają ci na targowisku, warto przeczytać ten artykuł. :)

Dane oparte na linii produkcyjnej jedzenia Q2 i Q4. Wykorzystany jest przy nich Arkusz kalkulacyjny własnej roboty ogólnodostępny na Dysku Google.

Cała produkcja zaczyna się na farmach Q5. Na każdej mamy czterech specjalistów, plus koordynujący ich menedżer - to daje 5 stanowisk. Efektem produkcji farmy jest 2500 worków zboża, idealnego do produkcji pieczywa.
Zakładając, że pensja wynosi 10 złotych brutto (u mnie powoli do tego dąży i będzie to chyba maksimum), bierzemy kalkulator:
- 10 złotych brutto to 500 sztuk FRM przy aktualnym stanie regionów.
- 1 sztuka FRM to 10/500 = 0.02 PLN
- 10% podatku z 0.02 = 0.002 PLN
Możemy więc wystawiać FRM za 0.022 PLN na rynek i wychodzimy przy tym na zero. Pod warunkiem, że ktoś kupi. A że ceny obecne są nawet dwa-trzy razy wyższe, to zbyt powinien być widoczny. :)

Jako, że na chleb idzie cała moja produkcja zboża, będę się posługiwał tamtą ceną.
Mam kilka sztuk fabryk Q2 i jedną fabrykę Q4.
W Fabrykach Q2 poza koordynującym menedżerem są jeszcze dwa stanowiska dla wykwalifikowanych piekarzy, co daje trzy stanowiska.
Jedna praca takiej fabryki tworzy 600 bochenków chleba Q2.
Ponownie bierzemy kalkulator i liczymy koszta produkcji:
- 10 złotych to 200 bochenków chleba przy aktualnym stanie regionów.
- 1 bochenek to 10/200 = 0.05 PLN
- Na jeden bochenek Q2 potrzebne są dwie sztuki RAWu. Co dolicza do kwoty 0.04 PLN
- Koszt produkcji jednego chlebka wynosi więc 9 groszy!
Po doliczeniu 10% podatku aby wyjść na zero po zejściu całego towaru, wystawiamy chlebki po 0.099 PLN

Jak łatwo policzyć, nawet koszt produkcji Q5 może być niższy niż cena pieczywa Q1 obecnie proponowana przez sprzedawców.

Biorąc to na baczenie, koszt produkcji jednego chlebka Q4 to 13 groszy. Wystawiając po 21 groszy za dużo zdzieram z ludzi. Ale inni handlujący zarzucają mi hardkorowe ścinanie kosztów, to musiałem się chociaż częściowo dopasować do pułapu. :(

Takie podejście powinno `wyprowadzić` handlującego na zero, a nawet na plus. Osoby chcące się pobawić nieco bardziej w obniżanie cen, mogą spojrzeć na tekst napisany małym druczkiem.

System zastosowany tutaj liczy właściciela fabryk (menedżera) jako stanowisko w firmie, co przy wystawianiu po kosztach i zejściu towaru gwarantuje zarobek w wysokości pojedynczej pensji na każdą posiadaną firmę. Jeśli chcesz jeszcze mocniej obniżyć ceny, musisz najpierw upewnić się, jak mocno możesz próbować zejść z kosztów by dalej sprzedaż była opłacalna. W tym celu należy policzyć robociznę bez menedżera - najprościej przemnożyć obecną robociznę przez (Liczba stanowisk pracowniczych / Liczba wszystkich stanowisk).

http://i.imgur.com/fKOMeK0.png OPERACJA `WRÓBLEN`?
Czemu taka nazwa? Gdyż będziemy `tankować` cały kraj. A czemu nie Orlen? Ponieważ Ćwir Ćwir~. :)

Pierwszy artykuł Polaka pochodzenia staroniemieckiego, RAF904, przedstawił propozycję rozbudowy militarnej naszego kraju poprzez rozpoczęcie czegoś, co możnaby okreslić mianem `wypożyczenia fabryk`.

Zasada działania jest prosta, ale dotyczy tylko Polaków:
- GraczA (Pożyczkodawca) sprzedaje GraczowiB (Pożyczkobiorcy) fabrykę BroniQ5 po określonej kwocie.
- GraczB po zakupieniu fabryki BroniQ5 odblokowuje opcję tworzenia fabryk czołgów. GraczB tworzy tyle fabryk Czołgów Q1, ile potrzebuje. Ma na to 10 dni.
- Po dziesięciu dniach GraczB odsprzedaje fabrykę BroniQ5 GraczowiA po określonej kwocie.
- Dziesięć kolejnych dni fabryka `leżakuje`, a następnie jest wypożyczana kolejnemu graczowi.

Efektem jest zwiększenie liczby mocniejszej broni na rynku, a co za tym idzie większy DMG naszego kraju.
Jeżeli do puli dojdzie więcej fabryk Broni Q5, oznacza to szybszy progres państwa.
Jeżeli do puli wejdą nawet fabryki Czołgów Q5, oznacza to zalanie frontów międzynarodowych helikopterami z biało-czerwoną szachownicą (W tym wypadku jednak trzeba najpierw zdobyć fabrykę Broni Q5, by móc wypożyczyć fabrykę Czołgów).

Jedyne, czego oczekuje się od zainteresowanych graczy, to zaufanie. Wystarczy jeden troll, aby zablokować całą akcję.

Jestem niemalże pewien, że inne kraje już prowadzą takie procedery. Stąd coraz niższe miejsca Polaków w rankingach DMG. A powinniśmy równać w górę, nie?

http://i.imgur.com/fKOMeK0.png HLEP DLA FUNDACJI
Wczytując się w artykuł bzylka dowiaduję się o powstaniu fundacji charytatywnej. Fundacja, o wdzięcznej i dźwięcznej nazwie HLEP ma na celu wsparcie graczy dotacjami z zakresu żywieniowo-militarnego.

Osobiście popieram całą akcję i sam pewnie czasami dorzucę co nieco do magazynu fundacji, by można było zagwarantować lepszy start młodym Polakom.

http://i.imgur.com/fKOMeK0.png SPORT: POLSKA LIGA MEDALOWA
...czyli od dnia dzisiejszego sportem narodowym ePolski jest wbijanie medali Battle Hero XD
Liczba graczy udzielających się w krajowych bitwach rośnie. Z tego powodu coraz ciężej zdobyć cenne punkty do Ligi Medalowej.
Tabela powoli się uaktualnia do dnia dzisiejszego. Mniej więcej pod koniec dnia będzie wiadomo, jak mocno się zmieniła sytuacja.

DYSKUSJA NA TEMAT ZASAD
Dotarły do mnie pytania związane ze zmianą sposobu liczenia punktacji ligi na sposób zależny nie od miejsca w tabeli, a od zadanych obrażeń. Niestety, na chwilę obecną nie jest to możliwe.

Powodem jest brak API gry, które pozwoliłoby na pobranie wszelkich informacji na temat bitwy. Kiedy gra wprowadzi swoje API i utworzony zostanie skrypt do pobierania tychże wartości z API, będzie możliwość przejścia na sprawiedliwszy dla rozwijających się graczy system.

WOLNE STANOWISKO
Poszukiwana jest osoba skora do pomocy i posiadająca trochę czasu na stanowisko Vice-Koordynatorów Zmagań. Zainteresowani proszeni o kontakt poprzez wiadomość. Wyjaśnię zadanie. Oczywiście funkcja nie byłaby darmowa. :)

MECZE DRUŻYNOWE?
Padł pomysł przeprowadzenia w Polskiej Lidze Medalowej... Meczu drużynowego, który możnaby określić jako Derby ePolski. W założeniu miałoby być to starcie pomiędzy reprezentacją Polski (selekcjoner poszukiwany), a reprezentacją Starych Niemiec. Mecz trwałby trzy dni i byłby rozegrany w formule 5v5. Każda drużyna otrzymałaby po jednym `Jokerze`, traktującym bitwę jako bitwę wartą podwójnie.

http://i.imgur.com/fKOMeK0.png Jeśli się wam spodobało, nie wahajcie się słać pytań, głosować, prenumerować i dotować! Ponieważ chcę skompletować wszystkie waluty, nie wahajcie się dotować w każdej możliwej walucie!
http://i.imgur.com/svLESeg.png If you like that, don´t forget to send questions, vote, subscribe and endorse! Because I want to collect all the currencies, don`t mind to endorse in any currency!

Support

Comments (9)

akcja z Meczami drużynowymi mi się podoba, w końcu jakaś motywacja do użycia arsenału i golda Smile, co do v-c koordynatora, jak się nikt nie zgłosi to mogę co nieco pomóc, chociaż nie mam aż tyle czasu, żeby się udzielać w zbyt wielkim stopniu Smile także tylko "co nieco"
Nie wyszłoby szybciej i taniej jakby od razu wystawiał na rynku fabryki Q1 czołgów? Z niewielką marżą, ale taką że mu sie ta Q5tka zwróci? Choć w sumie nie wiem jakie są ceny poszczególnych upgrade.
bzylek - problem jest taki, że aby kupić fabrykę czołgów na rynku... trzeba mieć fabrykę broni Q5.
v
No to w takim razie to jedyny sposób na to Cheeky
V. Ktos juz tu ma? I co z tym pozwem? Bo szkoda by pchac zielone jesli okazaloby sie ze za tydzien/miesiac zamkna interes
V. Ktos juz tu ma? I co z tym pozwem? Bo szkoda by pchac zielone jesli okazaloby sie ze za tydzien/miesiac zamkna interes
Nie trzeba zwracać fabryki do właściciela i tracić 10 dni. Pomysłodawca będzie akceptował lub wskazywał komu pożyczyć fabrykę w następnej kolejności. W miesiącu fabryka obskoczy 3 graczy a nie 2. Można wprowadzić opłatę za wypożyczkę celem rozwoju za tą kasę fabryk tank
To już dyskusja z RAFem. Cheeky