Kuman Times

Published in Turkey - Political debates and analysis - 04 Feb 2016 14:34 - 18

Merhaba eTürkiye vatandaşları, 

Olası ekonomi bakanlığı olarak Kesut Momiser ile 2 gündür projelerimizi konuşma ve ilerletme fırsatı bulduk. 

Bu noktada en öncelikli olarak yapmamız gerekenin halkımızın ihtiyaçlarını tespit etmek olduğu ortaya çıkmış durumda. Bizler de oyundaki iki temel ihtiyacımızdan ekmeğin halkımızca ne kadar üretilip tüketilebildiğini tespit etmeye çalıştık. 

ANKET İÇİN TIKLA Verdiğimiz linkten dolduracağınız anket neticesinde biz ekonomi bakanlığı olarak halkımızın ortalama ne kadarının ekmek üretiminde kendine yeter hale geldiğini ne kadarının piyasadan ekmek almak zorunda olduğunu ve ne kadarının da ihtiyaçlarının üzerinde üretip yaptığını tespit etmiş olacağız. 

Süratle düşen özellikle q1 ekmek fiyatlarının temel nedeninin tahmimlerimiz doğrultusunda ekmek üretimindeki artıştan mı yoksa faiz lobisinden mi kaynaklandığını da tespit etmiş olacağız. Elde edeceğimiz sonuçları özel sektörde ekmek üreten vatandaşlarımızla da paylaşacak ve onların da yanlış yatırımlar yapmalarını engellemeye çalışacağız. 

Ekonomi Bakanı Adayı
Eldarion Sionnodel

Support

Baba Voss

Comments (18)

prinç sal okurum
grain şirket ne demek
grain tahıl şirketi ekmek üretmek için kullandığın ham maddeyi ürettiğin şirket
teşekkürler
V7
tabiki üretim artışından...
tahminim herkes ekmek şirketlerine yükleniyordur günlük ekmek ihtiyacı karşılamak zor. çalışmayla gelen gelir yetmiyor çünkü Anket ayarlanması iyi olmuş bu arada tebrikler
s+V+C
üretim fazla herkes ekmeğe yüklendi şirketlerde.
v Laugh
aynen son bonuslarla birlikte ekmek üretimi çok arttı, henüz depo yatırımları yapamadığımız için ekmeği mecburen elden çıkartıyoruz, stoklanamadığı için fiyat düşüyor. e henüz train binalarının inşa süreci bitmediği için kimse depoya yatırım yapmıyor. Aklıma iki çözüm geliyor. Ya yardım toplanarak kurulacak bir kit ekmeği belli bir fiyattan bizden satın alıp stoklayıp yine belli bir fiyattan piyasaya sürecek, yada anlaşmalı olarak belli başlı godomanlar silah işine taşınıp belli bir kesimde ekmek işinde kalacak. Ekonomi bakanlığının üretim ve satıma müdahele edip düzenlemesi çok önemli (tıpkı reel devletlerin hangi bölgede ne yetişeceğine karar verdiği gibi), oyun yeni olduğu için serbest piyasada düzenin kendi kendine oturması zor görünüyor.
Anket iyi olmuş.
Arkadaşlar belirteyim bu arada deponuz 1K olsa bile 1K'dan daha fazla ekmek depolayabılırsınız. Parça parça üretip satışa koyun o şekilde biriktirin. Diyelim ki satışa koyduğunuz 3K ekmek oldu ve deponuz 1K, ekmekleri satıştan geri çektiğinizde silinmiyor 3K olarak deponuza geliyor sorunsuz bir şekilde. Üretim artışı yüzünden fiyatlar düştü tabii ki ama böyle bi anket lazımdı çok yararlı olacak, artık silah şirketlerine de yönelip ülkece vuruş gucumuzu yukseltmeliyiz.
V
Votelecegime bağış yaptım ya ☺ voted güzel calisma
sal
v
ekleyin görev yapmış olayım