Anadolu

Baskan - Newspaper from Turkey -

Published in Turkey - Political debates and analysis - 02 Feb 2016 02:15 - 26

http://d1209.hizliresim.com/11/g/d0sc0.png

Sevgili eRevollution Türkiye Halkı,

Bildiğiniz üzere 3 gün sonra eTürkiye nin ilk çok partili Başkanlık seçimi gerçekleşicektir. Öncelikle bu seçimde yarışacak arkadaşlara başarılar dilemek istiyorum. Sizlere özetle bugüne kadar yapılan ve planlanan bazı şeyleri aktarmak istiyorum.

Gün 2 ,

Oyunun açıldığı 2. gün oyuna kayıt oldum. Bir çok kişi de party kuracak para yoktu. Sadece Sırbistandan belirli kişiler kendi başlarına party kurdular. Her ülkeden isteyen kişiler Admine mail atarak başkanlık başvurularında bulundu bunlara bende dahilim. Kendisi yolladığım  e-mail  e istinaden, devlet kasasından aldığı 50 goldu bana party kurmam için yollamıştır. 40 gold ile ben Türkiye Partisi ni kurdum. Kalan 10 gold un üzerine kendi hesabımdan 30 gold ekleyip  Turkish Armed Forces  u kurdum. Ordu kurmamdaki amaç bazuka ve enerji bar birikiminin bir an önce sağlanmasıydı. Daha sonra vermiş olduğum 30 gold u donate yasası ile geri alıp, bu orduyu Devlete Hibe etmiş oldum. Ordu komutanı farklı bir karar alınmadığı sürece mevcut hükümetin Savunma bakanı olacaktır.  Devir etme seçeneği olmadığı için yetkili bir kişi Captain olarak atanıcaktır.

Yol arkadaşları, ( WS 10 hariç diğerleri ile oyunun 2. günü ilk defa tanıştım )

umitsengul : Kendisi savunma bakanı olarak toplu vuruş organizasyonlarının ayarlanmasında kilit adam rolünü oynadı. Bulgara karşı karadenizi savunmamız çok önemliydi.

CanTouchThis : MPP anlaşmalarına sıcak olmadığım halde çok diretti ve E.A.G.L.E in kurulmasını sağladı. Yaptığı müttefik anlaşmaları ile ne kadar haklı olduğunu bizlere gösterdi. Kurmuş olduğumuz birlik ülkenin güven ve huzuru için temel teşkil etmektedir. Kendisi şüphesiz oyunun açıldığı günden itibaren bu ülke için çalışan en üst düzey kişidir.

Kubasar : Kendisini geçici meclis başkanı olarak tayin ettik . Meclis toplantısı yapılması için çok uğraştı fakat 2 günde 1 Impeachment yasası vermeye vakti olan Milletvekillerini  meclis toplantısına getiremedi. Umarım bundan sonra seçilecek olan Milletvekilleri bu konuda daha duyarlı olurlar.

WS 10 : Kendisi donate ve para basma yasalarında bize rapor tutma , paraların dağıtımı ve oyuna yeni başlayanlar için rehber makale hazırlama konularında yardımcı oldu.

d0ct0rward0m : Kendisi birlikte hareket edebilmemiz için eTürkiye chat kanalını kurmuştur. Rizon Chat #erevollution.tr bizim resmi kanalımızdır.

Hepsine ayrı ayrı TEŞEKKÜR ederim.

Ekonomi,

Ekonomi alanında devletin kasasına daha çok nakit girişini sağlamak için vergi ayarlaması yaptık. Bunlar benim hiç anlamadığım konulardı, geçiş dönemi için belirlediğimiz rakamlar üzerinden hareket ettik. Asgari maaşı belirli oranlarla arttırarak alım gücünü ve rekabeti yükselttik.

3 defa para bastırıp piyasaya yeterli seviyede para akışı sağladık. Ihtiyaci olanlar bu yasalardan yararlandılar. Detaylar için linkler ;

Para Basma Yasası 1
Para Basma Yasası 2
Para Basma Yasası 3

Kırdığım, üzdüğüm, ilgilenemedim kim varsa özür dilerim. Elimden geldiğince herkese yardımcı olmaya çalıştım. Oyun devam ettiği sürecede yardım etmeye çalışıcam.

Saygılarımla.

Support

BedeEsdeathEmir TimurMelikSahd0ct0rward0mSantinoHelenyxBlue And BlackMszn

Comments (26)

o7
Başarılı bir dönemdi ilk günlerde yaptığın fedakarlığı bazıları anlayamadı teşekkürler
o7
v eline sağlık
Yapılanlar mantıklıydı ve her konu tartışmaya açıktı. Birlik beraberlik ve gelişim bence sağlandı. Emeğinize sağlık..
İcraatleriniz için teşekkürler başkanım o7 Oylandı
Ellerine sağlık başkanım. Şahsi olarak ayrıca ben de sana teşekkür ederim. Başlarda ısınamamıştık birbirimize ama daha sonra tartışıp orta yolu hep bulduk. Yapıcı eleştirilere karşı gösterdiğin tavırdan ve ülke alt yapısı için gösterdiğin çabalardan dolayı teşekkürler.
Ellerinize saglik. Herkesi mutlu etmek imkansizdir. Onemli olan karar alabilmek. Basarilar dilerim.
v17
v
büyük başgan o7
baskan kusura bakma ilk günler'de hata ederek makale yayinlamistim (sahsi düsüncemi iceren bir makale idi.). Ama suan düsüncem 180 derece döndü. Bundan sonra makale yayinlamadan önce daha duyarli olacagim Smile Güzel bir dönem'di. Icraatleriniz icin her bir bakana ve baskana tesekkür ederim.
ilk dönem olmasına rağmen oyunda en iyi organize olan bir ülkeyiz sanırım savaş konusunda gerek ittifaklar konusunda gerekse ekonomi konusunda iyi bir altyapı kuruldu şahsınızda sizi ekibinizi tebrik ediyorum varolun.
ülke adına ilk dönemi güzel geçirdik ülkede nüfus da tutturabilirsek aynı ivme ile oyun başarımız yüksek olacaktır
V
v
Açıkça söylemek gerekirse (diğer oyunda fazla tecrübeli olmamam ve bu yüzden biraz da acemi olmam sebebiyle) başlarda alınan bazı kararları şahsi olarak eleştirsem de kısa zamanda alınan kararların isabetli olduğu ortaya çıktı güzel dönemdi başkan... Oylandı
ellerine sağlık başkan o7
Smile teşekkürler Başkan Baskan Smile güzel bir dönemdi. Ekibine sağlık
tşkler
''fakat 2 günde 1 Impeachment yasası vermeye vakti olan Milletvekillerini meclis toplantısına getiremedi.'' Asdfghj
Tesekkürler Smile ilk Baskan Smile
Herkes teşekkür etmiş. Ben sana gıcık olduğumdan (nedensiz- sırf marjinallijk olsun diye) teşekkür etmeyeceğim. Berbat yönettin. Lan bi ülke böyle mi yönetilir arkadaş ya. Bu ne? Nedir bu allaşkına? Naaptın sen? Bu oyunun tarihi, seni çok kötü hatırlayacak! (Gözlerin doldu di mi?) Laugh
v
simdi ben buraya niye yazdim, nasil yazdim? gördügünüz gibi yaziyorum. yorum yazmisizda yazmamisiz mi demisiz. ilk dönem için bence çok iyi bir dönem oldu görev üstlenen ve bizler için fedakarlik yapan herkese tesekkür ederim
dank salın beylev fakirim eppek de olabilir xd