The Nest

Foryst - Newspaper from Poland -

Published in Poland - Social interactions and entertainment - 02 Feb 2016 01:38 - 5

http://i.imgur.com/fKOMeK0.png PL http://i.imgur.com/svLESeg.png EN

http://i.imgur.com/2xMH4RN.png
Author: Phor Killick

http://i.imgur.com/fKOMeK0.png Ćwir Ćwir Wszystkim i Każdemu Z Osobna!
http://i.imgur.com/svLESeg.png Chirp Chirp Everyone, and Every Single One of You!

http://i.imgur.com/fKOMeK0.png WYBORY PREZYDENCKIE
Zbliżają się wybory prezydenckie. Wybory, na które większość widzi kandydata. Jednakże... muszę wam się do czegoś przyznać.

Ja, widniejący jako kandydat na Prezydenta w lutym bieżącego roku jestem tylko placeholderem i zostanę w ostateczności wybrany jeśli nie będzie innego, wybranego przez grono Wróblego Skrzydła, kandydata. A szczerze... luty jest dość wymagającym ode mnie miesiącem w rzeczywistym świecie, bym mógł w miarę rzeczowo pełnić obowiązki Naczelnika.

Z tej okazji chciałbym obwołać prawybory na Prezydenta ePolski.
- Przez cały dzień dzisiejszy wszyscy chętni mają za zadanie napisać swoje plany wobec vPolski i wysłać je wraz ze swoją kandydaturą na moją skrzynkę pocztową.. Jutro w okolicach 8:00 (eRev time 23:00) w mojej gazetce zostaną opublikowane wszystkie otrzymane zgłoszenia.
- Cały dzień jutrzejszy na kanale narodowym (#eRev.pl @ Rizon) kandydaci będą odpowiadać na pytania innych obywateli. Około godziny 21:00 (eRev time 12:00) zostanie podjęta decyzja odnośnie kandydata WS na Prezydenta ePolski.

http://i.imgur.com/fKOMeK0.png ZGŁOSZENI KANDYDACI
Jestem zaskoczony, zasmucony i zawiedziony. Spośród całej ePolski nie udało się znaleźć ani jednej osoby chętnej do przejęcia, która potwierdziła swoje zainteresowanie prezydenturą w wiadomości. Jedyna chętna osoba zrobiła to w shoucie, już teraz się ogłaszając prezydentem. Cóż...

http://i.imgur.com/fKOMeK0.png WRÓG U BRAM?
Miało być tak pięknie. Tereny niemieckie i polskie pod biało-czerwoną banderą. Mieszkańcy Ziem Zachodnich zrównani statusem z mieszkańcami Macierzy. Ale jeden region widnieje na mapie jako region niemiecki.

Chyba pora na jakieś wyjaśnienia.

Dzień po deklaracji wojny na Niemcy dostałem wiadomość od gracza RAF904 - Znanego gracza z Niemiec w innych uniwersach, tutaj też na początku myślącego nad prowadzeniem swojego narodu. Treść była dość jednoznaczna - `łączymy się pod waszą banderą?`. Jako że, zarówno kombinacja regionów 5-5-3, jak i rzesza (hehe) obywateli widziały się jako dobry znak dla Polski, szybko rozpoczęło się wdrażanie akcji, zgodnie z którą priorytetem było zdobycie Badenii-Wirtembergii (najbliższe nie-sojusznicze jelenie), a ostatnią bitwą miała być bitwa o Berlin.

W trakcie akcji odezwali się Belgowie, chcący też odkroić sobie kawałek Niemieckiego tortu. Nie minęły trzy dni, Belgowie zakończyli swoją epizodyczną chęć udziału w akcji. (admini zmienili koszty RW i przestało im się to opłacać) XD

Cała akcja przebiegała wzorcowo i bez żadnych problemów. Tak wzorcowo, że polskie bitwy zostały ustawione na najniższy priorytet, by gracze mogli przeznaczyć swój DMG na cele powstałego w trakcie akcji sojuszu EAGLE. Stąd rozmaite DO kierujące naszych wojaków za granicę.

I docieramy do dnia dzisiejszego. Ostatnią bitwą miała być bitwa o Berlin. Nie minęła godzina, dostałem wiadomość od nowego prezydenta Niemiec. Z Czarnogóry, który próbował wynegocjować jakikolwiek region na nowy kraj, ale z jakichś powodów nie chciał zgodzić się na oddanie mu Saary.

Kilka kolejnych godzin później. Wybucha powstanie w Saksonii. Ludzie traktują je jako treningówkę... do czasu. Okazuje się bowiem, że to powstanie nie było sponsorowane przez staro-niemiecki rząd (nie mylić z nowo-niemieckim rządem i ich prezydentem z Czarnogóry :P). Sponsor ujawnił się w ostatnich godzinach, wykorzystując zapędy medalowe ukraińskich tanków przeciwko Polsce, samemu wbijając ponad połowę DMG wbitego łącznie po stronie powstańców. A ten sponsor jest... ze Szwecji.

Ale cóż, że ze Szwecji?

Szwecja miała zatargi z Litwą - jednym z członków EAGLE. Szwecja miała także dobre relacje z Polską, zaczerpnięte z wielu uniwersów.

Sojusze NEXUS i EAGLE zaczęły się formować mniej więcej w tym samym czasie. Podczas, gdy Polska wraz z Ukrainą, USA, Włochami, Grecją, Turcją, Bośnią i Albanią formowały EAGLE, Szwecja szukała swojego miejsca, prewencyjnie podpisując MPP z Serbią, jednakże nie wykluczając przerwania tegoż. Spora część EAGLE (ze wszystkimi dowódcami włącznie) próbowali załagodzić szwedzko-litewski konflikt. Patrząc po sytuacji negocjacje spaliły na panewce.

Kilka godzin po tym, jak Drezno stało się znowu Dresden, dotarła do mnie groźba od szwedzkiego prezydenta. Publikowałem ją kilkukrotnie na shoutach krajowych (AK+WS), stąd nie zamieszczę jej tutaj. W skrócie: została nam przedstawiona "propozycja": albo dobrowolnie się podporządkujemy i przestaniemy interesować się sprawami sojuszu EAGLE (jako zaprzestanie pomocy jednemu z krajów sojuszniczych), albo (już mniej dobrowolnie) oddamy wszystkie niemieckie regiony.

Jakoś mam takie dziwne wrażenie, że żadna z obydwu opcji dla Polaków nie wchodzi grę. :)

Tymczasem jaśnie sponsor rozpoczął powstanie w Roztoku (Obodrycja/Meklemburgia i Pomorze Przednie) i już zapowiedział podobną akcję jak w wypadku Saksonii.

Bądźcie czujni, bracia. Wygląda na to, że znaleźliśmy oponenta.

http://i.imgur.com/fKOMeK0.png LIGA MEDALOWA
II sezon Polskiej Ligi Medalowej już na półmetku. Wczorajszej nocy spędziłem kilka godzin, by podliczyć wszystkie bitwy, jakie zaszły w czasie weekendowej awarii internetu.

Sprawozdanie na godzinę 11:00 czasu polskiego, przed zakończeniem powstania w Meklemburgii.
PEŁNA TABELA TUTAJ!

EKSTRAKLASA
Czołówka wygląda nieco inaczej niż poprzednio. Phor Killick nie jest już na czele. Wszystko to za sprawą obecnego lidera, a jest nim... w sumie, to GdzieOnJest? ;)

GdzieJaJestem wbił się na czoło tabeli Ekstraklasy, inkasując w pierwszej połówce sezonu dwa medale w `polskich bitwach`. Phor, bijący praktycznie wszędzie tylko nie w Polsce, spadł na drugą lokatę. Na trzecim miejscu zaś znajduje się Leras.

I LIGA
Już mamy trójkę murowanych kandydatów do awansu do Ekstraklasy. Pierwszy/ą z nich jest Ferla (2 miejsce w I Lidze), inkasujący/a w trakcie tego sezonu już jeden medal.

Pozostali dwaj zawodnicy to reprezentanci Ziem Zachodnich, z wyróżniającym się znacznie na tym tle RAF904 - mieszkającym na co dzień 30 kilometrów od Polskiej granicy, niedaleko Chociebuża.

http://i.imgur.com/fKOMeK0.png Jeśli się wam spodobało, nie wahajcie się słać pytań, głosować, prenumerować i dotować! Ponieważ chcę skompletować wszystkie waluty, nie wahajcie się dotować w każdej możliwej walucie!
http://i.imgur.com/svLESeg.png If you like that, don´t forget to send questions, vote, subscribe and endorse! Because I want to collect all the currencies, don`t mind to endorse in any currency!

Support

Comments (5)

Sami ich zatopimy
szkoda ze gazety z polski nie docieraja do graczy w polsce. to ze w top 5 widzi sie tylko arty z international znacznie zmniejsza grono osob do ktorych info dociera
Stąd taki spam na szoutach partii, bojówki i na adminowe skajpaje. Tylko, że chyba ta trzecia opcja niezbyt dociera D:
Niestety styczeń/luty jest strasznie obłożonym miesiącem, zwłaszcza na studiach. Nie dziwię się, że nikt nie chce. ;/
thanks for summary.