Cadı Kazanı

Helenyx - Newspaper from Turkey -

Published in Turkey - Political debates and analysis - 31 Jan 2016 05:32 - 27

Değerli dostlarım,

Yakında hep birlikte Şubat ayı Başkanlık seçimleri heyecanını yaşayacağız. Başlamadan önce, geçtiğimiz dönem Türkiyenin ilk Baskan’ı olan Baskan’a (nick de başkan olunca malum :) ) geçirdiği dönem boyunca, ülkeye yardımcı olmak isteyen arkadaşlarla iş birliği içerisinde olduğu için teşekkür ederim. İlk seçimde, oyun yeni olduğu için başkanlık veya millet vekilliğe seviyesi yeten herkes oyunda yetki sahibi olmuştu. Buna rağmen ortak çaba içerisinde oyundaki Türkiye’nin alt yapısını oluşturmaya çalışan herkese de ayrıca teşekkür ederim.

İzin verirseniz öncelikle kendimi tanıtayım.
Beni Helenyx olarak bilirsiniz :) 2011 yılında diğer oyunda başlamıştım oynamaya.
Orada en basit anlatımı ile çeşitli hükümetlerde MSB,MEB, Ekonomi Bakanı ve Başbakan olarak çeşitli hükümetlerde görev aldım. Ayrıca TGO başta olmak üzere önemli orduların komutanlığında ve de yönetiminde görev aldım.

Oyunun yeni olmasından dolayı geçtiğimiz ayın verdiği yoğunlukta emek sarfetmiş bazı arkadaşlarımızla birlikte, ülkemizin temellerini sağlamlaştırmak ve ülkemizi geliştirmek amacıyla Şubat döneminde görev almayı hedefliyoruz. Bu yüzden, bu makale ile ülkenin başkanlığına talip olduğumu sizlere açıklıyorum. Ayrıca yetkimi, şeffaflık dahilinde en iyi şekilde kullanmak için elimden gelen herşeyi yapacağımı sizlere belirtiyorum.

Aşağıda planladığımız projeler ve aday kabine üyeleri hakkında bilgileri bulabilirsiniz;

PROJELERİM

  Babyboom çalışmaları ; Nüfusumuzu artırabilmek için farklı platformlarda oyunun tanıtımının yapılması için tim kurulması, mevcut oyuncular için babyboom’a teşvik projeleri
  Ekonomi projeleri ; Üreten ve tüketen dengesinin sağlanabilmesi, aktif pazarın oluşturulabilmesi ve devletin kâr edebileceği sistemlerin geliştirilebilmesi için çalışmalar
  Ortak platform ; İletişimin sağlanabilmesi, askeri operasyonların düzenlenebilmesi amacıyla ülkeye ait web site çalışmaları
  İttifak ve Müttefik temellerinin sağlamlaştırılması ; Kurucuları arasında olduğumuz E.A.G.L.E. ittifağındaki ilişkilerin geliştirilmesi, müttefik ülkelerin artırılıp ilişkilerin sağlamlaştırılması, yine bu dönem de geçtiğimiz dönemde olduğu gibi İttifak HQ’sunda söz sahipliğimizin korunması
  Diğer yardımcı projeler ; Ülkenin gelişimine ve istikrara fayda sağlayabilecek, üretilebilme potansiyeli olan yeni projelerin altyapısının oluşturulması

Bu yukarıda saydığımız projelerin hepsini bir aylık süreye sığdıramayabiliriz yada verdiğimiz vaatleri tam verimli olarak uygulayamayabiliriz. Kimseyi kandırmak gibi bir niyetimiz olmadığı bilindiği takdirde, hep beraber ülkeyi bu yeni oyunda daha iyi yerlere getirebiliriz. Şunu bilmelisiniz ki ben ve kabinem, elimizden gerekenleri ortaya dökmeye hazırız.


KABİNE ÜYELERİ

  Ülke Başkanı : Helen Nyx
  Başbakan : WS 10
WS 10 ; Geçtiğimiz dönemde kendisi MEB olarak görev yapsa da, ülkenin joker adamı olarak ihtiyaç duyulan her konuda yardımcı olmaya çalıştı. Bu dönem ise başbakan olarak yine jokerliğini koruyarak bakanlıklar arasındaki köprüyü sağlayacaktır.

  Dış İşleri Bakanlığı : Can Touch This, Kubasar, Ferdi Carrefour
Can Touch This ; Kendisi Erevollution Türkçeleştirme ekibinin kurucusu ve E.A.G.L.E. ittifakının kurulmasındaki kilit isimdir. Aynı zamanda ittifağın da SoFA’sıdır (Secretary of Foreign Affairs). Ayrıca ittifağın komuta merkezi kadrosu içerisinde bulunduğundan, ittifak içerisindeki yapılan hamlelerdeki en büyük söz sahiplerinden biridir. Dış işleri anlamında kurmuş olduğu bu altyapıyı Kubasar ve Ferdi Carrefour ile beraber daha da geliştirmek için çalışmalarına devam edecektir.

  Milli Eğitim Bakanlığı : Tunga Alp, hamido1234tr, MelikSah
Tunga Alp ; Erepublik’deki nicki Mustafa Citak’dır ve kendisi TGO komutanıdır. Kendisine verilen devlet ordusundaki yetkiyi düzgün kullanan biridir.Yeni oyuncularla haşır neşir olduğundan bu tecrübesi ile birlikte, kendi oluşturduğu ekiple beraber (hamido1234tr, MelikSah) MEB’de görev alacaktır.

  Milli Savunma Bakanlığı : hat hat, umitsengul
hat hat ; Erepublik’den tecrübesi için transfer ettiğimiz bir kişidir. Kendisi defalarca MSB olarak farklı kabinelerde ülkeye hizmet etmiştir. Cephe konusunda oldukça tecrübeli bir arkadaşımızdır. Aynı şekilde bu oyunda da geçtiğimiz ay MSB’de görev yapan umitsengul ile birlikte görev alacaktır.

  Ekonomi Bakanlığı : Eldarion Sionnodel, Kesut Momiser
Eldarion Sionnodel ; Kendisi Erepublik’de İran fatihi olarak anılır ve Türkiye’ye hizmet etmiş onlarca insandan biridir. Ayrıca ekonomi konusunda oldukça ilgi çekici fikirleri ve uygulamaları vardır. Türkiye’nin ekonomisinin temellerini oluşturacak projeler için, Kesut Momiser ile birlikte ülkede ekonomik düzenin sağlanabilmesi konusunda görev alacaklardır.

  Meclis Başkanlığı : afatdede
afatdede ; Erepublik’de sevilen sayılan reislerdendir. Oyunun yeni olmasından dolayı Türkiye’nin aktif bir meclisi henüz bulunmuyor. Dolayısıyla meclis konularının masaya yatırılması, meclisin organize edilmesi gibi konularda eksikliğimiz bulunuyor. Kendisi meclisin organize olması, meclis toplantılarının düzenlenmesi, tüzüklerin oluşturulması gibi konularda meclis başkanı olarak görev alacaktır.


Saygılarımla
http://resmim.net/f/1BvCPc.png

Support

Inarius RebornHoboken

Comments (27)

Helen gelecek dertler bitecek!!! Hadi hayırlı olsun kuzum Cheeky
votingen simdiden hayirli olsun Smile
v
Çare Helen Nyx
o7
Çare Helen Nyx
v
teşekkürler arkadaşlar güzel olacak inşallah herşey Smile
voted o7
v
CP for Helen Nyx o7
v hayırlı olsun halen başgandır herkes biat etsin ben ettim
Oylandı, tebrik ederim
Oylandı, basarilar Smile
V for barbo ispiro Sad
hayırlı olsun
Hayırlı olsun Smile
Hayırlı olsun İlk ay oluşturulan güzel temeller üstüne devam edilecek inşalah
Başarılar dilerim Smile
Ooo kadroya bak şampiyonlar ligi gibi Laugh
ülke kurulurken ve kalkınırken, milli cephe hükümetleri içerisinde her kesimden insanın yer alması en doğrusu olacaktır. eTürkiye bu noktada doğru yoldadır elimden geldiğince destek olup verilen görevi yapmaya çalışacağım.
o zaman voted o7
hayırlı olsun o7
hayırlısı olsun
v, başarılar
http://www.erevollution.com/en/article/2024 Ekonomide bizleri neler bekliyor, nacizane yol haritamızı çizdik.
hepinize cooook tesekkur ederim Smile beni destekleyenlere ve yanımda olanlara Smile