Ukrainian space

Published in Ukraine - Political debates and analysis - 30 Jan 2016 14:03 - 0

Яресько: МВФ не вимагає змінювати бюджет-2016 і Податковий кодекс України

Точної дати чергового траншу міністр поки не називає

Міжнародний валютний фонд не вимагає змінювати бюджет і Податковий кодекс України. Про це у Верховній Раді повідомила міністр фінансів Наталя Яресько.
Показать полностью..

Немає додаткових питань, вони не просять внесення змін ні до бюджету, ні до Податкового кодексу, - розповіла вона, додавши, що в Давосі (Швейцарія) разом із президентом Петром Порошенком зустрічалася з директором-розпорядником МВФ Крістін Лагард.

За її словами, на зустрічі обговорювалися умови виділення чергового траншу від МВФ.

Яресько нагадала, що МВФ ще не призначив дату зборів директорів для обговорення питання щодо України, а тому міністр не може назвати точну дату, коли буде надано черговий транш Фонду. Однак вона очікує, що сума надходжень складе 1,7 млрд доларів, які підуть на збільшення резервів Національного банку.

Зазначимо, директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард позитивно оцінює перспективу надання Україні чергового траншу від МВФ.

Нагадаємо, відкрита в березні 2015 р. чотирирічна програма EFF загальним обсягом близько 17,11 млрд дол. з першим траншем в 5 млрд дол. передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 р. ще трьох траншів по 1,63 млрд дол. і зменшення квартальних траншей в 2016-2018 роках до 0,61 млрд дол.

Україна змогла отримати поки тільки два транші. Частина цих грошей - 2,7 млрд дол. - пішла на підтримку державного бюджету. При прийнятті рішення про виділення третього траншу МВФ буде оцінювати виконання всіх умов, які повинні були бути виконані до кінця 2015 р. У разі позитивного рішення Україна може отримати транш в кінці січня - лютому.

#бюджет #МВФ

Support

Comments (0)