Best News

Published in Turkey - First steps in eRevollution - 26 Nov 2016 23:39 - 23

Merhaba e-TR vatandaşları,

Milli Eğitim Bakanlığı olarak babyler için proje üretmek ve projeleri hayata geçirmek bildiğiniz gibi görevlerimizden bir tanesi. Bu kapsamda bir proje yapma fikri göreve geldiğimizden beri vardı fakat fikrin olgunlaşmasını bekledik. Artık hayata geçirme aşamasındayız.

Babyler için en önemli ihtiyaçlardan biri olan ev ihtiyacının karşılanması için bu projeyi hayata geçiriyoruz. 2 kez çalışmak ve ekstra enerji depolayabilmek için kullanılan evleri babyler artık kendileri üretecek ve böylelikle bir masraftan daha kurtularak kazandığı goldu, antreman binalarını ve kit binasını geliştirmek için kullanabilecek.

Proje kapsamından bahsedersek; 10 gold olan Q1 ev şirketi masrafının yarısını devlet karşılayacak. Yani 5 golda Q1 ev şirketi sahibi olacaksınız. Bu sayede neredeyse 1 ev ücreti olan goldla şirketinizi kurmuş ve devamlı olarak ev ihtiyacınızın karşılandığı noktaya gelmiş olacaksınız.

Ham madde için kafasında soru işareti olan arkadaşlar için; Q4 ham madde projesi yakında başbakanlık tarafından hayata geçirilecek. O projeden de faydalanabilirsiniz ya da ülke olarak üretimimiz artacağı için ham maddeye ulaşımınız daha rahat olabilir.

Projeden faydalanmak için gereken şartlara gelecek olursak;

1- Türk vatandaşı olanlar faydalanabilecek.
2- 3.000 STRnin altında STRye sahip olanlar faydalanabilecek.
3- Formu eksiksiz olarak ve doğru bilgilerle 1 Aralık tarihine kadar dolduranlar faydalanabilecek.
4- Elinde hiç ev şirketi olmayanlar faydalanabilecek.
4- Proje kapsamında yardım yapılan kişilerin şirketi kurduktan sonra da ekran görüntüsünü alıp bizlere iletmesi gerekecek. Bunun garantisini vermeyenler formu doldurmasın lütfen.

Sorularınızı makale altına yorum olarak ya da özel mesaj yoluyla sorabilirsiniz.

Projemizin ülkemize hayırlı olması dileklerimle,

Milli Eğitim Bakanı
George Best

Support

Comments (23)

pirinç Smile
pirinç
o7 İyi proje fakat babyler hammadde satın almak isteyecek fakat paraları olmayacak üstüne bir ev için 2000hrm lazım ve depo sınırları ise 1000 bu onlara zorluk çıkaracak bir kaç engel var
MEB e pirinç olmaz. Smile . Persiusq, Q4 hammadde projesi geliyor. O projeden faydalanarak da bu zorluğun önüne geçebilirsiniz.
Ev fabrikası açmak birşey değil. Önemli olan hammadde. Zaten bir ev için harcadığımız 5 bin hrm bi ev parası. Ev fabrikası açmak ölü yatırım. Eğer babylere yardım edecekseniz str binaları üzerine yardım sağlayın. En önemli sorunumuz o bence. Kripto45 banka açtı ve 700 gold bagis topladı. Devlet olarak sizde 700 gold daha verin bankaya.iki kat is yapsın banka.
v
v
o7
Beyler her seyin bir anda olmasini beklemeyin sabredin biraz har vurup harman savurmayïn 2 haftada madalyasiyla suyuyla buyuyla 40-50 gold birikir...
Biz günü kurtarmak adına değil geleceğe yönelik projeler yapmaya çalışıyoruz. Şu an ev şirketini proje kapsamından kuran arkadaşlar Q4 ham madde projesinden de faydalanarak hem ham maddeyi hem de evi kendileri üretir hale gelecekler ve doğal olarak masraflarında ciddi bir azalma olacak. Bunun yanında hepimiz biliyoruz ki baby arkadaşların aslında madalyalardan, günlük çalışmalardan elde ettikleri ciddi bir kar var. Ekmeğe zaten para harcanmıyor, eve de para harcanmadığında kazanılan doğrudan cebinizde kalacak. Cebinizde kalanları şirketlere, indirim zamanı bazukaya, hastaneye vs. harcamazsanız antreman binanızı yükseltmeniz çok da uzun sürmeyecektir.
o7
https://discord.gg/CNmtqFK New Public channel for everyone to chat and fun ! Join Us Smile
başvurumu yaptım bekliyorum. unutmayın ki bir milletin geleceğini newler belirler o7
Bence Ev Şirketi şuan babyliler ters adım gibi görünüyor. Ev hammaddesi üreticisi olarak babylilere hammadde şirketi yardımı daha iyi olabilirdi para kazanabilirler.
bu sistemli bir şekilde önce depo sonra hrm ve şirket olarak giderse daha faydalı olacağını düşünüyorum. bu yüzden babylerin yatırımları yönlendirilmesi gerekir. tabi bu benim fikrim o7
@Rengar Airlines konunun içindenden geçmiş +1 Voted o7
o7
o7 MEB çalışıyor
Proje hakkında aramıza yeni katılan arkadaşların bazı yorumları dikkatimi çekti ve matematik yalan söylemeyeceğinden düz hesap buraya yazma ihtiyacı duydum. 1 q1 ev şirketi haftada 2.8 ev olarak geri dönüş sağlıyor ve 14000 raw maliyeti bulunmakta. Piyasa fiyatı 4 gold olarak hesaplanırsa haftalık gold karşılığı 11,2. 1 tanesini kişi kendisi kullanacak diye düşünürsek kalan: 1,8x4= 7,2 gold + hergün ek bir çalışma ile en az 7 gold ek gelir düşünürsek ciro 14.2 gold olarak gerçekleşiyor. Maliyetlere gelecek olursak 14000 raw piyasa koşullarında 10 gold kadar ediyor. Yani en kötü koşullarda bile 4,2 gold kadar bir kâr durumu var. q4 raw projesi sonrası raw fiyatları düşecek ve projeden yararlanan arkadaşlar maliyetlerini ekstra düşürebilecekler. Projelerin sizlerin doğrudan kâr etmesi için değil sizlere yük olan giderlerinizin azaltılması noktasında olduğunu unutmayalım. Depo gibi alanlarda teşvik veya hibe bence beklemeyin çünkü deponun ülke ekonomisine bir katkısı yoktur. Yeni başlayan arkadaşların hepsine projeye katılmalarını tavsiye ederim. 1 hafta gibi kısa bir sürede amorti edilebilen bir proje.
Yerinde bir yorum @Hadriel
Kit projesi yapılıyor 5k str+ deniyor. Ev projesi yapılıyor 3k str- deniyor. 4k strsi olanlar bu ülkenin piçi olarak mı ilan edildi Smile
MightAndMagic, kit projesini bende eleştiriyorum keza 5k+ dendiği halde 4k lara da verilmiş,birçoğunun bu yüzden başvurmadığına eminim,ben başvurdum vermediler,gerekçeleri mantıklı,günlük gelirin iyi diye vermedik dediler,ancak senin gibi potansiyeli olanların es geçilmesi hoş değil,bir kaç kez daha yapacaklarmış o zaman telafi edilir diye düşünüyorum. Ayrıca kit konusunda bir başka eleştirim de 100 gold verip 25 kişiyi sevindireceğinize 50şer gold verip 50 kişiyi sevindirebilirdiniz. Son olarak MV likten ayrılmadan hemen önce tavsiye ettiğim ekmek şirketi desteğinin tez elden getirilmesi lazım keza ekmek sıkıntısı had safhalara çıkabilir.
Doom for prezidensi