Santiaqo 45

Published in Turkey - Political debates and analysis - 12 Nov 2016 04:05 - 12

Esenlikler dilerim, Türk milleti! 

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz gece yayınlanan bir makale ile yeni ittifakımız resmen duyuruldu. Eski ittifakımız MDP'nin dağılışından sonra iyi ilişkilerimizin olduğu ülkelerle bir araya gelindi ve yaklaşık bir haftalık bir süreçten sonra Vae Victis oluşturuldu. 

İşte Vae Victis ittifakındaki ülkeler:

Arnavutluk, Bulgaristan, Fransa, Gürcistan, Endonezya, İran, Makedonya, Polonya, Romanya, Tayvan, Türkiye ve ABD

İttifakın Komuta-Kontrol Üyeleri

İttifak Komutanı: Kinyas - Türkiye Valisi 

Komutan Yardımcısı: Mohammad.No0bsailbot - İran Başbakanı

Askeri Kumandan: ATEHTATOPOT - Makedonya Başkanı

Dış İşleri Sekreteri: Azzazel87 - Fransa Milli Savunma Bakanı
Dış İşleri Sekreter Yardımcısı: Selvaris - ABD Dış İşleri Bakan Yardımcısı

Halkla İlişkiler Sekreteri: spitfireYG - ABD Dış İşleri Bakanı


Kabinedeki Değişiklikler

Bu meseleler dışında fark ettiyseniz kabinede birkaç değişiklik oldu. Ekonomi Bakanlığına göreve başladığımız gün Kinyas getirildi. aizonia'nın görevi bırakmasının sebebi para piyasasına ani müdahaleler ve kapsamlı defter tutumu için yeterli vaktinin olmayışıydı. Bunun yanında dün akşam, Milli Savunma Bakanı LosTurcos yaşadığı yoğunluklar sebebiyle görevi devretmek istedi ve önceki dönemlerden de tanıdığımız Grey Wind, Milli Savunma Bakanlığına getirildi. Bunun yanında yine göreve başladığımız gün kaandaskan1 (yeni nickiyle Kaann) Milli Eğitim Bakan Yardımcılığına getirildi. 

Savaşların Gidişatı

Hepinizin de bildiği gibi yaklaşık bir aydır savaş halindeyiz. Geçtiğimiz dönem Hırvatistan ve Macaristan'ın, Slovakya'daki üssümüze saldırıları sonucu başlayan savaşa Almanya, Çek Cumhuriyeti, Slovenya'da dahil oldu. Macaristan, kısa bir savaş döneminin ardından savaştan çekilerek saldırmazlık antlaşması imzaladı. Bunun yanında bölgede düşmanlarımız Almanya ve Hırvatistan'ın lehine işler yapan Çek Cumhuriyeti ve Slovenya'ya da savaş ilan etme durumunda kaldık. Çek Cumhuriyeti olayı biraz farklı. Başlangıçta anlaşmıştık, Almanya'da onlardan bir bölge alacak, biz de onlardan bir bölge alacaktık ve onlar aramızdaki savaşa katılmayacaktı. Fakat anlaşmayı ihlal ettikleri için onları silmek zorunda kaldık. Slovenya ise Hırvatistan kuklası gibi hareketleriyle Hırvatistan'ın bizle sınır olan bölgesine saldırıyor ve insiyatifin Hırvatlara geçmesini sağlıyordu. Durum böyle olunca biz de geçiş amacıyla Slovenya'ya savaş ilan ettik. Tabii, Hırvatistan'ın o bölgeye saldırmasıyla Slovenya ile sınırımız kapandı fakat biz istediğimizi almış olduk. Mevcut durumda Almanya ve Hırvatistan savaşları devam ediyor. Bildiğiniz gibi şu sıralar müttefikimiz Polonya'ya, Almanya karşısındaki cephelerinde destek veriyoruz. 

Saygılarımla,
http://fs5.directupload.net/images/160910/zbau8vu5.jpg

Support

Oksoko Tigin

Comments (12)

pirinç
@DoOmHaMmEr, bak bak utanmaza bak. Koskoca başkana pirinç yapıyor bir de!
İkinç Smile
Yeni ittifak hayırlı olsun Smile
o7
o7
ros pirinçi isterik
o7
o7
o7
o7
o7