Новий вісник

Published in Ukraine - Financial analysis - 25 Jan 2016 01:31 - 1

Слова лідера партії "Україна — Вперед!" 37-річної Наталії Королевської про те, що в нашій країні можливо досягти рівня середньої зарплати — 1000 євро та середньої пенсії — 500 євро чули багато. Свої ідеї очолювана нею політична сила супроводжує створеним економічним планом, в якому прописано, як цього добитися.
Економічні проблеми України — від того, що ми повноцінно не використовуємо свій потенціал, вважають у партії. Тому економіка не розвивається, а як наслідок — багато українців не бачать перспективи для свого майбутнього і майбутнього своїх дітей у рідній країні. Водночас, Наталія Королевська пропонує діяти.
Україні потрібна економічна революція, що дозволить провести докорінні зміни в країні та поставити її на нові рейки розвитку, вважає Королевська. Це дасть можливість досягти високих європейських стандартів життя для українців. Досягнення цих цілей Королевська ставить на чільне місце у своєму економічному плані "Нова економіка — нова країна".
Перш за все необхідно розвивати високотехнологічне виробництво — машинобудування, судно- й авіабудування, підтримувати розвиток малого і середнього бізнесу, сільського господарства. Наприклад, світові експерти розрахували, що українські чорноземи здатні нагодувати щонайменше 200 млн людей, а врожайність із полів можна збільшити до 100 млн т зернових. Для порівняння: сьогодні середня річна врожайність у країні — лише близько 50 млн т. Маючи такий потенціал, Україна може повернути собі славу "житниці Європи".
Ще один важливий крок, який збирається зробити Наталія Королевська — підтримка внутрішнього ринку. Українці мають більше споживати саме українських товарів. Зараз ми в рази купуємо менше продуктів харчування і товарів, ніж у Європі. Їмо вдвічі менше овочів і фруктів за європейців і в чотири рази менше м'яса. А якщо щось купуємо, то обов'язково імпортне, навіть кожне п'яте яблуко, яке ми купили, — з-за кордону.
Також українців хвилює гостра проблема нестачі житла. Саме тому потрібно активно розвивати будівництво в Україні. Коли ми вироблятимемо більше власних товарів, більше будуватимемо, то й забезпечимо створення нових робочих місць, підвищення податкових відрахувань, зарплат та пенсій.
— Зростуть доходи людей — збільшиться і споживання. А за рахунок підтримки національного  виробника, вітчизняні товари будуть користуватися більшим попитом, ніж імпортні, — запевняє Королевська.
Уже сьогодні в програмі партії і в законопроектах, поданих у парламент, є конкретні пропозиції щодо такої підтримки. Наприклад, держава закуповуватиме насамперед у вітчизняних виробників. І тільки у випадку, коли якась продукція не виробляється у нас, купуватиме за кордоном.
Також партія "Україна — Вперед!" має намір значно зменшити податки на прибуток підприємств. Щоб українські виробники розвивалися, а значить і працювали на загальне економічне зростання.
Чинний уряд постійно перекладає на плечі малозабезпечених громадян наслідки свого невмілого управління економікою. Та піднімати Україну і соціальну сферу потрібно за рахунок багатих, переконана Королевська. Тому одним із джерел наповнення бюджету країни має стати оподаткування офшорних компаній і фінансових операцій з офшорами.
— Тільки за останні два роки в офшори було виведено 53 мільярди доларів — це замість того, щоб вкласти їх в економіку, у виробництво, в створення робочих місць, — каже Королевська.
Партія пропонує обкласти ці операції 15-відсотковим податком. Тоді гроші було б вигідніше вкладати у вітчизняні підприємства. Істотною допомогою має стати і впровадження податків на депозити понад 1 млн. євро, запропоноване партією "Україна — Вперед!". Адже тільки минулого року було отримано 19 млрд грн дивідендів, з яких не заплачено жодної копійки до держбюджету.
В основу економіки потрібно закласти принцип справедливості. Таке завдання ставлять перед собою Королевська та її однодумці.
— Усе, що заробляється в країні, повинно розподілятися справедливо, — заявляє Королевська. — У Європі, наприклад, 45 відсотків від собівартості продукції — це зарплата тих, хто її створив. В Україні їм дістається лише 6 відсотків, а решту забирають собі олігархи у вигляді надприбутків. При цьому ціни на світових ринках на метал і хімічну продукцію, які традиційно експортує наша країна, приблизно однакові. Партія "Україна — Вперед!" рішуче налаштована зламати цю систему і добиватися справедливого перерозподілу багатства в країні.
Кошти в країні є — тільки їх потрібно справедливо розподілити. Але для того, щоб розподіляти, необхідно спочатку заробити. Тому команда Королевської і створила план, як досягти "економічного дива" в Україні. Щоб забезпечити українцям зарплати на рівні 1000 євро і пенсії на рівні 500 євро, необхідно досягти європейських показників у сільському господарстві, металургії, вугільній промисловості. І такого результату, хоч би що казали критики, цілком реально досягти.
Плани нової політичної сили неодноразово ставали об'єктом критики нинішнього керівництва уряду. Як тільки не називали її пропозиції посадовці, говорячи про надмірну амбітність та нереальність.
Особливо завзято критикував ініціативи Королевської прем'єр Микола Азаров. Що, втім, не завадило йому визнати, що подібного рівня заробітних плат та пенсій досягти все ж реально. Щоправда, Азаров зазначив, що можливо це лише за умови модернізації української економіки.
Партія Наталії Королевської якраз і пропонує цілком конкретні кроки, завдяки яким досягнення європейського  рівня зарплат — лише питання часу. Адже не так давно, 2004 року, зростання економіки України становило 12%. Чому ж тоді неможливо повторити цей результат знову? Очевидно, що методи нинішнього уряду тут не працюють. Адже якщо спочатку ставити занижену планку, щоб не нести відповідальності, то, відповідно, буде й складно досягти прийнятного для громадян рівня добробуту.
Для кардинальних змін в країні потрібні люди, які в змозі їх здійснити. Якщо українці, хочуть європейських пенсій і зарплат, то мають підтримати на виборах саме таких людей — із конкретними планами та ідеями, як цього досягти.


P.S. Хто має якісь коментарі до цього так званого інтерв’ю?

Support

Comments (1)

лол и при чем тут это к данной игре?