Voice of Shakespeare

Published in Poland - Political debates and analysis - 24 Jan 2016 16:07 - 10

Witajcie drodzy ePolacy.


Na początku chciałbym przeprosić za czas oczekiwania na jakiekolwiek informacje z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Złożyło się na to kilka powodów, przede wszystkim dzielę czas na grę, studia (sesja) oraz pracę. Moja doba ma za mało godzin, ale w końcu znalazłem chwilę żeby coś do Was napisać.


Dzięki wielu rozmowom, oraz dużemu zaangażowaniu Prezydenta Phora, udało nam się zebrać pokaźną garść pożytecznych MPP. Mamy za sobą wielu sojuszników, i chociaż nie zostaliśmy postawieni jeszcze w stan zagrożenia terytorialnego, jesteśmy pewni, że możemy na nich liczyć. 

Na chwilę obecną nasi sojusznicy to:
  Albania
  Belgia
  Bośnia i Hercegowina
  Brazylia
  Francja
  Gruzja
  Indie
  Indonezja
  Irlandia
  Japonia
  Korea Południowa
  Litwa
  Szwajcaria
  Turcja
  Ukraina
  Węgry
  Włochy

Jesteśmy w tej komfortowej sytuacji, że nie prowadzimy z nikim poważnej wojny. Mamy bonusy do produkcji i sojuszników. Możemy skupić się na pomaganiu im i wspieraniu w ich walkach. Proszę o walkę zgodną z rozkazami Ministerstwa Wojny. Nie chcemy aby sojusznicy uważali nas za egoistycznych samolubów. Prędzej czy później ktoś może się połasić na nasze surowce a wtedy chcielibyśmy liczyć na ich pomoc, prawda?

Kolejną ważną informacją jest nowy sojusz, którego częścią jesteśmy my! Sojusz nazywa się EAGLE i jest to skrót od Erevollution Agreement of Global Leadership and Economy. LINK DO ARTYKUŁU ZAŁOŻYCIELSKIEGO
Jak widzicie, Wróble mają wsparcie Orła, także staramy się nie wykraczać poza tematykę ornitologiczną. Uwiliśmy sobie gniazdko na arenie międzynarodowej i dobrze nam tam.

Chciałbym tutaj też poruszyć kwestię machania szabelką w każdą stronę. Większość z was wie, że w eRepie Polska była potęgą, mającą dwukrotnie więcej obywateli niż drugi w statystykach kraj. To dało nam poczucie, że w tego typu grach możemy każdemu dyktować swoje warunki i rozstawiać inne kraje na prawo i lewo. Otóż, obecnie mamy nieco ponad 200 obywateli, i jest to nawet 3 razy mniej niż kraje z czołówki. To zmusza nas do tworzenia kompromisów w sprawach międzynarodowych. W niektórych kwestiach mocno trzymamy się swoich założeń, gdzie indziej z nich rezygnujemy na rzecz dobra całego sojuszu. Upraszam o zrozumienie tej sytuacji. Jest to typowe zachowanie gdy nie rozdaje się kart i spogląda z góry na wszystkich. Jednocześnie chciałbym zapewnić, że pozycja Polski w sojuszu jest silna, i na wszelkiego rodzaju spotkaniach zarówno ja jako MSZ jak i Phor jaki Prezydent darzeni jesteśmy sympatią i wszystko układa się bardzo dobrze. Uważam, że zapracowaliśmy sobie na nasza pozycję, wiele godzin rozmów na IRCu, dyskusji, wysyłania peemek, to wszystko przynosi teraz efekty. 
Tu również chciałbym nadmienić, iż współpraca MSZ z innymi Ministerstwami oraz Prezydentem jest bardzo dobrze zorganizowana. Wypracowane kompromisy w kwestii podziału kosztów MPP pozwoliły nam przenieść część odpowiedzialności finansowej za sojusze na kolejny miesiąc. Cały czas również rozkazy MW są zgodne z priorytetami EAGLE.

Czas pokaże jak dalej potoczą się losy naszego kraju i sojuszu. Będziemy was dalej informować o ważnych rzeczach. Jeśli ktoś ma jakieś pytania, zapraszam do komentowania artykułu i pisania do mnie wiadomości. Pozdrawiam,

Szekspir
Minister Spraw Zagranicznych ePolski


Z góry dziękuję za VOTE oraz SUBSKRYBCJĘ.

PS Szukam chętnego grafika, który zrobi Ministerialny layout gazetki. Potrzeba mi estetycznego nagłówka i wąskiego przerywnika do oddzielania poszczególnych wiadomości. 3g dla najlepszej pracy. 

Support

Comments (10)

Jednym zdaniem - Sojusz z każdym dla spokoju w państwie. Vote!
Tfu! Jednym słowem Smile
Nie z każdym. Mamy wartościowy zestaw sojuszy. Uważam za sukces, iż mamy 17 sojuszników będąc średnio interesującym państwem pod względem populacji. Przodująca Serbia ma 21. Każdy kolejny MPP był oceniany i rozpatrywany pod kątem przydatności. Dzieki nim nie mamy żadnej walki o rdzenne regiony i w spokoju zgarnęliśmy niemieckie surowce. Profit dla wszystkich obywateli Smile
o7
vote
@Szekspir Owszem Smile
vot
całkiem nieźle rozegrane pierwsze tygodnie od strony polityki zagranicznej. większość granic zabezpieczona bo mamy je z sojusznikami. szkoda, ze szwecja nie jest po naszej stronie, ale mysle, ze moznaby to naprawic siegajac do sentymentow z vpopka.
sub101,vote19,komentar
v