Gazeta Jedności

BK03 - Newspaper from Poland -

Published in Poland - Political debates and analysis - 23 Jan 2016 13:51 - 20

Witajcie drodzy Erevowicze!
Jak zapewne zauważyliście zdecydowałem się kandydować na prezesa partii Wróble Skrzydło
Jednak zanim przejdziemy do tego, co zamierzam zrobić, najpierw powiem Wam coś o sobie :)


http://iv.pl/images/69605136640725529793.png


Kim jestem?
A więc - Nie musicie się obawiać o to czy jestem doświadczonym graczem - W grze Erepublik byłem prezesem ponad 30 osobowej partii i Sekretarzem Generalnym już trochę mniejszej partii, ale można to zaliczyć do jednego z ważniejszych momentów w ePolitycznej karierze. 
Tak jak tutaj byłem aktywnym graczem. Z gry odszedłem, bo po prostu się nią znudziłem.
O tej grze dowiedziałem się dość niedawno. Niby to chamska kopia Erepa, ale przynajmniej można zacząć wszystko od nowa.
Jestem autorem Poradnika dla Młodych graczy który stworzyłem na zamówienie Mordora, MGiF-a (Ministra Gospodarki i Finansów.
Oprócz tego jestem także aktywnym graczem, staram się mieć wpływ na działania rządu i czasami poddawać jakieś pomysły, do czego zachęcam wszystkich obywateli.
Pamiętajcie! Ministrowie nie gryzą! Jeśli masz jakieś pytanie lub pomysł zawsze możesz do nich napisać!

Co zamierzam zmienić?
Pewnie większość z Was pomyśli "Ale po co miałbym na niego głosować?"
Teraz tego właśnie się dowiesz.

Przede wszystkim będę w jak największym stopniu współpracował z graczami, bo w końcu to oni są tu najważniejsi, jednak teraz przedstawię Wam jeszcze inne pomysły, które zrealizuje po dojściu do władzy w partii

1.Obiecuję, iż będę promował grę wśród Polskich internautów m.in na portalach społecznościowych. Będę także organizować konkursy mające na celu  promocję gry.
Jak wiemy potrzebny jest nam Baby Boom, by dorównać takim potęgom jak Ukraina czy Serbia.
2.Będę reprezentować poglądy graczy i swoje w rządzie. Tak więc napisz, jaki masz pomysł na zmianę na shoucie partii lub na wiadomość prywatną. Twój pomysł zostanie na pewno przekazany odpowiedniemu ministrowi. 
3.Zorganizuję Spis Powszechny, by zobaczyć ilu nas jest, a także zbadać, czy mamy szanse konkurować z innymi państwami pod względem lacji i siły państwa, co na pewno będzie konieczne przy podejmowaniu decyzji dotyczących spraw międzynarodowych.
4.Będę zachęcać ePolaków (na shoucie partii i w artykułach) do większej aktywności i wspomagania ePolski w tych ważnych dla naszego eKraju chwilach. 
5.Będę organizował referenda dotyczące ewentualnych zmian (np.dotyczących nazwy, loga, opisu itp.). Będą one organizowane 
6.Zostanie utworzona Rada Partii, czyli zarząd partii złożony z - 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Członkowie Rady Partii i ich Kompetencje
Prezes - Będę nim oczywiście ja. Do moich kompetencji będzie należało zbieranie raportów dot. działalności każdego z członków rady. Będę także wykonywał wszystko to, co zostało zawarte w tym artykule. 
Vice Prezes -  Do jego kompetencji będzie należało doradzanie prezesowi i innym członkom rady nt. jej działań, a także reprezentowanie poglądów partii na PM. (będzie on także modem na forum partyjnym (patrz punkt 7). Będzie on także egzekwował założenia regulaminu partyjnego (patrz punkt 8), a także regulaminu forum.
Skarbnik -  Do jego kompetencji będzie należało zarządzanie Funduszem Partyjnym (patrz punkt 9), rozliczanie się co tydzień ze stanu konta partii, a także przekazywanie nagród zwycięzcom loterii.
Doradca ds.Kontaktu z Graczami - Do jego kompetencji będzie należało informowanie graczy (PM-ki i informowanie o działaniach partii na shoucie).
Info - 1.Członkowie Rady Partii będą informowani o terminie i miejscu narad przez PM-ki
           2.Członkowie Rady Partii muszą wysłać raport nt. swojej działalności co tydzień. W przypadku nie wysłania wiadomości w terminie zostanie on wyrzucony.
           3.Raport nt. działalności będzie publikowany na łamach oficjalnej gazety partyjnej (którą po ewentualnym zwycięstwie w wyborach zostanie ta gazetka 
           i będę ją prowadził ja).
           4.Każdy z członków rady ma obowiązek współpracować z rządem, a także odpowiadać na każde z pytań członków partii.
           5.Każdy z członków rady ma prawo na posiedzeniach proponować zmianę, która zostanie przegłosowana w referendum partyjnym.
           6.Treść każdego z posiedzeń rady będzie publikowana w oficjalnej gazecie partii.
           UWAGA - Jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem do rady, napisz do mnie na PM!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
7.Zostanie zorganizowany Konkurs na Oficjalne forum partii. Wymagania oraz nagrody zostaną opublikowane po ewentualnym zwycięstwie w wyborach.
8. Na łamach tej gazety zostanie opublikowany (po naradzie na ten temat z radą partii) regulamin partii.
9. Zostanie utworzony Fundusz Partyjny, którego celem będzie organizowanie loterii dla członków partii.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Oczywiście po ewentualnym zwycięstwie w wyborach będę podejmował także wiele innych decyzji, ale te cele, które tutaj przedstawiłem są tymi (w mojej opinii) najpilniejszymi.
Jeśli masz jakieś pytania lub propozycje to pisz na PM, a na pewno odpowiem.
Więcej szczegółów poznacie w inauguracyjnym numerze Gazetki!


http://iv.pl/images/58418213628874611017.png


Przydatne Linki
Rozkazy MW     
Pierwsza Partia w ePolsce i w eŚwiecie - Wróble Skrzydło      
Kalkulator wpływu na bitwę by NeoBTW       
Armia Krajowa - Oficjalna ePolska Bojówka
Gazetka Phora
Informator Ministra Gospodarki i Finansów
IRC #eRev.pl @Rizon
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hail ePoland!

Support

Comments (20)

Pare uwag. Po pierwsze dlaczego nazywa się to 'Gazeta Wróblich Skrzydeł'? Dostałeś na to pozwolenie? Nie jesteś ani prezesem partii, ani nawet kimś z jego pomocników. Po drugie, oficjalnego kandydata na prezesa partii wybierze Phor bo jest aktualnym prezesem i prezydentem. To czy będzie chciał w dalszym ciągu zasiadać na stołku, czy też wybierze kogoś działającego w jego imieniu to już jest jego sprawa i nikt nie powinien z tym dyskutować. Chcesz prezesować to zbierz golda i załóż własną partię... Kolejna sprawa to referenda dot. "nazwy, loga, opisu". Po pierwsze ciesze sie że przejrzałeś na oczy i referenda będą dotyczyły pierdół. Dzięki temu nikt nie będzie chciał fałszować wyborów. Druga sprawa to sam fakt, że w ogóle planujesz zmieniać nazwę partii, to powinno od razu skreślać Cię z listy... No i ostatnie: "graczów" Smile
1.Nazwe już zmieniłem, jak widzisz. 2.Uważam, że jest to trochę nie w porządku. Widzę że zamiast demokratycznie wybieranych prezesów będzie jeden dyktator. Szkoda. 3.Napisane jest EWENTUALNEJ zmiany loga i opisu. Pozdrawiam Smile
Nie chodzi o to żeby był jeden dyktator. Tylko o to żeby władzy nie przejął nikt niepożądany, kto się do tego np. nie nadaje, albo ma zupełnie odmienne poglądy. Bo takie rzeczy prowadzą do zrujnowania wszystkiego co Phor wypracował dotychczas.
Ale jak tego chciałoby społeczeństwo to Phor nie ma nic do gadania.
Na tej samej zasadzie Wałęsa mógłby wprowadzić dyktaturę bo "kwachu" to kretyn. Na tym polega demokracja że to społeczeństwo jest odpowiedzialne za wybór prezydenta a nie prezydent.
Tak jak mówie. Partia to partia, ważna jest spójność poglądów. Osoba o odmiennych poglądach nie powinna być jej prezesem. Poza tym to wybory partyjne. Społeczeństwo głosuje w wyborach do kongresu, w wyborach na prezydenta. Tutaj głosują osoby angażujące się w politykę. Nikt nikomu nie zabrania otworzenia nowej partii, jeśli poglądy aktualnej mu nie pasują. Ale ja tutaj mówię tylko za siebie, zobaczymy jakie będzie stanowisko Phora w tej sprawie.
Może niekoniecznie Phor ma wybierać następcę tylko w wyborach wystartuje kilka osób. Natomiast jak ktoś chce inna nazwę itp to niech sobie zakłada nową partię. Po co zmieniać coś, co działa? Pozatym Phor ma już wypracowany w życiu i różnych grach spójny image, trzeba być naprawdę egoistycznym człowiekiem żeby to chcieć zmieniać. Nawet jeśli Phor ma władzę, dlatego że był jednym z pierwszych Polaków w grze, to spójrz na kawał pracy odwalonej przez jego i nas - ministrów. W odróżnieniu od zajmowania się logiem i regulaminem partii, w ciągu tygodnia siedzenia na IRCu i pisania peemek z oczami na zapałkach, mamy komfortową sytuację polityczną. I mnóstwo bonusów do produkcji.
@Szekspir Mówię, że EWENTUALNEJ, a nie że chcę zmieniać, czytaj ze zrozumieniem... A skąd wiesz czy gdybym ja był ministrem, to czy bym nie działał tak jak Wy, albo i lepiej. To nie chodzi o ZMIENIANIE tylko REFORMOWANIE. Pozdrawiam Smile
Ja jestem za, aby powstała alternatywna partia i tak jak mówi Szynpol, jak komus sie nie podoba kierunek, w którym idzie Wróble Skrzydło, to będzie miał wybór Wink Fakt, to że jest tylko jedna partia, może nie jest zbyt zdrowe i tak stosunkowo długo nie powstała żadna partyjna alternatywa. Druga kwestia, w której też się zgadzam z Szynpolem - wybieramy prezesa partii, a nie prezydenta kraju.
To tak jakby Tusk przeszedł do PiSu i chciał być prezesem partii i wszystko zmieniać na swoje xD
Aktualny rząd dobrze działa, mamy solidnych sojuszników, jesteśmy szanowani przez inne kraje i liczą się z naszą siłą, obywatele też jakoś hucznie nie lamentują, więc jakichś wielkich reform wprowadzać chyba nie ma sensu ^^, W tym miejscu chciałem dodatkowo podziękować wszystkim angażującym się ministrom - odwalacie kawał dobrej roboty dla ePolski. A tym co tylko kandydowali dla medalu.. Mam nadzieję że to ich ostatnia kandydatura Wink
Phor rewelacyjnie wykonuje swoje "obowiązki" partyjne. Nie mylić z państwowymi. Mam dziwne wrażenie , że swoją postawą i zachowaniem zostaniesz pierwszym trolem polski eRevollution. Załóż swoją partię.
I żeby było jasne Phor partię założył z własnej kasy. Zresztą za bojówkę też zapłacił ze swoich w dużej części. Kandyduj sobie - najlepiej zrezygnuj z kandydowania teraz do władz partii. Wydaj swojego golda i ustawiaj sobie partie, nazwy i co tam chcesz po swojemu.
To że człowiek się stara i jest ambitny to znaczy że jest on trolem? Trochę zniechęcasz do działania...kandyduje bo chcę wprowadzić szereg reform. Nie chcę zmieniać nic w działaniu partii, tylko wprowadzić kilka moich pomysłów (np. Fundusz Partyjny czy Rada Partii) Czuje się jak ofiara państwowej propagandy - w moim programie nie ma nic o zmianie działania partii a wy oczerniacie mnie w oczach narodu. Przestańcie i powiedzcie narodowi prawdę.
Powiedzcie coś o punktach mojego programu a nie krytykujecie bo "tak Phor nakazał"...
Nie ma czegoś takiego w mechanice gry jak fundusze a tym bardziej partyjne. Taka jest prawda. Że funkcje partyjne, które powypisywałeś - jakieś rady, vice prezesów nie istnieją w grze. Taka jest prawda. A ofiarą jesteś. Jesteś ofiarą nieznajomości mechaniki gry i podstawowych funkcji które są zastosowane w grze. Załóż swoją partię jak uda ci się przy pomocy dostępnych funkcji spełnić to co napisałeś i nie dostać bana będziesz wielki. Na ten moment jesteś pieniaczem i populistą.
Tekstu, że Phor nam kazał nawet nie komentuję bo jest prostacki
Wszystko jest do zrealizowania. A czy fundacje w Erepublik czy inne rzeczy tego typu nie mają się dobrze? Gdyby nie działania poza modułem gry to wszystkie gry tego typu były by niegrywalne. Tak więc polecam otworzyć umysł i zaprzestać siać propagandę na mój temat i pisać o rzeczach których nie powiedziałem (np.zmiana nazwy partii) Pozdrawiam Smile
Twój wynik wyborczy to więcej niż tysiąc słów.
Ok, ale to WY zniechęciliście ludzi do głosowania. Powiedz szczerze czy widzisz tutaj coś co zmieniało by kierunek działania WS? Zachowaliście się jak najgorsi KOD-owcy. Pozdrawiam