The Nest

Foryst - Newspaper from Poland -

Published in Poland - Political debates and analysis - 21 Jan 2016 06:29 - 9

http://i.imgur.com/fKOMeK0.png PL http://i.imgur.com/svLESeg.png EN

http://i.imgur.com/2xMH4RN.png
Author: Phor Killick

http://i.imgur.com/fKOMeK0.png Ćwir Ćwir Wszystkim i Każdemu Z Osobna!
http://i.imgur.com/svLESeg.png Chirp Chirp Everyone, and Every Single One of You!


http://i.imgur.com/fKOMeK0.png WIEŚCI Z FRONTÓW

http://www.erevollution.com/public/game/flags/shiny/32/Poland.png Polska - Niemcy http://www.erevollution.com/public/game/flags/shiny/32/Germany.png
Bez zmian. Kolejne regiony zmieniają właściciela zgodnie z planem.
http://www.erevollution.com/public/game/flags/shiny/32/India.png Indie - Pakistan http://www.erevollution.com/public/game/flags/shiny/32/Pakistan.png
`Ćwir Ćwir i do przodu` - sytuacja jest pod względną kontrolą.
http://www.erevollution.com/public/game/flags/shiny/32/Albania.png Albania - Serbia http://www.erevollution.com/public/game/flags/shiny/32/Serbia.png
Świeżynka w zestawieniu. Mianowicie dwie godziny temu otrzymaliśmy oficjalną prośbę rządu albańskiego o pomoc w obronie Tirany. Przy braku jakichś konkretniejszych informacji od drugiej strony, zdecydowaliśmy się wesprzeć mieszkańców  Albanii. Domyślam się, że ta akcja ostatecznie ustawi nasze relacje dyplomatyczne.


http://i.imgur.com/fKOMeK0.png PYTANIA DO RZĄDU

Rozpoczyna się więc kolejna seria pytań od BK03 - moim zdaniem najaktywniejszego obywatela kraju spośród osób nie (lub rzadko) wchodzących na narodowy kanał IRC. Tym razem artykuł jest w formie serii pomysłów. Pozwól, że się do nich odniosę biorąc pod uwagę obecną sytuację. :)

1.Utworzenie MI (Ministerstwa Imigracji) by w jak największym stopniu kontrolować przepływ granic i uchronić się przed pTO naszego państwa, bo w Erepublik na początku gry władzę przez nieuwagę rządzących przejął Chorwat.
Do tej pory wszystkie trzy osoby, które otrzymały polskie obywatelstwo, kontaktowały się z Prezydentem na ten temat. Nie przytoczę tutaj nicków, ale są to:
- albański biznesmen pełniący także funkcję Ministra w Albanii,
- młody niemiecki gracz,
- przeciwniczka obecnej władzy Wenezueli,
Wiem, że z czasem liczba potencjalnych obywateli (zwłaszcza po aneksji Niemiec) wzrośnie. Oficjalne utworzenie Ministerstwa Edukacji (w którego kompetencji będzie także kwestia Imigracji) jest więc kwestią czasu.

2.Zlikwidowanie bezrobocia, by każdy miał jak najlepsze materiały do rozwoju. Myślę, że na ten cel powinny być przeznaczone pieniądze ze skarbu państwa.
Jeśli dobrze kojarzę sytuację na rynku, mamy obecnie nawet sytuację odwrotną tj. jest dużo więcej miejsc pracy niż pracowników. Sam prowadzę kilka spółek i jako przedsiębiorca narzekam właśnie na braki pracowników zamiast ich nadmiar.

3.Należy znaleźć jak najwięcej sojuszników, gdyż w ten sposób możemy mieć na jakiś czas spokój, by móc się rozwijać.
W chwili obecnej już jesteśmy w ścisłej czołówce krajów posiadających największą liczbę MPP. Jakaś konkretniejsza przynależność do większego bloku państw jest negocjowana, ale na chwilę obecną nie będę ujawniać szczegółów.

4.Uważam, że rządzić powinni wszyscy obywatele a nie tylko garstka skupiona wokół Phora. Rząd powinien pytać tych bardziej obeznanych obywateli co według nich należało by zrobić.
Nie licząc osób, które pojawiają się na kanale IRC, mamy dwie-trzy osoby chcące wspierać kraj swoimi pomysłami i radami. Dane te mam na podstawie pytań, które otrzymuję od graczy. Wygląda to tak, że nawet część z urzędujących kongresmenów było w budynku parlamentu tylko raz - aby odebrać medal za `wystarczająco szybkie zgłoszenie się`. To... trochę boli.

5.Nie narażać się potężniejszym! - Chodzi o to, by nie prowokować np. większej od nas Ukrainy do ataku. W ogóle należy być ostrożnym w kontaktach z innymi państwami bo nieodpowiednie działania mogą być dla nas zgubne w przyszłości.
Akurat z Ukrainą to strzał chybiony. Z krajem tym nawiązaliśmy dość szybko pozytywne relacje. Wiemy także, które kraje uznają Ukrainę za sprzymierzeńca, a które za cel. A by tego było mało, Prezydent Ukraint jest jednym z częstych gości naszego kanału - udało mi się nawet go przekonać do rejestracji swojego loginu na Rizonie, co chyba można uznać za wyczyn, ponieważ Ukraina skupia się na Skype'ie.

6.Po jakimś czasie gdy część graczy się wyłączy należy przeprowadzić trochę badań, by zobaczyć na ile jesteśmy zdolni do ataków na inne państwa. Mówiąc "badania" mam na myśli Spis Powszechny, badanie sprawdzające poziom bezrobocia, siły, przeciętnego hitu z danej broni itp.
Będzie to także jedno z zadań przeszłego Ministerstwa Edukacji. Tworzone już teraz rozmaite kalkulatory zostaną wtedy pierwszy raz sprawdzone w akcji. Mam tylko nadzieję, że Ministerstwo poradzi sobie mimo braku API w tej grze.

7.Należy wprowadzić jak najwięcej rzeczy na rynek (na razie jest tylko chlebek Q1, Q2, strzelby (czy co tam to jest) Q1) i na tym koniec, więc jeśli ktoś ma na zbycie trochę broni o wyższym "Q" albo jakieś inne rzeczy to nie bójcie się ich wystawiać na rynek.
To jest bardziej pytanie do całego ogółu społeczności.
Sam wrzucam na rynek około 85% wyprodukowanych przedmiotów oraz 75% pozostałego po produkcji RAWu po cenach tylko odrobinę większych niż koszt produkcji (raw + robocizna). Patrząc jednak na ogół graczy - znaczna ich część decyduje się produkować tylko do potrzeb własnych (nierzadko jeszcze będąc jednocześnie pracownikiem i pracodawcą). To powoduje małą konkurencję cenową i windowanie cen znacznie ponad portfel przeciętnego obywatela. Przychylam się więc do takiej propozycji. :)

8.Trzymajmy się razem - na razie tylko działanie w zjednoczeniu przynosi jakiś skutek. Potem gdy już się trochę wzbogacimy a nasza pozycja będzie już ustabilizowana, to wtedy będziemy mogli się rozdzielać tworząc inne partie czy stronnictwa. Tak więc według mnie najlepiej trzymać się razem i dawać z siebie wszystko co najlepsze dla dobra ePolski.
Święte słowa. Kurczę, czemu nie pojawiasz się na IRCu? Pewnie już siedziałbyś w jednym z resortów i pomagał rozwijać nasz kraj :)


http://i.imgur.com/fKOMeK0.png POD GRADOBICIEM PYTAŃ?

Osoby, które chcą wiedzieć więcej, będą mieć pole do popisu. Dziś po godzinie 21:00 kanał IRCowy ePolski stanie się kanałem czatowym... podcastu. Niejaki G3stapo zdecydował się przenieść tutaj swoje radio. Wraz z nim (ja jako pierwszy gość audycji) będziemy zapewne dyskutować na wszelkie tematy związane z ePolską.

http://i.imgur.com/fKOMeK0.png PRZETARG FORUMOWY?

Sprawa phorów... heh. hehehe. hahahahaAHAHAHAHAHAHAHA XD
Sprawa forów jest jak bumerang - wraca. Cały czas wraca. Jako, że chcę ją jakoś rozwiązać, to najpewniej wykonam coś, co ludzie określą mianem `epic failu`.

Ogłaszam `przetarg na forum`!

Każdy zainteresowany do stanięcia w przetargu ma za zadanie przygotować swoje forum pod wszystkimi względami i wysłać mi swoją propozycję do dnia 24 stycznia 2016 roku włącznie. Kilka dni później wszyscy kandydaci na tytuł forum oficjalnego staną w szranki pod względem szybkości, przejrzystości, łatwości dostępu do informacji i funkcjonalności. Najlepszy zostanie Oficjalnym Forum naszego małego eKraju. :P


http://i.imgur.com/fKOMeK0.png LIGA MEDALOWA

Po ogłoszeniu Polskiej Ligi Medalowej gracze odezwali się gracze zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Z tego powodu wypadałoby nieco bardziej określić zasady rozgrywki.

English version of Polish Medal League rules will be send if asked.

1. Uczestnikiem Polskiej Ligi Medalowej jest każdy gracz, który w czasie trwania danego sezonu ligi uderzył w jakiejkolwiek bitwie na świecie posiadając polskie obywatelstwo.
2. Za znalezienie się w czołowej ósemce bitwy przyznawane są punkty:
- 10 pkt za pierwsze miejsce (medal BH)
- 8 pkt za drugie miejsce
- 6 pkt za trzecie miejsce
- 5 pkt za czwarte miejsce
- 4 pkt za piąte miejsce
- 3 pkt za szóste miejsce
- 2 pkt za siódme miejsce
- 1 pkt za ósme miejsce
W wypadku walki po obydwu stronach frontu do punktacji liczy się tylko bardziej punktowana pozycja.
W wypadku, gdy czołówka składa się z liczby mniejszej niż 8 osób, przyznaje się tyle miejsc, ile jest osób, zaczynając od miejsca ósmego (1 punkt). Przykładowo: w wypadku zdobycie medalu BH spośród pięciu osób, zdobywca otrzymuje tylko 5 punktów.
3. Bitwa może zostać określona jako bonusowa w zależności od wagi bitwy dla kraju. Punkty z takiej bitwy są liczon e podwójnie.
4. Pomiędzy sezonami nie ma przerwy. Sezon trwa pietnaście dni - od 0:00 dnia rozpoczęcia do 23:59 dnia zakończenia. Bitwy wliczane są do sezonu względem dnia rozpoczęcia tejże.
5. Trzy dni po zakończeniu sezonu ogłaszana jest klasyfikacja i ranking. Na podstawie rankingu ogłaszany jest nowy podział na ligi. Trzy dni po zakończeniu sezonu także przyznawane są nagrody.

Nagrody na ten sezon zostały jeszcze nieustalone. Ten sezon jest krótszy niż wszystkie pozostałe, ponieważ trwa do 23:59 dnia 15. Przy liczeniu biorę jednak pod uwagę czas eRev'owy.

Mam nadzieję, że udało mi się utworzyć jasne i przejrzyste zasady. Powodzenia! :)

Support

Comments (9)

Dzięki za odpowiedzi na moje pytania Wink I co z tą dyskusją nt. promocji gry? Uważam, że gdyby forum miało po kilka forów tematycznych, to byłoby idealnie. Bo forum moje i Mordora to porażka. No może moje to pod względem działania, a Mordora pod względem układu graficznego i braku forów tematycznych. Dzięki za zauważenie mojej postaci. Będę się częściej udzielał na IRC-u Pozdrawiam mojego Phora najjaśniejszego i całą ekipę rządzącą oraz kongresmenów, a także wszystkich obywateli. Zjednoczmy się dla dobra narodu!
V
V
albania- serbia: wydaje mi się, że dałeś się wciągnąć w pułapkę.
@W chwili obecnej już jesteśmy w ścisłej czołówce krajów posiadających największą liczbę MPP akurat tym to bym sie nie szczycił. MPP może być użyte do otwarcia taniej wojny. takie układy powinne być podpisywane z najwyższą ostrożnością.
Patrząc po tym, w jaki sposób jest zrobiona gra. MPP nie wywołuje wojen. Mało tego - MPP przy wywoływaniu wojen nie są zrywane. Przykładowo Ukraina może bić dwóch czy trzech wojnach po obydwu stronach.
@Phor z tego wynika że moduł gry należy jeszcze trochę poprawić. Może tak jak w erepie będzie erevollution v2?
W sumie, w tryb półtaktyczny bym się pobawił. Mapkę dać 4 lub 6 hexów wysokości, 7 długości, "tura" jako godzina, po której wynik mniejszych bitew jest nanoszony na mapę bitwy ogólnej i można się bawić. Nie trzeba nawet w rodzaje bitew się bawić a już się można bawić ciekawiej. Laugh
o/