Gazeta Jedności

BK03 - Newspaper from Poland -

Published in Poland - Political debates and analysis - 21 Jan 2016 01:55 - 18

Witaj eObywatelu!
Dziś słów kilka o tym co (według mnie) jest jeszcze do wykonania w kwestii państwa, a także podamy kilka przydatnych linków, by każdy miał do nich dostęp i nie musiał daleko szukać.
Przy okazji chciałbym podziękować Phorowi za odpowiedź na pytania, które zadałem rządowi w ostatnim artykule - http://www.erevollution.com/en/article/1080 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Co jest do wykonania
1.Utworzenie MI (Ministerstwa Imigracji) by w jak największym stopniu kontrolować przepływ granic i uchronić się przed pTO naszego państwa, bo w Erepublik na początku gry władzę przez nieuwagę rządzących przejął Chorwat.
2.Zlikwidowanie bezrobocia, by każdy miał jak najlepsze materiały do rozwoju. Myślę, że na ten cel powinny być przeznaczone pieniądze ze skarbu państwa.
3.Należy znaleźć jak najwięcej sojuszników, gdyż w ten sposób możemy mieć na jakiś czas spokój, by móc się rozwijać.
4.Uważam, że rządzić powinni wszyscy obywatele a nie tylko garstka skupiona wokół Phora. Rząd powinien pytać tych bardziej obeznanych obywateli co według nich należało by zrobić. 
Uważam także, że powinny być przeprowadzone referenda.
5.Nie narażać się potężniejszym! - Chodzi o to, by nie prowokować np. większej od nas Ukrainy do ataku. W ogóle należy być ostrożnym w kontaktach z innymi państwami bo nieodpowiednie działania mogą być dla nas zgubne w przyszłości.
6.Po jakimś czasie gdy część graczy się wyłączy należy przeprowadzić trochę badań, by zobaczyć na ile jesteśmy zdolni do ataków na inne państwa. Mówiąc "badania" mam na myśli Spis Powszechny, badanie sprawdzające poziom bezrobocia, siły, przeciętnego hitu z danej broni itp. 
7.Należy wprowadzić jak najwięcej rzeczy na rynek (na razie jest tylko chlebek Q1, Q2, strzelby (czy co tam to jest) Q1) i na tym koniec, więc jeśli ktoś ma na zbycie trochę broni o wyższym "Q" albo jakieś inne rzeczy to nie bójcie się ich wystawiać na rynek.
8.Trzymajmy się razem - na razie tylko działanie w zjednoczeniu przynosi jakiś skutek. Potem gdy już się trochę wzbogacimy a nasza pozycja będzie już ustabilizowana, to wtedy będziemy mogli się rozdzielać tworząc inne partie czy stronnictwa. Tak więc według mnie najlepiej trzymać się razem i dawać z siebie wszystko co najlepsze dla dobra ePolski.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Przydatne Linki
1.http://www.erevollution.com/en/article/483 - Rozkazy MW
2.http://www.erevollution.com/en/party/1 - Pierwsza Partia w ePolsce i w eŚwiecie - Wróble Skrzydło
3.http://erevollution.prv.pl/ - Kalkulator wpływu na bitwę by NeoBTW
4.http://www.erevollution.com/en/military-unit/24 - Armia Krajowa - Oficjalna Bojówka ePolski - UWAGA - Walcz zawsze zgodnie z rozkazami MW!
5.http://www.erevollution.com/en/newspaper/3 - Informacje od Prezydenta 
6.http://www.erevollution.com/en/newspaper/41 - Informator Ministra Gospodarki i Finansów
7.https://erevollutionpolska.fora.pl/ - Oficjalne Forum ePolski
8.IRC - #eRev @Rizon 
9. http://forumerevollution.p2a.pl/index.php - nieoficjalne Forum ePolski
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pozdrawiam!
Hail ePoland!

Support

Comments (18)

Dokładnie - trzeba się zjednoczyć w imię wyższych celów a nie starać się teraz zarabiać na rodakach Smile
4 - jak ktos chce to niech działa, pisz swoje pomysly ktore sa do zrealizowania. Bo MI to sztuczne stanowisko. Jest nas 200, kierunki migracji to kraje lepiej zaludnione. Ktos chce obywatelstwo to pisze do kogos z rzadu, MI to rzad. Wskaż kto lepiej to zrobi. 5 - to jest właśnie w gestii MSZ i z tego się wywiazujemy
9. Chetnie wystawie rawy drozej, 2pln za sztuke, reflektujesz? Kupisz 1000 to masz 50pln znizki.
Wpisane rzeczy są w większości sprawami oczywistymi. Druga sprawa "kupowanie najdroższych rzeczy". Jaki to ma sens? To nie napędzi gospodarki tylko da dodatkowy profit ludziom którzy u zeruja na glupocie innych. A przez głupotę mam na myśli słuchanie takich "złotych rad". Kolejna sprawa, referenda. Prawda jest taka ze to jest kiepski pomysł. Zbieranie głosów drogą mailową czy przez komentarze i liczenie. Do tego ludzie nie są zainteresowani obecna sytuacja i nie mają pojęcia na czym stoimy bo nie wchodzą na irca. Co do bezrobocia. Większej głupoty nie słyszałem. Wejdź proszę na job market i zobacz ile jest ofert.
3 spojrz na liste krajow z ktorymi mamy mpp. Wlasnie dlatego Phor i Rzad jest u wladzy bo zrobil juz to o czym Ty zaczynasz pisac dopiero. Vote ofc. za zwracanie uwagi na kraj. PS Zapytaj MGiFa ile sie nakalkuluje zeby ogarnac kurs waluty. Odpisalbym artem ale mam tydzien zaliczen na studiach, jutro moze Laugh
@Szekspir 4.Ok, ale MSZ może coś przeoczyć, bo zajmuje się też innymi sprawami, a MI by się zajmował tylko rozpatrzeniem wniosków o obywatelstwo. 9.Co do tego punktu to serio napisałem coś idiotycznego. Ale różnicę między ceną rynkową, a tą którą oferuje sprzedawca byłyby oddawane MGiF. 3.Wiem, że z wieloma krajami mamy MPP, ale chodzi mi o to żeby nie prowokować żadnego silniejszego od nas państwa do ataku.
@Szynpol Co do sprzedawania najdroższych rzeczy to mamy wyjaśnione i zaraz to wykasuje. Co do referendów - znasz takie coś jak Formularze Google? Jeśli nie to poszukaj. Obywateli należy zachęcać przekonywać, bo jeśli będzie działało tylko połowa obywateli to nic z tego państwa nie będzie. Co do wchodzenia na IRC-a - nie zawsze jest ktoś na IRC-u i to normalne, bo każdy ma swoje życie. Uważam więc, że każde ministerstwo powinno mieć swoją gazetkę w której minister publikowałby informacje z danej dziedziny (np.gospodarki). To by było o wiele wygodniejsze niż wchodzenie co chwila na IRC-a i czekanie aż ktoś się połączy.
Naprawdę uważasz ze formularze Google załatwia sprawę? Nie pomyślałeś o tym ze ja sam mogę przegłosować w ten sposób ustawę oddając już 1000 razy. Nie wspominając o tym ze glos mogliby oddać także obcokrajowcy
Ale ustawię że każdy musi mieć konto Google, a każdego poproszę by napisał kilka zdań po Polsku. Załatwione!
Chciałbym jeszcze dodac, że od 11 dni nicujemy sobie mózgi klejąc cały ten kraj od nowa. Oprócz tego mamy prace, studia, partnerów/partnerki, rodziny, Dzień Babci, pogrzeby itp. itd. Nie negujemy odpowiedniej polityki informacyjnej, tylko np. po całych dniach gadania z innymi krajami nie ma czasu na napisanie rzeczowego arta. Bo nie chcemy odwalać byle g..na.
To każde ministerstwo powinno mieć rzecznika.
"le ustawię że każdy musi mieć konto Google". Założenie konta google trwa 10 sekund. Tak jak mówie, zagłosuje 100 razy i tyle. A translatory działają coraz lepiej.
Jak robiłem spisy i inne formularze w erepublik to nie było problemu a ty szukasz dziury w całym...
Każde ministerstwo rzecznika - problem tkwi w rozroście biiurokracji. Na 200 graczy 100 niedługo będzie w rządzie i komunikacja pomiedzy ministerstwami oraz w nich, bedzie zawodna.
Nie szukam dziury w całym tylko pokazuje ułomność tego pomysłu. Tak przeprowadzane referenda mogą być ofiarą wielu nadużyć.
Rzecznik do ministerstwa? Bez sensu. Minister pracuje nad czyms potem musi to napsisac rzecznikowi a ten publikuje arta?... to sie w ogole nie klei. Mysle ze nie ma az tylu spraw na glowie porównując inne gry tego typu, że kazdy minister jest w stanie napisac artykul na dany temat ktorym sie zajmuja. Swego czasu w erepublik, ambasadorzy w innych krajach pisali arty. Smile
@bzylek Ale kolega Szekspir pisze że nie ma czasu także szukam rozwiązania Smile
Nie 100 tylko z 10. Jeśli ktoś chce pomóc to czemu nie?