amor patriae nostra lex

Kirlad - Newspaper from Poland -

Published in Poland - Political debates and analysis - 12 Jul 2016 15:27 - 13

WITAM 


Dziś postaram się przedstawić wszystko jak najkrócej się da. Jak pewnie większość zauważyła kongresmeni  przyjęli   ustawę zmniejszająca Import Tax dla HRAWu z 99% do 10%. Obecnie sytuacja z podatkami wygląda następująco:
http://image.prntscr.com/image/5bf76ed8ccdd428eaf2e8c8ebc0c57a7.png

Kolejną zmianę jaką chcę zaproponować jest zmniejszenie Work Tax z 2% do 1%. Chciałbym, aby kongresmeni oraz reszta obywateli wypowiedziała się na temat takiej zmiany. Jakie wy widzicie plusy i minusy. Oczywiście jestem za tą zmianą, dlatego postaram się was do niej przekonać, ale to już w komentarzach. Kongresmenów zapraszam także do rozmowy na IRCu koło 20:00. Oczywiście jeśli ktoś nie ma czasu żeby się tam zjawić o tej porze niech zostawi komentarz albo napisze bezpośrednio do mnie jeśli tak woli. Ustawę planuję wypuścić najpóźniej o 21:00. 


Zachęcam także do wypowiedzenia się na temat potrzeby ewentualnych zmian w innych podatkach, jeśli takową ktoś widzi. Z góry nadmieniam, że można się zastanowić nad stawkami przy pozostałych materiałach. 

Żegnam się i zapraszam do dyskusji w komentarzach.    

Support

Comments (13)

A co to niby zrobi oprócz tego, że obywatele będą mieć więcej gotówki u siebie? A wiadomo jak obywatele umieją to wykorzystywać...
Jestem przeciw obniżeniu podatku, bo jest on i tak na jednym z niższych poziomów w eSwiecie. Normalnemu obywatelowi te 40-kilka groszy nie stanowi roznicy, ale w skali kraju moze byc istotne. Tak jak jest teraz jest dobrze - rozsądnie wyważone.
Mała różnica, imho lepiej te kilka groszy wrzucać jednak do Państwa. Tak jak Hiro pisal - i tak mamy bardzo niskie stawki work taxu. Ja to bym się zastanowił, czy by nie obniżyć importu dla weapona na jakies ~40%. Chociaż pewnie i tak to żadnego sprzedawcy nie zachęci, ale jeżeli już to sporo by wpadło do skarbu Państwa.
W końcu jest informacja na temat wprowadzanych zmian także korzystając z okazji uważam, że powinniśmy podatek utrzymać. 1% nie robi różnicy i nawet jeśli na dłuższą, metę miałoby to pomoc w dodrukowaniu mniejszej ilości gotówki to jest to proces bardzo długo terminowy. Jestem na nie
jeśli chodzi o wpływ hajsów do ePaństwa to jedyna różnica jaką robi zmniejszenie tego podatku przy istnieniu Vatu jest taka że ostatecznie i tak cały ten hajs trafi do skarbca tylko trochę później Laugh a jako że jedyną rzeczą którą z tym hajsem można zrobić jest dodruk hajsu to lepiej żeby podatki były jak najniższe bo wtedy pieniądze dłużej zostają na rynku, a jak trzeba zrobić dodruk to jest problem Cheeky
@gitler tak naprawdę to najlepiej jak by go nie było ale skoro musi być to powinien być jak najmniejszy Laugh nawet jeśli 1% nie robi wielkiej różnicy chociaż przy możliwości pracy 2 razy dziennie już ta zmiana zwiększa się dwa razy to nie ma żadnego sensu trzymać go na poziomie 2% a zmiana nikogo nie zaboli wręcz przeciwnie Smile
Zamiana z 2% na 1% - to nie potrzebna kosmetyka. Nie ma snsu na wet fatygować siedo głosowania za 0,2 zł dziennie...
Zacznę od wspomnianego importu na weapona jeśli chodzi tu o broń to nawet 1% nikogo nie przyciągnie, ale jestem za zmianą samą w sobie, ale to później, a jeśli chodzi o WRAW o co ci raczej nie chodziło to ten powinien być na poziomie 5-15%. A co do podatku od pracy podajcie jeden powód po co nam on jest potrzebny skoro mamy VAT, więc pieniądz i tak wpływa do państwa, a to że jest to proces długoterminowy właśnie powinniśmy takie rzeczy rozpatrywać na dłuższych okresach. Bo załóżmy, że każdy ma pensję 50 PLN po zmniejszeniu do skarbca wpływa z jednego gracza 50 groszy, drugą sprawą jest to, że prawdopodobnie ma on domek, więc dziennie oddaje 1 PLN. Tak w ciągu jednego dnia to nie wiele w ciągu tygodnia koś powie, że to nadal tylko 7 PLN, ale jak tych osób będzie 50 to już mamy 350 PLN, które chociaż przez chwilę będą w obiegu. A do skarbca i tak w końcu wpłyną w postaci VAT.
Jestem na tak popieram Kirlada wyjaśnienie w jego komentarzu
WORK TAX 1% nie ma nawet o czym dyskutować. no bo niech ktoś napiszę chociaż jeden plus podatku 2%. To bedzie sie do czego odnieść.
właściwie to ciężko powiedzieć dlaczego nie ma opcji braku haraczu od pracy?!? czyżby twórca gry urodził się w bloku unii sowieckiej?
jestem za 1%
za 1%