The Nest

Foryst - Newspaper from Poland -

Published in Poland - Political debates and analysis - 20 Jan 2016 05:53 - 4

http://i.imgur.com/fKOMeK0.png PL http://i.imgur.com/svLESeg.png EN

http://i.imgur.com/2xMH4RN.png
Author: Phor Killick  

http://i.imgur.com/fKOMeK0.png Ćwir Ćwir Wszystkim i Każdemu Z Osobna!
http://i.imgur.com/svLESeg.png Chirp Chirp Everyone, and Every Single One of You!


http://i.imgur.com/fKOMeK0.png WIEŚCI Z FRONTÓW

Jako, że arsenał bitew się wysypał, skupię się tylko na tych bitwach, które nas mogą zainteresować.
http://www.erevollution.com/public/game/flags/shiny/32/Poland.png Polska - Niemcy http://www.erevollution.com/public/game/flags/shiny/32/Germany.png
Sytuacja jest następująca - treningówka w zgodzie z Niemieckim rządem toczy się swoim tempem. Mamy już określone mniej więcej kolejne punkty na mapie. Jeszcze tylko 10 dni i obydwa kraje będą współpracować pod jedną flagą.
http://www.erevollution.com/public/game/flags/shiny/32/India.png Indie - Chiny http://www.erevollution.com/public/game/flags/shiny/32/China.png
Zawiodłem. Pośrednia konfrontacja na linii `dwóch klasycznych krajów stojących na przeciwko siebie w takich grach` została rozstrzygnięta na korzyść Chin (wspieranych przez Serbię). To, że finałowa różnica wynosiła zaledwie 3 tysiące obrażeń, kłuje najbardziej w oczy. Na szczęście, serbski prezydent Chin został zimpiczowany, a nowy rząd Chiński zobowiązał się oddać zagarnięty region naszym aryjskim braciom. :)
http://www.erevollution.com/public/game/flags/shiny/32/India.png Indie - Pakistan http://www.erevollution.com/public/game/flags/shiny/32/Pakistan.png
Tutaj zaś już mamy do czynienia z klasyczną `wojną między sąsiadami`, a wiemy jakie relacje są pomiędzy Indiami i Pakistanem w rzeczywistości. Chętni wspierający mile widziani. :)

http://i.imgur.com/fKOMeK0.png PYTANIA DO RZĄDU

BK03 w swoim najnowszym artykule zadał kilka pytań do rządu. Jako, że Komentarze są tak dobrze zrobione, że nie ma jak używać enterów... wolę napisać pełną odpowiedx tutaj. :)

Jak w przybliżeniu wyglądała by obecna mapa ePolski? Tyle się mówi o tym jak to dużo podbijamy, a mapa świata dalej w robocie...
W miarę dokładna mapa Polski znajduje się Tutaj. Jedyny problem z nią związany to taki, że trzeba samemu rysować granice i taki, że to ludzie muszą się ręcznie tym zająć. Dopóki admini nie dali nam mapy eRev`owej, jesteśmy zmuszeni korzystać z takich rozwiązań.

Czemu Polacy są tak mało informowani o działaniach ePolski np.na łamach gazet.
Powodów jest kilka. Jednym z nich może być to, że czasem tak dużo się dzieje, że nie jestem w stanie napisać jakiegoś streszczenia sytuacji, ponieważ trzeba działać zamiast pisać. Z drugiej do tego dochodzi jeszcze demotywacja związana z bardzo powolnym odchodzeniem artykułów do Archiwum (te znikają z głównej po siedmiu dniach) i artykuły typu S4S będące plagą w wielu krajach.
Co ciekawe jednak, każdy kto zapyta się osób kręcących koło gabinetu, otrzymuje jasne i rzetelne odpowiedzi na temat sytuacji. :)

Czemu wszystko co ważne dla obywateli jest dostępne tylko dla korzystających z IRC-a?
Niektóre rzeczy są dostępne publicznie (chociażby przykładowe kalkulatory produkcji, mapy, pomysły i tym podobne). Przez jakiś czas praktycznie wszystkie informacje lądowały w prasie - to poskutkowało komentarzami na temat `spamowania`.
Są jednak rzeczy, o których ciężko dyskutować poprzez pracę ponieważ wymagają dość szybkiej opinii chociaż kilku osób. Z tego powodu jest takie nastawienie związane z aktywnością na kanałach sieci IRC Rizon należących do RP. W ten sposób widać, kto jest gotów robić coś konkretniejszego dla kraju. W taki sposób również można się pokazać na arenie międzynarodowej.

Na temat propozycji - przyjąłem je do wiadomości i obecnie analizuję pod względem użyteczności dla kraju. Muszę jednak podkreślić, że eRev to może podobna, ale inna gra. Nie powinniśmy więc kierować się założeniami z jednej gry w innej ;)

http://i.imgur.com/fKOMeK0.png SOJUSZE SIĘ FORMUJĄ

Wygląda na to, że już dziś będziemy mieć akcję pokazową jednego z sojuszy. Jeśli mój wywiad mnie nie zawodzi, członkami tego sojuszu jest siedem krajów, z czego cztery są ulokowane na Półwyspie Bałkańskim: http://www.erevollution.com/public/game/flags/shiny/16/Serbia.pngSerbia, http://www.erevollution.com/public/game/flags/shiny/16/Romania.pngRumunia, http://www.erevollution.com/public/game/flags/shiny/16/Bulgaria.pngBułgaria i http://www.erevollution.com/public/game/flags/shiny/16/Macedonia.pngMacedonia.

Na chwilę obecną rząd nie ma wyraźnego zdania, jak postąpić w tej sprawie. Widzimy grono wspólnych wrogów wyżej wymienionych państw. Pytanie tylko - dołączyć czy stanąć w opozycji? Najpewniej czas pokaże, chociaż opinie ludzi mogą tu także okazać się przydatne. :)

http://i.imgur.com/fKOMeK0.png LIGA MEDALOWA

Wczoraj pojawił się pomysł na organizację `Ligi Medalowej` w celu promocji walki o czołowe miejsca w rankingach. Zasada takowej jest prosta:
- Za pojawienie się w czołowej ósemce bitwy otrzymuje się punkty. Ich liczba zależna jest od miejsca w topce oraz wagi bitwy dla Polski.
- Po określonym czasie (w domyśle 7-14 dni) czołowi zawodnicy swoich lig otrzymują nagrody pieniężne.
Jeśli chcecie pokazać, jak jedną ręką kruszycie Chiński Mur (lub chociażby mały wieżowiec) - pierwszy sezon, który uwzględni wszystkie bitwy poza treningowymi, został rozpoczęty!

Na początek wszyscy są w jednej dużej lidze. Po pierwszym `sezonie` (czyli okolice dnia 15 lub 20) zostanie wprowadzony bardziej ligowy system (awanse, spadki, może nawet limit osobowy w wyższych ligach). Tak więc... zdobywajcie medale! :)

Phor Killick jest wykluczony z listy osób mogących odebrać nagrody w zmaganiach Ligi Medalowej


http://i.imgur.com/fKOMeK0.png GAZETKI RZĄDOWE

Na moją gazetkę zaglądają ludzie z całego świata. Z tego powodu jest tutaj wszystkiego po trochu. Zarówno artykuły rzeczowe, jak i humorystyczne.

Mówią, że cechą szczególną wróbli jest umiejętność szybkiego dostosowania się do zaistniałej sytuacji. Jako, że w chwili obecnej pojęcie organizacji rządowych nie istnieje, różne osoby zdecydowały się wziąć na siebie odpowiedzialność za prowadzenie tematycznej/rządowej prasy. Powoli zacząłem robić sobie tą listę i z czasem tutaj znajdą się wszystkie rządowe i godne polecenia pisma.

Wilcza Gazetka Ministra Wojny Yaketa
zaczęła publikować rozkazy. Trzyma się ona zasady jednego artykułu na okres, w założeniu publikując jeden regularnie aktualizowany artykuł co siedem dni.

http://i.imgur.com/fKOMeK0.png Jeśli się wam spodobało, nie wahajcie się słać pytań, głosować, prenumerować i dotować! Ponieważ chcę skompletować wszystkie waluty, nie wahajcie się dotować w każdej możliwej walucie!
http://i.imgur.com/svLESeg.png If you like that, don´t forget to send questions, vote, subscribe and endorse! Because I want to collect all the currencies, don`t mind to endorse in any currency!

Support

Comments (4)

Pomysł ligi jest bomba!
Dzięki za wykorzystanie moich pytań w arcie Smile Liga Medalowa super pomysł, ale mam za mało siły, by cokolwiek wygrać Sad Tak więc coś zdziałałem - trochę więcej informacji pojawi się w gazetach, a ci ludzie co sądzili, że to spam to (bez urazy) kretyni. Myślę, że rozkazy powinny być aktualizowane wraz z początkiem nowej bitwy z naszym udziałem lub naszych sojuszników. Co do sojuszów - powinniśmy stworzyć sojusz z udziałem państw, których wrogami są także te państwa. Dla obcokrajowców proponuję zrobić serie specjalnie dla nich z chichotem wróbli, bo to "humorystyczny artykuł". Uf... ale się rozpisałem... Dzięki za wszystko co robisz! Pozdrawiam!
Pomysl ligi spoko, a nie trzeba sie jakos zglaszac, zapisywac? Laugh kazdy obywatel ePL ktory walczy bierze udzial? Oczywiście z wyjątkiem Wróbla na koksie xD Bitew powstaje dość sporo, codziennie jedna nasza plus każdego sojusznika.. A nie bardzo mamy to gdzie aktualizować, ze względu na: 1. Brak gazetki narodowej 2. Za malo ludzi na IRCu 3. Dwa fora dyskusyjne i oba puste xD
Szefie no Wink Liga pomysł baja, tyle powiem, co do sojuszy, wydaje mi się, że możemy zrobić silną opozycję i wyjdziemy na tym lepiej, ale po 10 dniach to raczej spekulacje. Czas pokaże Wink