Hammer Time

Published in Turkey - Social interactions and entertainment - 19 Jan 2016 22:27 - 6

Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz gibi bonus yolu hakkındaki detaylı incelemizi yaparak makale ile duyurduk ve vatandaşlarımızdan fikir alabilmek amacıyla anket açmıştık. Öncelikle anketimize katılan herkese teşekkür ederiz.

Makale ve anketi kaçıranlar bu linkten ulaşabilir.

Bu bağlamda anket sonuçları aşağıdaki gibidir. (Eğer isteyen olur ise yanıtların linkini paylaşabiliriz. Bunun için PM atmanız yeterlidir.)
Geçerli oy : 32
Geçersiz oy : 2 (Nick/Link belirtilmemiş veya troll oylar)
Senaryo 4 : 17
Senaryo 3 : 8
Senaryo 1:  2
Senaryo 2 : 0
Diğer :

Anketimizde Diğer'i seçen k de, ya Senaryo 3'e yada Senaryo 4'e yakın görünüyorlar. Dolayısıyla çoğunluk Türkiye'nin bonusa barışçıl yollarla ulaşması gerektiği konusunda hemfikir. Bu konuda MoFa olarak ve ülke yönetimindeki arkadaş olarak vatandaşın çoğuyla aynı fikirde olmaktan mutluyuz.

Şimdi gelelim bonus planlamasına;

Şimdiden Yunanistan ile bonus yolları konusunda anlaşmaya varıldı. Yunanistan'ın eksiği olan Rubber'i ittifağı zedelemeden tedarik edebileceği bir bölge maalesef bulunmuyor. Onlar da aynı bizim Wood bonusundan vazgeçtiğimiz gibi Rubber bonusundan ittifak çıkarları açısından vazgeçtiler. Zaten bize böyle bir talepleri dahi olmamıştı. Dolayısıyla Yunanistan Mısır'dan ve Kıbrıs'dan gereken bonusları alacaktır. Gerektiği takdirde Suudi Arabistan'a da girecektir.

Türkiye olarak izleyeceğimiz yol ise İsrail ve Suudi Arabistan olacaktır. Eğer sizler de detaylı incelerseniz (ki incelemenizi isteriz, insanlık hali hata yapmış olabiliriz.) sadece İsrail ve Suudi Arabistan wood hariç gereken tüm bonuslarımızı karşılayacak, dolayısıyla ileride direniş savaşı konusunda uğraşacağımız sadece iki ülke olacaktır.

Neden Birleşik Arap Emirliklerine girmemize gerek yok diye sorabilirsiniz. Bunun sebebi Türkiye'nin Erevollution'da İsrail ile direk sınırı olmasıdır. Ve hali hazırda İsrail'den iki adet bonusumuzu karşılıyor olmamızdır. Erepublik'te daha önce İsrail oyunda bulunmuyordu. Dolayısıyla güney bölgelerine İran üzerinden gidilmek zorunda kalınıyordu. İsrail eklendikten sonra bile mevcut alışkanlıklardan vazgeçilmemişti. Bu oyunda böyle bir sıkıntımız olmayacak.

Ayrıca dikkatinizi çekti ise şayet; Mısır'a Declare War yasası verilmiştir. Bunun sebebi ise; Mısır'ın bizim için gerekli olan ayrıca Suudi Arabistan'a geçiş kapısı olan İsrail bölgesini işgal etmesidir. Bu bölge alındıktan sonra Mısır ile herhangi bir savaşımız olmayacak. Yunanistan ile Türki'yenin aşağı yukarı izlemesi gereken yollar planlandı. Bu plana göre iki ülke de birbirinin önünü kesmeden gereken bonusunu tamamlayacak. 

Suudi Arabistan,' bir kaç gün önce bize gelerek bonusları bize gönüllü olarak vermek istediklerini, bunun için sadece korunma ve meclis için toprak istediklerini belirtmişti. Biz de kendilerine olumlu yaklaşıp önümüzdeki günlerde tekrar irtibat halinde olacağımızı belirtik. Tabi ki Türkiye olarak, anlaşarak bölgeyi elde tutmak için çabalayacağız. Bu konuda da en kısa sürede gereken anlaşmayı Suudi Arabistan, Yunanistan ve Türkiye üçlüsü olarak sağlamaya çalışacağız. Ancak bu konuda öncelikle Suudi Arabistan, samimiyetini bize göstermelidir.

Oyuna Türkçe dil geliyor...

İlk günlerde Admin'in açtığı makalede tercüme için başvuruları açtıkları belirtilmişti. Şahsi olarak bu projeye başvurdum ve bu proje onaylandı. Oyunun dil dosyaları elimize geçti. Ekip olarak, bir kaç güne çeviriyi bitireceğimizi tahmin ediyoruz. Oyun yönetimi oyuna Türkçe dili ne zaman ekler henüz bilmesek de, onların da çok uzatacağını sanmıyoruz. Dolayısıyla önümüzdeki günler veya haftalarda oyunu Türkçe oynayabilmemiz muhtemel.

Türkçe Dil Çeviri Ekibimiz ;
Can Touch This : http://www.erevollution.com/en/profile/1799
Helen Nyx : http://www.erevollution.com/en/profile/1799
Ferdi Carrefour : http://www.erevollution.com/en/profile/2215


Saygılar, sevgiler, hörmetler...

Support

c0me10Hello MadafakaSallamasyon

Comments (6)

[MAKALE] Bonus Planlanı Anket Sonucu Detayları ve Oyunun Türkçeleştirilmesi : http://www.erevollution.com/en/article/1051
voted
V en mantikli yol secilmis
oylandı çok hoş
V6 S173 Elinize sağlık
v