Hicvi Nizam

ddrome - Newspaper from Turkey -

Published in Turkey - Political debates and analysis - 19 Jan 2016 14:12 - 7

Henüz sub madalyaları için, abuk ve bir o kadar da sabuk makaleler yazılırken, bu durağan duruma bir çare olurmuyum acaba düşüncesiyle, birazda kendimi önemli biri sanarak, az biraz totoş kalkıklığı ile sanal sanal 3-5 satır yazmaya karar verdim.

Sezar'ın Hakkı Sezar'a

Her ne kadar bu gazetenin fıtratında (!) yermek olsa da söylemeden edemeyeceğim ki , pek sevgili Edevlet baba, tecrübe kokan, hızlı manevraları ile bonus kapılarını önümüze açtı, bugün artık ekmek üretimimiz , düne göre bir adım daha ileri de.

Siyaset Yap Bana , Benimle Bürokratik Konuş Bebeeğim!!

Yine aynı derecede siyasi otoritesini , dünya genelinde kullanarak , mpp'leri ip gibi dizen pek muhterem devlet babamız, savaşları kapımızdan eksik etme ki , hepimizin bildiği gibi , gelişme sürecinde bu hareketlilik bize büyük yarar sağlıyor. 

Emin Ellerdeyiz!

Şuana kadar süren icraatler, yan komşum celal amca'ya 'afferim ulan, bu hükümet iyi işler yapıyor' dedirtti, ben değil o söyledi. Haksız da demedi , biz yine ETR kafasıyla , ufak tefek tartışmalar çıkardık mutlaka ne de olsa 2 Türk bir araya gelse devlet kurar, 3 Türk devlet yıkar, ancak herşeye rahmen emin adımlarla ilerliyoruz diyebiliriz, bakalım hükümetin bu aksiyonel tavırları ileri ki dönem ve seçimlerde işlerine yarayacak mı? Çalışmalarının ve başarılarının devamını dileriz.

Açlık Başa Dert

Her zaman övecek değiliz tabi ki, Bonuslar , geldi , üretim arttı, halk ekmek fiyatlarının dengelenmesini bekliyor, Elbette ki bu ha demeye düzelebilecek bir durum değil, henüz ortada godoman yok, halk godomanları mumla arıyor, bir işçi çalıştığı firmadan 3 TRY alıyor, ekmek fiyatları ise 0,30 TRY semalarında dans ediyor, Tek tük de olsa insanlar ' AÇIZ LAN, HİŞT OĞLUM AÇIZ' demeye başladı. 

Taktir edebilme ihtimaliniz oldukça yüksek, etmezseniz de Taktir-i İlahi tabi mutlaka ama ekmek bu günlerde oldukça önemli, insanlar çalışmak , vuruşmak (aklınızı toplayın savaşmak anlamında) için ekmek ihtiyacını gidermek zorundalar. Kara günlerin pençesindeyiz.

Bendeniz ekmek satışını 0,18 TRY civarında yapıyorum, açıkcası şu durumda dahi oldukça iyi bir kar marjı var. Diğer pek muhterem ekmek üreticilerine de tavsiyemdir, yapın. Millet karnını doyursun. Çok aah alıyorsunuz, pipiniz düşer mazallah. 

Devlet Baba Bu İşe de El Atar mı?

Mümkün müdür, değil midir bilemem ben devlet baba değilim elbet, ancak ekmek satışlarında bir tavan rakam belirlenir, maaşlara bir çeki düzen verilebilir ise, bizi çok daha dengeli bir oyun süreci karşılayabilir, herkes rahat bir nefes alır diye düşünüyorum.  

Şimdilik bu kadar esen kalın , hoş kalın, hoşçakalın.

Sub, vote yapan elleriniz daha çok ekmek görsün, gold görsün. oh be desin, vs...

Support

Comments (7)

oylandı. Okunacak makale hiç yok arada böyle makale görmek iyi oluyor Smile
Sayın sitare üstadım, adet yerini bulsun diye, çam sakızı çoban armağını, pirinç gönderdim.
oylandı ikinç bu arada üstad
Success: You have successfully donated. ikinçde yollayabildik az da olsa, çok şükür Smile
ddrome tşkler üstat Laugh
ahanda üçünç yakaladım Laugh
güzel bi makale oylandı çukunç mu Smile